Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél, vajúdás közben...

Szülésnél, vajúdás közben mihez van"jogom"? Mi az, amit visszautasíthatok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy mi az, amit visszautasíthatok? Gondolok itt olyanra pl. mint a kézzel tágítás (ettől nagyon félek, nagyon sok rosszat hallottam róla), az oxitocin infúzió, a beöntés/kúp? Persze szem előtt tartva, hogy a babának ne legyen hátránya, baja!
2011. okt. 24. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha kézzel tágítanak, ott már nagy gond lehet, sürgetős lehet a dolog. Oxitocin..hm. gondolj bele elfolyik a magzatvíz, de nincs fájás...mi lesz a babával?? Beöntés-kúp..hát inkább, mint a babával együtt a salakanyag is távozzon, egyébként is ezt a kiszolgáltatott helyzetet még egy ilyen plusszal megtoldani, hát nem tudom.

Igazából nem tudom mihez van jogunk, de én nem mernék elutasítani semmit.Ki lehet ezeket mind bírni. Bár a kézzel tágítást nem tudom milyen, de azt igen, amikor a doki két kézzel rámkönyököl és nyomja a babát, mert "megakadt" és már jönnie kéne, mert kockázatos. Elég lila volt a hasam jó sokáig. De ez kellett akkor. Orvos, csak tudja már..jobban mint én az biztos.

Bocs, hogy érdemben nem tudtam segíteni.

2011. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Alapból ne utasíts vissza semmit. Inkább mondd el előtte a szülésznőnek, orvosnak, hogy te mit szeretnél, de ha szükség van beavatkozásra, akkor tegyék. Pl. beöntés (elvileg nem kötelező), gátmetszés.

Jól leírt mindet az első.

2011. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Engem tágítottak kézzel, mert egy ujjnyit sem tágultam 8 óra alatt. Szar volt, de ott és akkor én bíztam a dokimban. Ezt mondjuk következőre simán elutasítanám, mert nem volt semmi hatása, csak majd kijött a szemem a fájdalomtól.

Én olyan helyen szültem, ahol szerencsére nem volt beöntés. Bár nem utasítottam volna el szerintem, ha az adott kórházban ez a gyakorlat.

Én kaptam oxit is, fontos volt, mert zavaros volt a magzatvíz, burkot repesztettek, de nem jöttek maguktól a fájások.


Szerintem bízz a dokidban, szerintem ő is csak jót akar majd.

2011. okt. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok, ezekre biztosan szükség is van, ha alkalmazzák?
2011. okt. 24. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Elméletileg amikor bemész a kórházba, akkor aláíratnak Veled egy papírt erre vonatkozólag. Én mindkét szülésemnél már csak utólag írtam alá hogy beleegyezem ebbe meg abba, bár azt hiszem itt ilyen banális dolgok, mint borotválás nem szerepeltek.


Nekem választott orvosom és szülésznőm volt, így maximálisan biztos kezekben éreztem magam, tudtam, hogy csak a szükséges dolgok történnek meg, a dokim amúgy is teljesen természetesség párti, azt szereti, ha szülésnél nem kell közbe avatkoznia. Az egyik gyerekemnél ez sikerült, a másiknál nem. (Most nem részletezem a komplikált szülésemet, nehogy megriadj, bár azt nem is írtad, hogy mostanában szülsz-e, vagy csak tájékozódsz előre...)


A lényeg szerintem az, hogy abban a kórházban kérdezősködj, ahol szülni fogsz.

Én pl. nem kaptam sem beöntést, se borotválás nem volt, illetve az egyik szülésem előtt a szülésznő picit leigazított a kisajkaknál, hogy jobban hozzá tudjon majd férni. És igen, volt "termelés" a kitolás előtt, de ez teljesen természetes, senkit nem zavart, az orvosom pattant, és elvitte.


És ha van választott orvosod vagy szülésznőd, akkor tőlük kérdezz! Az a jó szerintem, ha az ember minél többet tud előre a szülés menetéről, elsőre még így is érik meglepetések... :o)

(Persze később is, csak az már mégis más)

2011. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Én is olyan kórházban szültem, ahol nem volt kötelező a beöntés. Mielőtt bementünk a kórházba egy glicerines kúpot tettem fel, így kijött, aminek ki kellett.

Kaptam oxytocint is, tágítottak kézzel, sőt, még a baba fejét is ők helyezték a szülőcsatornába. Ki lehetett bírni. A beöntést esetleg elutasíthatod, de a többit csak akkor, ha ok nélkül adják. Pl. egy ismerősöm azért kapott oxyt, mert a dokija valami buliba ment, és sürgetni akarta. Na, ilyenkor szerintem elutasíthatod. De ha gond van, és azért adják, akkor szerintem nem érdemes.

2011. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Hidd el semmi olyat nem fog a magyar egészségügy rád (meg mindenkire) pazarolni, amire nincs szükség! :)

Ne aggódj, lehet kapsz egy kúpot aztán 1 óra múlva már ki is csusszant a baba. De lehet, hogy épp kell egy kis külső közrejátszás. De nem baj. A lényeg, hogy mindketten egészségesek legyetek! Egyébként ott bennt a szülőszobán annyira már nem fognak ezek a dolgok aggasztani.

2011. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Én nem utasítanák el semmit mert szerintem mindent a baba és az én érdekemben tesznek,nem hiszem hogy fölöslegesen kínoznának.Nekem fogadott orvosom volt akivel megbeszéltem pár héttel a szülés előtt hogy mit szeretnék és mit nem pl.nem szerettem volna feküdni vajúdás alatt,nem akartam semilyen fájdalomcsillapítást de ha azt mondta volna hogy szükség van rá természetesen megengedtem volna.Most várom a negyedik babámat és most is megfogom vele beszélni hogy mit szeretnék.


22hkm

2011. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krisztivan ***** válasza:
100%
Nálam mindent mondtak előre hogy mit csinálnak és mi fog történni.Szerintem bármit visszautasíthatsz de nem biztos hogy érdemes.Figyelembe kell venni hogy Te már másállapotban vagy és ez szülés közben pláne előjön(szellemileg is).Nem biztos hogy én vagy te vagy bármelyik szülő nő meg tudja ítélni hogy kell-e ez vagy az az Ő és gyermeke világra hozatalában.Remélem minden úgy alakul ahogy várod,szép szülést és boldogságot nektek!
2011. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Beöntés. Puff neki, pár percig birtoklod a wc-t aztán nem kell, hogy főljön a fejed, hogy mit pakolsz az asztalra...

Oxitocint fájásgyengeségre kaptam a végefelé, mert nekem baromira fájt, de a méhtevékenység gyenge volt. Ez kell a babának és neked, hogy megszülhess végre.

kézzel tágítás, összesen 23 órát vajúdtam, a doki szerint így nyertünk jó másfél órát. Nem volt semmi következménye, nem repedt be a méhszáj, semmi ilyen nem volt.

Gátvédelmet próbáltuk, de mikor végre tényleg jött a baba, az annyira gyorsan ment, hogy ott a bőrnek nem volt ideje alkalmazkodni, és inkább így, mint hogy össze-vissza repedjek.

2011. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!