Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájásokat hogy lehet észreve...

A fájásokat hogy lehet észrevenni, ha már nem jóslók, hanem itt a szülés? 38+3 hetes km.

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy nem mindenkinek folyik el a magzatvize. Nekem pár napja voltak fájásaim, keményedéseim egy ideig, de magától elmúlt, viszont eléggé fájt. Tegnap este is fájt a hasam alja, s mensi szerű görcsök is voltak, de pár órán belül elmúltak, s elég jól tudtam aludni este lefekvéskor. Végig aludtam az éjszakát. Honnan fogom tudni, hogy a fájások, amikor kórházba kell menni, azok már azok? A héten mondtam az orvosnak (nem fogadott), hogy iszonyatosan keményedtem, s fájások is voltak. Annyit mondott rá, hogy természetes, mert nyílik a méhszájam s ez azt jelenti, hogy könnyű szülésem lesz. De honnan tudom, hogy azok, amelyekkel kórházba kell mennem, nem jóslók?

S a fájások is, ha mondjuk 10 percesek, a 10 perces azt takarja, hogy a fájások között 10 perc szünet van, s utána bizonyos ideig fáj?

Vagy 10 percig fáj, aztán ideig semmi, s újra 10 prcig fáj?

Ez hogy is van?


2011. jan. 15. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Az időtől függ amikor 5-10 vagy 1-2 perces fájásaid lesznek nyákdugo elmegy magzatviz is.Gyereked hasadban nem nagyon mocorog
2011. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én 39 hetes vagyok és pont ma találtam erre a cikkre,érdemes elolvasnod,nekem sokat segített.

Könnyű szülést :)

[link]

2011. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én csak a saját fájásaimról tudok beszélni, nem egészem olyan, mint a mensis görcs, mert ez oldalról, vagy a derekadból sugárzik előre, úgy, hogy majd leszakad.

A menstruációs görcsöknél jóval erőteljesebbek, élesebbek voltak. Én konkrétan éreztem, hogy nem a "hasam" fáj, hanem a méhszájnál.

2011. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Onnan tudod,hogy nagyon rendszeres,percre pontos egyre erősödő és sűrűsödö fájások követik egymást.

Nekem a jósló még összevissza jött,de amikor ténylegesen beindult,szinte mp-re pontosan 7 percenként fájt.

2011. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Továbbra is várok válaszokat. Esetleg még tapasztalatok?
2011. jan. 15. 20:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Tudni fogod,hidd el!:) A magzatvízről annyit,hogy nekem burkot repesztettek nem sokkal a finish előtt. Szülés előtti este már egyértelműen éreztem menzi szerű görcsöket,hajnal 2-kor aludtam el(izgalom meg minden miatt)éjszaka és 4-kor fel is ébredtem a fájásokra,mert kezdtek durvulni. Ülj bele egy kád vízbe,ha elmúlik még nem az,ha erősödik vagy marad,akkor komolyan veheted. Ha 10 percenként jön,induljatok el. 10 percenként fáj és tart olyan 60mp-ig.
2011. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én 40+2 voltam, amikor este 8 percesek voltak a fájásaim.

Hajnalban rendszeres 5 perces volt, és nem menstruációs görcsöket éreztem, hanem attól sokkal erősebbeket. A tusolás után is megmaradtak. Bementünk a kórházba, szűk egy ujjnyira voltam nyitva. 6 óra hossza múlva lettem bő egy ujjnyira. Nem indították meg a szülést, hanem felküldtek az osztályra. Este megint elkezdődtek a fájások, rendszeres 4 percesek voltak, nagyon fájtak de nem akartam nyílni, szűk 2 ujjnyi voltam. Egész éjszaka a szülőszobán feküdtem, de mivel nagy a baba az orvosom ilyen lassú tágulás ellenére nem ajánlotta a szülés beindítását. Úgyhogy most bő 2 ujjnyival itthon vagyok, majd holnap kell visszamennem. Ja, és a fájások elmúltak. Szóval ha ezek csak jóslók voltak, akkor nem tudom, hogy mi lesz velem, ha igaziak lesznek. Így is úgy éreztem, hogy leszakad a derekam....

2011. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok...

A nyákdugóm is elment, de a magzatvíz maradt és szép tiszta, úgyhogy várom az igaziakat.

2011. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak sok szerencsét és kitartást kívánok! Nekem azóta elmúltak a fájások, de remélem igazatok lesz, s észre fogom venni:) Idő előtt nem szeretnék bemenni a kórházba, se befeküdni. Én már lassan egy hónapja egy ujjnyira vagyok kitágulva, de azóta nem sokat változott a méhszáj állapota.
2011. jan. 16. 17:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztos lehetsz benne, hogy észre fogod venni, ha "igazi" fájásaid lesznek.:) Nekem mondjuk "könnyített" helyzetem volt, mert elfolyt itthon a magzatvíz, és utána azonnal kezdődtek a fájások, de ha ilyen fájásaim lettek volna magzatvíz-elfolyás nélkül, akkor is tudtam volna, hogy ezekkel már menni kell.

Ja, igen, a 10 perces fájás 10 percenként jön, de szerencsére nem 10 percig tart. Bocsi, ha már írták előttem, nem olvastam a többi választ.

Könnyű szülést, és jó babázást neked!

2011. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!