Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor megszuletik a baba...

Mikor megszuletik a baba rogton lemosak?

Figyelt kérdés

Az erdekelne hogy honnan lehet megtudni hogy lemostak e ababamrol a magaztmazat?(na nem eletbevago csak kivancsisag)

itt olvastam eloszor errol hogy azt lemosak,de mikor kozvetlen szules utan?


2011. jan. 17. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Legtöbb helyen már nem mossák le. Ha nagyon véres a baba, leöblítik róla a vért, de nem csutakolják le, hiszen a magzatmáz magától felszívódik rövid időn belül és a bőrét védi ha rajta marad. Látni fogod, ha nem mossák le, mert vékony fehér, krémes lepedékként borítja a baba testét vagy egyes testrészeit. Ha patyolat tiszta lesz az után a babád, hogy felöltöztették, akkor bizony "alaposan" lemosták róla..
2011. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Születés után rögtön a mellkasomra tették,pár percig ott volt,utána vitték lemosni. Majd egy törölközöben apa ölébe tették,amig engem varrtak. Szóval nem rögtön mosták le.
2011. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

akkor kesobb moshatak le.Szules utan egy pelussal atoroltek,bebugyolaltak kapott sapit es melletem volt egy lapba alatt ket oran keresztul a szuloszoban.kozben egy percre se vittek ki.

A hajat nem mostak meg,ugy hoztuk haza hogy tisztara ossze volt tapadva neki,a testet lehet megmostak,azt nem tudom.

2011. jan. 17. 09:16
 4/11 A kérdező kommentje:
*lampa
2011. jan. 17. 09:18
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

nem egyből mossák le. Először ellátják a köldökét utána ilyen csővel minden nyílását átszívják,mert ugye a magzatvizet ki kell szívni.hasonlóan működik mint az orrszívó porszívó. és közben a gyerek orvos vizsgálja.Utána fürdetik.Legalább is az enyémet fürdették.Nem volt rajta csak egy nagyon minimális magzatmáz.Azon a gyerekeken van sok magzatmáz akik korábban jönnek.Az enyém pedig 1 nappal jött csak hamarabb.

3 hetes manó anyukája

2011. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányomat rögtön születés után rám tették úgy, ahogy kibújt. Alig mertem megsimogatni olyan kis törékeny volt:) utána elvitték és lefürdették, legalábbis a férjem ezt mondta. Aztán megint visszahozták nekünk varrás után pár órára, hogy ismerkedjünk:)
2011. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

koszi a valaszokat.

ugy nez ki ahany korhaz annyi szokas.Kulfoldi vagyok(eleg elmaradott orszag)de ugy nez ki akkor nalunk hagyjak raszaradni a magzatmazat.

2011. jan. 17. 11:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam írni, hogy ahány (kór)ház, annyi szokás. Nálunk lefürdették, mielőtt rám tették. Sajnos! Párom videózott és felvette a fürdetés módját. Tépték a hajából a magzatmázat, a vastag vízsugár csak úgy verte a kis testét. Mai napig összeszorul a szívem, ha rá gondolok. Talán humánosabb (és egészségesebb), ha hagyják, hogy a magzatmáz anyagai beszívódjanak a bőrébe.
2011. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam nem mosták le, magzatmázasan tették rám, jó ragacsos volt a drága. Utána is csak megtörölgették, és csak másnap fürdették meg a kórházban.
2011. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szászáros voltam a MÁV-ban nem mosták le csak megtörölgették kicsit felöltözve megmutatták a műtőbe behozták, aztán elvitték a doki megnézte megmosdatták és utánna hozták megint.
2011. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!