Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apasági Nyilatkozatot hol?...

Apasági Nyilatkozatot hol? Milyen papírok kellenek hozzá? Kérdezik, hogy együtt élünk -e? Mikor kérhetek gyermekelhelyezést? Milyen jogai keletkeznek az apának a nyilatkozattal?

Figyelt kérdés

Párommal szétmegyünk, de előtte szeretnénk Apasági Nyilatkozatot tenni.

Ezt hol kell? Máshol fogok szülni, máshová vagyok bejelentve ideiglenes és állandó cím, párom is máshová van.

Mindketten elváltak vagyunk. Augusztus 5.-ére vagyok kiírva. Milyen papírok kellenek hozzá?

A nyilatkozat miből áll? Nem kérdezik, hogy együtt élünk -e? Mikor kérhetek gyermekelhelyezést?

Milyen jogai keletkeznek az apának a nyilatkozattal?

Köszönöm, ha válaszoltok!


2011. jan. 21. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésed első felére ezzel tudok válaszolni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Egy kis segitség...Nálunk az anyakönyvvezetőt a polgármesteri irodába lehet megtalálni. De amugy bemész vagy felhivod őket, és ők el fognak igazitani...!


Remélem tudtam segiteni! Minden jót neked!

2011. jan. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi csináltunk apasági nyilatkozatot,bár együtt vagyunk azért leírom hátha tudok vele segíteni.

A polgármesteri hivatalba mentünk be mind a ketten az anyakönyvvezetőhöz.Amit vinni kellett:személyik,lakcímbejelentők,kis könyv,az orvosom által kiállított papír a szülés várható idejéről.

Kb 10 perc volt az egész,átnézték a papírokat,alá kellett írni egy csomó nyomtatványt amiben az apa,anya neve,születési ideje,lánykori neve,a baba vezetékneve....stb állt.Nem került semmibe,teljesen ingyenes volt.4 példányt csináltak,1-1 az anyának/apának,egy a kórházba egyet pedig ők tesznek el.

Az apasági nyilatkozat vissza nem vonható,csak bírósági per által.Az pedig,hogy Ti nem éltek együtt szerintem teljesen mindegy,de erre a kérdésedre nem tudok biztos választ adni.

Minden jót!

40hkm

2011. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Mi is most csináltattuk. Szabadságon volt az anyakönyvvezető, így a gyámhivatalban csinálták.

Igazolnod kell, hogy elvált vagy a bírósági papíroddal (a párodnak nem), valamint kell egy igazolás a fogantatás vélhető időpontjáról (nekem elfogadták a kiskönyvet, mert abban benne volt). Nem kérdezik, hogy együtt éltek-e. Nálunk is más-más cím van a lakcímkártyánkon.

Apa jogai: a gyermek az ő vezetéknevét kapja, és szerintem ez a papír magával vonja a gyerektartást + láthatást.

2011. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!