Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Sote I. sz. Kilinikán fogok...

A Sote I. sz. Kilinikán fogok szülni februárban, valószínűleg császárral. Milyen tapasztalatok vannak? Mit kell vinni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Magadnak alma- és szőlőlevet, valamint pogácsát és kekszet. A műtét után sok folyadékot kell inni, hogy hamarabb ürüljön az érzéstelenítő, de a rostosakat nem ajánlják (már nem emlékszem, miért). A pogácsa meg azért kell, mert aznap nem kaptok enni, viszont valamit rágcsálni kell, hogy a vérveszteség után fel is tudj kelni az ágyból. Tenna betétet már az őrzőbe is vigyél. És azt hiszem, kértek fáslit is, mert a műtét előtt betekerik vele a lábad. Egyébként a szokásos.

A babának feltétlenül vigyél bodyt, mert csak inget adnak rá a pólya alá, s az felcsúszik a derekán, szóval nem egy jó viselet. De ha fürdetés előtt odaadod a csecsemősnővérkének, akkor azt adják rá. Vigyél pamut sapkát, takarót is, mert a folyosón nincs fűtés, illetve az én fiam 2008. decemberében született, s akkor a mi szobánkban sem nagyon volt több 20 foknál.

Ha császáros leszel, valószínűleg egy nappal később fog beindulni a tejed, mit a hüvelyi úton szült nőknek, így vigyél cumisüveget is magaddal. Abból tudják teáztatni, illetve amíg nem lesz tejed, tápszerezni (asszem 2. nap adnak nekik először tápszert, de nekem pl. a 5. napra lett csak tejem). A kórházi "cumisüveg" cumija nem épp a legtutibb.

Pelenkát csak addig adnak automatikusan, míg te az őrzőben vagy, illetve az esti fürdetésnél. Így azt is vigyetek be. Popsitörlő volt a szobába ugyan, de szerintem azt is csomagoljatok.

Az őrzőben egy nagyon aranyos nővérkét fogtunk ki anno. A csecsemősök meg nem nagyon fognak rátok nézni. De ne aggódj, úgyis lesz a szobába már többedjére szült anyuka, aki segít, ha kell. A lényeg, hogy ne legyél szégyellős, s kérdezz tőlük.

Nekem nagyon sokat jelentett, hogy apa ott volt a műtétnél. Iszonyatosan féltem, pedig így utólag nem is volt vészes. Rengeteg hülyeséget összehordott az alatt a félóra alatt nekem, hogy elterelje a figyelmemet és nyugtasson. Amennyire emlékszem, tényleg a csillagos eget ígérte. (Nyugi, a műtétből nem fog látni semmit sem. Csak azután hívják be, hogy téged előkészítettek és felállították a mellkasodnál a "paravánt".)

Ja, és a fényképezőgépet feltétlenül hozza magával Apa. A műtőbe is lehet fotózni, s a mi dokink szólt, mikor születik a fiunk. Így az első percei is megvannak örökítve.

2010. dec. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Cumisüveg??? Hát véletlenül se! Kispohárból itatják ha kell, nem kell az első nap tönkrevágni a szoptatást! De nem is biztos, hogy később indul be a teje.
2011. jan. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem okozott zavart a két nap cumisüvegezés. A tej meg a statisztika alapján indul meg várhatóan egy-két nappal később. De ez természetesen nem mindenkinél igaz.

Természetesen lehet pohárból is itatni, de míg az őrzőben lesz az anyuka, tuti hogy cumisüvegből kapja a baba a folyadékot (cukoros teát).

2011. jan. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!