Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A méhszáj vizsgálattal lehet...

A méhszáj vizsgálattal lehet siettetni a szülést? Már ha erősebben megpiszkálja a doki?

Figyelt kérdés
Tudom, h. a szülés a vizsgálattal még nem indul be, de elindíthatja-e az ide vezető folyamatot? A dokim ugyanis elutazik, és minden alkalommal elmondja, hogy jó lenne, ha előbb szülnék. A legutóbbi vizsgálat pedig kíméletlenül fájt, a 38.héten. Nem akarom a szülésemet az ő síeléséhez igazítani, még akkor se, ha így egy ismeretlennél kell szülnöm.
2009. jan. 30. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, nálam ugyan ez volt. Igaz én a 40. hétben jártam, de az én dokim is utazni készült. Szülés előtti nap megpiszkált mondta hátha, majd másnap is kb du 2kor és négykor már indultam is vissza a kórházba. Hétkor kibújt a lányom:-) Remélem sikerül neked is a dokidnál szülni
2009. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, persze ha te nem akarod siettetni akkor ne engedd, én akartam
2009. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet. A tágulásnál is van olyan doki, aki benyúl és megpróbálja ujjal tágítani, körbe masszírozni a méhszájat, ami igen fájdalmas, de lecsökkenti valamelyest a vajúdás idejét.

Ha nem akarod, hogy ily módon beavatkozzon, akkor szólj neki! Kérdezd meg, hogy feltétlenül szükség van-e erre?

2009. jan. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a méhszáj vizsgálattól indult meg a nyákdugó. 4 nap múlva szültem.
2009. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Túlhordás miatt feküdtem be. Kétnaponta volt vizsgálat. A második alkalommal nagyon fájt. Kettő körül volt a vizsgálat,este elment a nyákdugó, hajnalban meglett a babám. Szerintem jelentős szerepe volt a vizsgálatnak a szülés megindulásában. Mivel ez a 41. héten történt örültem hogy végre szülünk, de a 38. héten még nincs itt az idő.

Ja, és azelőtt sosem fájt a méhszáj vizsgálat.

2009. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bizony, a mehszaj vizsgalat ha kisse erosebb, akkor oxitocin-kiaramlast okoz es ugye hat ez az a hormon, ami tobbek kozott beinditja az osszehuzodasokat! egyeni valtozatossag is van azonban,ill. a baba tudja am, mikor kell jonni.
2009. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! És biztos, hogy igatatok van, a legutolsó vizsgálat óta beindultak a jóslófájások és jön a nyákdugó.
2009. febr. 2. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!