Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha én borzalmasan görcsölök...

Ha én borzalmasan görcsölök menses alatt, akkor a vajúdás tényleg nem fáj annyira? Tényleg 10x jobban fáj, mint a menstruációs görcs?

Figyelt kérdés
Nekem amikor megjön, annyira fáj, hogy sírni tudnék, és nem egyszer hánytam is a fájdalomtól. Ennek lesz köze a vajúdásomhoz? Tapasztalat?
2011. jan. 20. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam épp ellentétesen történt: soha nem fájt nagyon a mensi, a szülésem viszont rettentően fájt. Úgyhogy nekem a mensis fájdalomnál a szülés 30x fájdalmasabb volt.

Nem tudom, hogy van-e összefüggés, de ha neked nagyon erős a mensid, akkor lehet, hogy könnyebben veszed majd a szülési fájdalmakat. De tudja a fene, erre szerintem nem lehet biztosat mondani.

2011. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal koromban nekem is rettenetes mensim volt. Gyógyszert kellett bevennem, hogy enyhüljön a fájdalom.

A szülés teljesen másfajta fájdalommal fáj. Ehhez hasonlatos fájdalmat nem lehet érezni, csak akkor. S minden nő másképp éli meg a fájdalmat,más a fájdalomtűrő képessége.

Ha félsz a fájdalomtól, kérj EDA-t, de számolj azzal, hogy attól még a végén kell a fájás a kitoláshoz.


A szüléseim után azt vettem észre, hogy a korábbi mensis görcsök elmúltak, néha egy kis hasfájás van, de a régi görcsök már nincsenek!

2011. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Tapasztalat: tini ként sokszor voltak görcseim- 1-2 no-spával meg egy óra járkálás elmulasztotta. 19 éves koromig tartott-akkor ismerkedtem meg a párommal, 20 évesen szültem meg a kislányunkat,és a szülés az első "fájástól" ami egy 10-es skálán 2-es se biztos hogy volt, szóval az első "fájástól" számított 1 óra 57 perc elteltével már a kezemben volt a "kis ringyónk" :D

Nagyon light-os szülés volt.

Szülés után már soha nem voltak mensikor görcsök :D

A második szülés már kicsit komolyabb fájdalommal járt. A 10-es skálán úgy 4-5 ös erősség az elején,aztán amikor már fél órán keresztül perces fájások voltak, akkor azok már 7-8-as erősségűek voltak. (nem akart megrepedni a magzatburok) .

2011. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nagyon sokat számít a fájdalom megélésében az, hogy mi a cél. Mikor menstruálsz és görcsölsz, csak túl akarsz lenni már rajta, legyen vége azoknak a napoknak és kész, viszont szüléskor van miért küzdeni, elviselni, az egész halad valami felé, amit nagyon vársz. Ezért nehéz nekem összehasonlítani a mensifájdalmat és a szülést, sok minden fejben dől el. Nyilván a kettő nem különbözhet nagyon, hiszen ugyanaz a szervünk görcsöl, én mégis teljesen más fájdalomnak éreztem a szülést, mint egy mensit. Azon kívül pedig szüléskor nem csak a méhed fáj, sok egyéb más is, úgyhogy lehet hogy tényleg nincs értelme összehasonlítgatni.
2011. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
1 hét múlva szülök, erre kíváncsi leszek én is. Nekem olyan mesis görcseim voltak h semmilyen gyógyszer nem használt, volt hányás, hasmenés... Szóval ennél 100szor rosszabb nem lehet a szülés mert abba bele is halnék...
2011. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon görcsölt lánykoromban a hasam, de azért nem volt mérhető a szülési fájdalomhoz, pedig felkelni sem tudtam, csak összegörnyedve feküdni az 1. napon mindig. Most született a 3. babám és el mondhatom, hogy ahány szülés kb. annyi féle fájdalom, nem egyforma. De szerintem nem sok köze van a menstruációs fájdalomhoz.. De 1. babám után már egyáltalán nem görcsölt a hasam, ha megjött, ez is valami :-) !
2011. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Szülés előtt menstruáció: maga a POKOL!!!! Volt, hogy ájultam :(

Vajúdás: fájt. Nagyon. Emlékszem rá, tudom hogy nagyon fájt, de mégsem tudom felidézni magamban, mert valahogy elfelejtettem. Nem tudom, érthetően fogalmaztam - e :) Fájdalomcsillapítás nélkül azért kibírtam a 28 órát.

Szülés utáni menstruáció: rövidebb ideig tart, gyengébb és NEM FÁJ!!!!!!


Én azt kívánom Neked, hogy gyors és könnyű szülésed legyed!!!!!!! Minden jót!

2011. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Én is nagyon rosszul voltam amikor megjött,még hánytam is. A szülés ennél jobban fájt,viszont nem hánytam:) Pedig fel voltam készülve,hogy hányni fogok. Készülj fel,hogy nem lesz kevésbé fájdalmas,mint a menzis görcs,de ne ijedj meg előre,lehet hogy könnyű szülésed lesz. Szóval nem tudhatod:)
2011. jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Ugyanígy voltam, és a vajúdást könnyebben kibírtam, mint mások az elmondások alapján. Fájdalomcsillapítás nélkül. És nem hánytam, pedig előtte azt hittem, ettől is fogok, de nem! Kb 3szor annyira fájt, mind amikor görcsölni szoktam, szóval annyira nem volt durva. Gyorsan tágultam, és nem voltak 10 meg 5 perces fájásaim, hanem egyből szinte folyamatosan, így nagyon gyors volt a szülésem. És jó élmény, pedig előtte ezt sem hittem volna.
2011. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!