Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Homeopátiával kapcsolatos!...

Homeopátiával kapcsolatos! Hogyan, mit kell szedni a 36. héttől a szülés megkönnyítésére?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 15:56
 1/7 naviki válasza:
Szia! Nekem van egy kiskönyvem, ami a homeopátiáról szól a várandósság, szülés, szoptatás időszaka alatt. Ha gondolod átküldöm priviben! Üdv: Viki
2011. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, miért nem használjátok a keresőt itt bal oldalon??? Ez a kérdés már többször volt fent, majdnem szó szerint, utoljára kb egy héttel ezelőtt...


Több verzió van, nekem ezt mondták:

- 36. héttől Arnica 15CH napi 2*5

- 37-38. hét Caulophyllum 9CH napi 2*5 hétfőtől szombatig, vasárnap Pulsatilla 15CH 1*5

- 38-39. hét Cimicifuga 5CH 2*5 h-sz, vasárnap megint Pulsatilla

- 39-40. hét Cauloph, vasárnap Puls.

- 40-41. hét Cimicifuga


Szülés indulásakor Arnica 15CH 8 óránként, Caulo+Cimici felváltva max fél óránként; ha elfolyik a víz, Pulsatilla óránként.

Szülőszobára Caulo és Cimici 30CH-t kellene vinni, de azt nem találtam itt Egerszegen semmilyen patikában, úgyhogy azokat vittem be, amiket addig szedtem. Vajúdás közben először fél-, majd negyed óránként szedtem őket, a szülésznő utasítására.

2011. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak,nekem is meg van a kis könyv,de azt nem írja,hogy 36.héttől,csak az utolsó pillanatokban.Másodiknak is köszönöm,én is már sokszor olvastam utána a keresőbe,de mindenhol mást írnak.
2011. jan. 14. 20:41
 4/7 melcsiboszi ***** válasza:
Szerintem azért hagyd a testedet is érvényesülni... egy egészséges szervezetnek nincs szüksége mindenféle bogyóra ahhoz, hogy működjön, márpedig szerintem a női test esetében a szülés a "működés" része. Hagyd a bogyókat, ez azért túlzás, amit előttem leírtatok, egyébre se tudsz majd akkor koncentrálni, hogy mikor milyen bogyót szedjél be. Inkább figyelj a természetes reakciókra, az ösztönökre!
2011. jan. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kisnita ***** válasza:

[link]

Én innen szedtem össze, jól le van írva minden. Halkan jegyzem meg, hogy nekem semmit nem ért, de kívánom, hogy neked érjen :)

Könnyű szülést!

2011. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 14. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Kinek segít kinek nem, több véleményt hallani. Én várandósság alatt kezdtem más tünetekre szedni homeopátiás bogyókat és segítettek valamennyire javítani a helyzetet.

Ami a homeopátiás szülésfelkészülést és a szülést illeti azért javasolják a bogyók szedését, hogy könnyebben és fájdalommentesebben tágulj, ne legyen szükség gátmetszésre és ne kelljen 12 órát vajúdni. Szóval az a hozzászóló, aki lehúzta nagyon, az inkább olvasson utána. Mert hiába vannak meg valakinek az ösztönei meg hiába a teste, ha valamiért nem halad a szülés vagy csak nehezen tud tágulni. Ha a bogyók segítenek benne hogy ne legyen császár belőle vagy vákuumos befejezés és hasonlók, akkor már érdemes volt szedni azt gondolom.

2012. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!