Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kínos, ha csak ennyit tudok adni?

Kínos, ha csak ennyit tudok adni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék részletekbe menni, de nem hétköznapi történet, ahogy a babám megfogant és éppen emiatt egy orvos ismerősöm ajánlott számomra egy nőgyógyászt, akihez nem mint ismerőst, hanem mint pácienst irányított (beutalóval mentem). Kb. 4 hónapos "korunk" óta járok ehhez az orvoshoz (most 36 hetes vagyok). Úgy tudom, hogy az orvosnak van magánrendelése is, de én mindig a kórházba megyek hozzá a szükséges vizsgálatokra. Soha nem célzott anyagiakra, viszont úgy érzem, azt szeretné, ha nála szülnék. Arra gondoltam, hogy talán az eset különlegessége miatt szeretné végigkövetni az eseményeket, viszont, ha éppen a szülésemkor nem lesz ügyeletes és behívom (mivel a szabadidejét vagy az éjszakáját zavarom meg), illene ezt kompenzálnom. Amennyit azonban ki tudnék szorítani (kb. 15.000.- Ft), azt számomra és számára is megalázónak érzem, de ebből az összegből egy szép ajándékcsomagot össze tudnék állítani és így mégis másként festene. Ti mit gondoltok erről a szituációról?
2009. febr. 4. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem teljesen jo az otleted.

En az eljen megkerdeztem az orvosomat,h mennyibe kerul nala a szules,es amikor megmondta majd leesett az alam,nem volt szivbajos.En azert nem valtottam mert ebben az orvosban nagyon biztam es bizok is,mert volt egy betegsegem amibol neki sikerult kikezelnie mutet nelkul.

Szoval szerintem ne erezd kellemetlenul magad emiatt,es allits ossze egy jo kis ajandekcsomagot az orvosnak,ha nem penzehes akkor ennek is nagyon fog orulni,ha meg az akkor megerdemli.

Boldog babavarast kivanok

2009. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ajándékcsomagot adtam, és kb ugyanekkora értéke volt.

Kipuhatoltam, hogy melyik a kedvenc itala és hogy nem dohányzik, de szivarozik, úgyhogy azt is kapott bele.

szerintem nincs semmi gond az ajándékcsomaggal.

Főleg, ha sikerülne valami személyes vonatkozású dolgot is belekészíteni.

2009. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!én is olyan dokihoz jártam,akinek volt magánrendelése de én mindig a kórházba mentem vizsgálatokra.Nála a szülés 50e volt,de nekem csak 30e volt,így még egy ajándékcsomagot is adtam, és nem volt hálátlan!Szerintem egy ajándékkosár jó lesz!

Könnyű szülést!

7 hetes baba anyukája

2009. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető! Ügyesen válogasd TE össze az ajándékcsomagot és nem lesz feltűnő az értéke! Ne hagyd a bolti szakemberekre, mert azok azt teszik bele, amit el akarnak adni...

A nagyobb bevásárlóközpontokban lehet sokszor nagyon akciósan kapni drágább italokat (szerintem ezt mindenképp tegyél bele), és elegánsabb bonbonokat is. Vegyél egy szép kosarat és átlátszó csomagolópapírt, kötözőszalagot, hogy igazán elegáns legyen. Meglátod, örülni fog neki.

2009. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nem szeretnék negatív lenni, csak felénk az a tapasztalat, hogy nem örülnek ennek az orvosok. Én úgy tennék, hogy megkérdezném, bejönne-e a szülésre. Megkérdezném, hogy mennyit gondolt érte és inkább meg kellene beszélnetek, hogy te ennyit tudsz adni, ezért vállalja-e. Nem ez lesz az utolsó, hogy találkoztok. Szerintem a pénznek még így is jobban örülnek, mint a csomagnak. (Sajnos)

De ahogy gondolod! Könnyű szülést!

2009. febr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az orvosok nincsenek tekintettel a pénztárcánkra. És szomorú, mert a babára kellene költeni, és nem pedig a dokikra, akik amúgy is szép kis fizetést kapnak! Mindenesetre vannak kivételek. Van olyan aki jobban örül egy kosárnak, de van olyan is, aki egyáltalán nem fogad el még ajándékot sem! Emberfüggő. De olyat is hallottam, hogy az apuka összeállíttatott egy gyönyörű kosarat, és egy borítékba rakott 200 ezret! Amikor átadta a dokinak, a doki nem látta a borítékot, és sértődötten visszaadta az amúgy elég nagy kosarat! A hülye! Így járt!

Tényleg jó ötlet, hogy valami személyeset rakj a kosárba.

Bár te ismered a dokit, ha úgy látod, hogy jobb szereti a pénzt, akkor inkább beszéld meg vele, hogy ennyiért vállalja e. Ha belegondolunk 15 ezer egy pár óráért....nem kevés!

2009. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!