Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha ügyeletesnél szeretnék...

Ha ügyeletesnél szeretnék szülni, ugyanúgy kérhetek érzéstelenítőt, apás szülést. , mintha fogadott dokim volna?

Figyelt kérdés
Lehet e kérni felszívódó varratot /fizetnék is érte/, vagy ezt nem én döntöm el? Ugyanolyan "jogok" illetnek meg, mint a fogadott dokival?
2009. febr. 4. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a felszívódó varratot nem tudom. De apás szülést, érzéstelenítőt persze, hogy kérhetsz. Neked is minden jogod megvan ezekre.
2009. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy minden jogod megvan ezekre.Ámde nem mindenhol dolgoznak felszivódó varratokkal, ez nem személy vagy pénz kérdése(nem te döntöd el).Az érzéstelenitésnél pedig ha jól tudom szintén nem mindenhol van, nálunk előre 31.héten kellett jelezni hogy igényt tartok e rá,máskülönben nem lesz bent az a doki aki ezt beadná, igy amikor már szültem és kértem nem tudtak adni mert nem igényeltem meg előre.
2009. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Kalocsa) lehetett. Itt eleve felszívódóval varrtak. Egyébként én is ügyeletesnél szültem és ugyanolyan gondos ellátást kaptam, mint aki fizetős orvosnál volt (némelyik fogadott orvos nem törődik annyit az anyukával, mint az ügyeletes). Ez orvostó és kórháztól is függ...
2009. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az érzéstelenítés (EDA) nem attól függ, hogy fogadott, vagy ügyeletes a doki, hiszen nem ő adja be.

Annak nézz utána, hogy ahol szülni fogsz, ott van-e állandó anesztes doki. Biztos emlékszel te is, hogy jó pár hónappal ezelőtt volt egy botrány, hogy egyes szülő nőktől pénzt kértek az EDA-ért. Utóbb kiderült, hogy a kórházak kiszámlázták azt, ha nem volt bent anesztes és be kellett hívni egyet.

2009. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia,

Varratot nem tudom...

Amúgy nem orvos függő, hogy amiket szeretnél kaphasd, hanem kórház függő. Nem hiszem, hogy van olyan kórház, ahol az apukát nem lehet behívni... Esetleg azért szólj, mikor a vajúdóba-szülőszobába csattogtok, hogy apás szülés lenne. Az érzéstelenítő attól is függ, hogy van e olyan felszerelt a kórház, hogy az anesztes, és a szülész össze tudjon dolgozni.. de azt is kérhetsz.

Szépen is néznénk ki, ha csak a fogadottdokisok kapnánk tisztességes ellátást...

2009. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. febr. 4. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:
persze, ugyanúgy jár minden! én is az ügyeletesnél szültem Pécsett, teljesen elégedett voltam, nagyon figyeltek rám.
2009. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!