Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a Kecskeméti...

Mi a véleményetek a Kecskeméti Megyei Kórház szülészetéről és orvosairól?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnt valami jónak. Igaz, hogy csak látogatóban voltam, de szerintem eleget láttam. Azon kívül, hogy tiszta retek volt minden, sógornőm elmondása szerint bunkók a nővérek, az orvosok nem tájékoztatják az embert semmiről.

És ami még nagyon nem volt szimpatikus: sajnos koraszülött babája lett sógornőmnek, és a koraszülött részleg külön épületben van, a gyerekosztály végében. Friss császáros sebbel kellett naponta hatszor átlépcsőzgetni, a mínuszokban, egy szál kis köntösben meg papucsban. Egyenesen át a fertőző kisgyerekeken...

Nem tudom, máshol ez így van-e, nincs viszonyítási alapom, de nekem nem tetszett.

2011. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly februárban szültem a kecskeméti kórházban. Fogadott orvosom volt, amikor beérkeztem a kórházba szóltak neki, azonnal ott volt. A legtöbb szülész a régi iskola híve ( fekve szülés, gátmetszés, oxitocin ), a szülésznők ( nekem háromhoz volt szerencsém )nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

Nem mondanám, hogy koszos az osztály. A fürdő sajnos elég lepukkant, de ki lehet bírni. Igyekeznek takarítani minél többször a takarítók.Az, hogy van egy-két igénytelen anyuka, aki nem figyel arra mit hagy maga után, nem az ő hibájuk.Én baba-mama szobában voltam, ott minden nap takarítottak, még port is töröltek.Annyiszor cseréltem hálóinget, lepedőt, ágyneműt, ahányszor csak kellett. Az osztályos nővérek nagyon kedvesek, segítőkészek. A csecsemősöknek millió a dolga, nem túl barátságosak, de ha kérsz, segítséget vagy bármi mást segítenek.Ki kell nyitni a szád...és nagyon fontos, amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten.

Ha még szülök, akkor megint itt fogok, bár lehet, hogy más orvosnál.Nagyon ragaszkodtam hozzá, de sajnos már nem olyan, mint volt 12 éve, amikor pályakezdő volt és elhivatott.

Van szülésfelkészítő a kórházban, ajánlom.

Üdv.:K.

2011. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2 alkalommal szültem ott. nekem kellemes emlékeim maradtak, mind a szobatársakat, mind orvosokat, mind nővéreket nézve. a fenti dolgot említő nő/lány részben igazat mondott. valóban régimódi épület, az újszülött részleg valóban külön épületben van, ahova az anyuka átmehet nem tudom hány alkalommal én császáros voltam, használhattam volna liftet (nem tettem)amikor mentem le a büfébe, ami elég messze volt. a nővérek segítettek mindenben- ha kérted/ha kérdeztél. fölöslegesen nem lógtak a nyakunkon. azt hiszem 3-an v 2-en voltak egy műszakban és számtalan más elintézni valójuk van ilyenkor. a papírügyeket is ők intézik. de ha kedves vagy velük, ők is azok veled. ez vonatkozik a takarítónőkre is. a mi termünk igyekezett tisztán maradni, aki bírt mozogni kivitte a tálcát, ha már nem evett. segítettünk annak a szobatársunknak aki nehezen viselte a műtétet...stb. igazából csak a wc volt néha mocskos. és ez nem a takarítók hibája. mert valószínű, h nem ők kenték össze a falat szarral, nem ők dobták a véres cuccot a wc mellé/bele. viszont ezeket a gusztustalan dolgokat nekik kellett feltakarítani.
2011. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim nagyon pozitívak voltak. Az orvosom fogadott volt, de amíg meg nem érkezett az ügyeletes orvos is nagyon rendes volt. A szülőszobán egy nagyon kedves szülésznőm volt. Nagyon sokat segített a vajúdásnál és mindenben, pedig nem volt fogadott.

Én baba-mama szobában voltam. A nővérek is kedvesek voltak. Tanácsokat adtak és odafigyeltek. Pedig volt dolguk bőven.

A csecsemős nővérek közül volt kettő, aki nagyon mogorva volt, de a többi szimpatikus, kedves.

Minden reggel jött a takarítónő takarítani, így a tisztasággal sem volt bajom.

Kicsit a zuhanyzó és wc messze volt, de néha pont jól jött az a kis séta.

Összevetve nagyon pozitívak voltak a tapasztalataim. Habár ez lassan másfél éve volt. Nem tudom azóta változott-e valami.

Könnyű szülést!

2011. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14.52-es vagyok. az első válaszoló mondott részben igazat, a második pedig dettó azt amit én.
2011. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nos...akkor! Kétszer szültem ott császárral.Most tavasszal fogom ott világra hozni a 3. babánkat. Véleményem??? A szutyok..mocsok...nem jellemző! Kivéve a wc-t és a zuhanyt,de mint már azt itt is írták,nem a takarítónőn múlik,aki napjában többször is bemegy! Ezt pedig tudom,mert mind a két szülésem előtt is,után is több hetet voltam bent.Az meg hogy vannak ilyen nyomorult,igénytelen valakik,akik bedugdossák a véres betétet a fűtőtestek közé...és sorolhatnám,ilyen nők mindenütt vannak.Sajnos.De a szobák is tiszták,a folyosókkal sincs baj.

Nővérek/szülésznők : egy volt aki nem volt Velünk annyira barátságos,de hát nem lehet mindenki csupa happy! A többiek nagyon rendesek voltak,sokat foglalkoztak velem is,odafigyeltek az emberre.Főleg a veszélyeztetettekre mint én is voltam,és vagyok jelenleg is.Nem panaszkodhatom rájuk. Dokik.....nah van minden féle-fajta.Az biztos,hogy nem nyalja ki a sejhajunkat egyik sem.Megmondják a frankót minden vizitkor...nem kertelnek.De vannak kimondottan kedvesek,és viccelődősek is.Szóval vegyes érzelmeim vannak velük kapcsolatban,de nem csupa rosszak azért.Csecsemősök :őszinte leszek,1 volt közülük,aki esetleg válaszolt a kérdéseinkre is,nem csak odahajította a Kis csomagunkat a kezünkbe.Nekem egy szülésznő jött be segíteni mellre tenni a Fiamat,és a nővérkék kukkantottak be ránk,kell-e valakinek segítség.Volt védőnő is.Nagyon kedves volt,és segítőkész,de ennyi kismamát végig rohanni..egyedül...nem egyszerű.Segítettünk egymáson,mi anyukák.Ennyi.Szóval a csecsemősök terén véltem felfedezni mind a két alkalommal hiányosságokat.Kíváncsi leszek,most mit fogok tapasztalni..eltelt 4 és fél év a 2. gyerek születése óta.Hátha kicserélődtek!! :)

Koraszülött osztály! A lányom korás lett...át kellett mászkálnunk 3 óránként etetni őket,mikor már lehetett. Kaptunk külön szobát,kulccsal,és vonultunk csoportosan,át az udvaron másik épületbe.Tél volt...röpködtek a mínuszok,fáradtak voltunk,kimerültek...és még sokat is kellett mennünk a sebeinkkel.De annyira nem is számított,csak a Babáink!Akikért átkeltünk volna a fagyos Dunán is.Tény,hogy lehetne egy épületben a PIC is a szülészettel.De ez van,és ezt kell elfogadni.

Zárásul!

Én még most is inkább a Kecskeméti kórházat választom,pedig más megye is,és nagyon messze van ahhoz ahol lakunk. De egy két kellemetlenségen kívül,én meg voltam elégedve,csak a csecsemősök ne lennének ennyire mogorvák.

Most baba-mama szobába akarom kérni magunkat,mert hallom,már lehet császárosan is kérni.Eddig nem lehetett ilyet.Minden jót.

2011. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
akecskeméti kórház egy utolsó hely ahol szülnék.Az embert szinte futószalagon hajigálják.ráadásul mindenki bunkó mint az atom.ennyi
2011. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
kedves utolsó...ha nem szültél még ott,honnan tudod hogy nem jóóó,és ,,mindenki bunkó,mint az atom"... ugyan már!!!!
2011. jan. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Kedved utolsó!Szültem már ott(hoppá!)És onnan tudom!Ennyi
2011. jan. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
És abból a millió szülésznőből...orvosból...és nővérkéből neked egyik sem felelt meg???? :S Mindenki hülye???? :((
2011. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!