Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért féltek a megindított...

Miért féltek a megindított szüléstől?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen azt olvastam, olvasom, hogy mindenki ragaszkodik ahhoz, hogy ne legyen megindítva a szülés.

Én meg pont a túlhordástól paráztam és 40+ 1 naposan megindították a szülést, amit előre megbeszéltem a dokival, 6,5 óra vajúdás után született meg a kisfiam. Nem ért semmi hátrány, se engem se a kisfiamat. A túlhordás is veszélyes, a megindítást miért tartjátok veszélyesnek?


2011. jan. 30. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Én azért nem akartam szülésindítást, mert féltem, hogy császár lesz a vége, én meg rettegek a császártól.

40 hetesen megindított volna a doki, ha akarom, de nem akartam, magától jött a babám 6 nap késéssel.

Biztosan tudtam, hogy jól van odabent, mert 2 naponta csinált a doki flowmetriát.

Ha teljesen zárt méhszájjal indítják be a szülést, sokkal nagyobb az esélye, hogy császár lesz belőle.

A túlhordás csak akkor veszélyes, ha közben nem csinálnak semmiféle vizsgálatot, se uh-t, se flowmetriát,se semmit.

2011. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a császár miatt félnek sokan, mert az indításoknak legalább fele úgy végződik és általában sokkal nehezebben is zajlanak le. Úgy látszik neked szerencséd volt! :D

39 hkm

2011. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem inditas volt,nem akart beindulni a tagulas 12orat vajudtam a semmiert majdhogynem.2nappal kesobb ujra inditotak akkor beindult es 6ora alatt meglett a lanyom.

ha megegyszer szulok nem akarok inditast.

2011. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem fájásokkal a kiírt napon spontán indult, ennek ellenére kellett tágító zselé, burokrepesztés, oxitocin, úgy hogy sokat nem különbözött attól, mintha indították volna, de így is gyönyörű élményként maradt meg!
2011. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én nem félek, csak nem szeretném és esetleg a babámat féltem, kérdésedre válaszolva azért, mert az orvosok sem mindenhatók és semmi garancia nincsen arra, hogy jól számolta a szülés idejét észte sem tudhatod biztosan a fogamzás idejét kivéve, ha nem havonta egyszer vagytok együtt. 36+4 heteske
2011. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én féltem , és igazából idegesített, hogy miért nem lehet"természetesen" elindulnia.1 hét túlhordással kellett befeküdnöm, hogy másnap indítják, töltöttük ki épp a felvételi papírokat az osztályra, és akkor indultak meg a fájások, úgyhogy nem sokat voltam ott, este már babáztunk.
2011. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én pl azért nem szerettem volna indítást,mert úgy gondoltam a babám tudja mikor akar jönni.

Nem szerettem volna,ha ő készülődik odabent,és aztán egyszercsak valaki kirángatja onnan.


Lehet hogy ez túl szentimentális megközelítés,de én így gondolom.

Végül 40+2 magától elindult a kislányom!

2011. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 31. 12:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem féltem tőle, már alig vártam, hogy kibújjon a drágám. De csak nem akart jönni, ezért megindították a szülést. Na persze a testem még nem akarta a dolgot szerintem, így végül császár lett. Na, hát most már ezért félek tőle. :(

Én ezt hátrányként éltem meg, és nem volt jó élmény se.

Irigylem, hogy nálatok minden rendben zajlott. Bárcsak nekünk is így lett volna.

2011. jan. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem veszélyes, csak jóval erősebbek a fájások.
2011. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!