Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik nagyon féltek a szüléstől?

Akik nagyon féltek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Fájdalomtól stb. Hogyan éltétek meg? Fájdalomcsillapitó nélkül. 36h
2011. jan. 21. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Csak az ismeretlentől féltem de kibirható! szintén fájdalomcsillapitó nélkül.
2011. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon féltem a szüléstől,rettegtem tőle! Aztán hat hónapos terhesen bekerültem a kórházba,nagyon rossz érzés volt ott lenni,elképzelhetetlen volt,hogy egyszer majd be kell jönnöm ide szülni! A pár nap alatt amíg bent voltam ,megváltozott bennem minden,onnantól nem féltem!
2011. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bogyo110 ***** válasza:
54%

én is a rettegés fokán vagyok és tegnap kértem itt a csajok véleményét olvass bele!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2011. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
nincs mitől félnetek, éltetek legcsodálatosabb élményében lesz részetek. Sokkal jobban kell félnetek az utána következő dolgoktól...
2011. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia


Igazabol en az ismeretlentol feltem.Nem ismertem a hataraimat es sokkal tobbet kibirsz mint gondolnad.

2 napig vajudtam nagyon nagy fajdalmakkal es nem kertem fajdalomcsillapitast azert, hogy a lanyomnak a leheto legjobb legyen.

Rastresszeltem es ezert volt ilyen hosszu vajudasom.Ha nem akarod gorcsosen iranyitani a dolgokat akkor gyorsabban fog menni az egesz.Hagyd, hogy az osztoneid iranyitsanak....Minden rendben lesz hidd el!!!

2011. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én nem féltem, mégis megjártam! Imádtam a terhességem, teljesen probléma mentes volt, a szüléstől csak az 5 hónapig féltem. Aztán elkezdtem nézni videókat leginkább Kárász Andi régi TV2 vel forgatott szülési videókat! Az első két videót ideggörcsel néztem végig. Remegtem a félelemtől. De aztán ez elmúlt, és jött egy olyan "világnézet" hogy gyerek még bent nem maradt:)! Aki terhes mindenkinek meg kell szülnie! És jó persze fájdalom...de (tudom hogy ez közhely, de hidd el hogy igy van!!!) elfelejtesz minden fájdalmat, és minden rosszat amint kicsúszik belőled az a kis élet aki most benned fejlődik!!! Olyan adrenalint és extázist kapsz hogy az leirhatatlan!!! A világ legeslegeslegcsodálatosabb dolga, hogy Te mint NŐ kihordasz egy kis életet, és megszülöd!!! TE ADSZ ÉLETET EGY KIS EMBERKÉNEK!!! Nem szabad félni a szüléstől! Fáj, borzasztóan fáj!!! De miért fáj??? Azért hogy egy kis lénynek akit eddig nem láttál, életet adj!

Lebegjen ez a szemed elött! Akkor is mikor az ágyat markolod, mert annyira fáj, és hidd el el fog múlni. Ki fogsz kapcsolni.


Én 14 órát vajudtam, kaptam vagy 6 7 oxitocint, kaptam ballont, abszolut nem tágultam. 2 és fél órán keresztül voltak tolófájásaim, mikor elvittek csaszira:((! Semmit nem bánok annyira mint azt hogy megcsászároztak. De felesleges lett volna tovább várni...

Szóval a tolófájások nekem nagoyn kemények voltak, főleg hogy nem volt eredménye...de mikor toltak a műtőből ki annyira boldog voltam, vigyorogtam mint a vadalma:))) Semmihez nem fogható érzés!! És anniyra irigyellek hogy te átélheted!!

Szóval ne pánikolj!!! Csodálatos dolog az egész szülés!! Csak pozitivan+++!!


Minden jót Neked!!! Könnyű szülést!

3 hós baba anyuja

2011. jan. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én kb 7 hónapig féltem, aztán elmúlt és nagyon vártam, mert már nehezen viseltem a terhességet. És végül könnyű volt, gyors, és nagyon jó élmény, fájdalomcsillapítás nélkül! Nem kell tőle félni, akkor szerintem nem is lesz annyira fájdalmas.
2011. jan. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én abszolút lazán vettem, mert a dokim azt mondta, hogy ami felmegy, az le is jön. :-)

De aztán persze az első oxitocin után már nem viccelődtünk a párommal, másnap néztem is a kezét, gondoltam tuti tiszta csík, ahogy markolásztam a kerját, de semmi. Nem tudom bent lesz-e a párod veled, de nekem sokat jelentett. És ahogy az előttem lévők is írták, hallgass az ösztöneidre! A baba is tudja mit kell csinálnia, és te is. A többi ember ott csak segítség ehhez. Mindent Neked kell csinálni és a babának. És olyan összhangban lesztek, hogy végigcsináljátok együtt, egymásért. És olyan szintű boldogságot fogsz érezni mikor meglátod, megérinted, amit most el sem tudsz képzelni! Kimondhatatlan és leírhatatlan. A férfiak ilyet soha nem érezhetnek, a legjobb drog sem tud ilyet szerintem. Nyugodj meg, végig fogod tudni csinálni, akkor ott erős leszel és mindent meg fogsz tenni a picikédért! Olyan dolgokat, amiket most nem is gondolnál, hogy képes vagy rá. Ha anyagilag megtehetnénk, én 3-4 babát is szülnék még. Egy 18 hónapos kifiú legboldogabb anyukája

2011. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Akárki akármit mond, egy kis félsz mindenkiben benne van, mert el sem tudod képzelni, milyen érzés. Szülés közben én is azt mondtam a férjemnek, ha még egy babát akar, Ő szüli meg. Ma már csak arra emlékszem, hogy amikor megláttam Babát, az első gondolatom és mondatom az volt, hogy: "az orra Apáé!" (Ez mára "szállóige" a családban)!

Ne félj!

Könnyű szülést és egészséges Babát kívánunk!

Hanga Baba, Anya (és Apa is)

2011. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi a nyugtató szavakat, párom bent lesz.
2011. jan. 24. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!