Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tudni a programozott...

Mit lehet tudni a programozott császármetszésről?

Figyelt kérdés
Nekem valószínűleg programozott császármetszésem lesz,mert hármasikrekkel vagyok terhes. Valószínűleg koraszülöttek lesznek, így az is valószínű, hogy inkubátorba kerülnek, mennyi idő után fogok tudni majd felkelni, hogy megnézhessem őket? És hogy tudom majd őket szoptatni? Mármint tudom, az inkubátorból nem lehet majd őket kivenni, de ha lenne tejem, akkor kaphatnának? Úgy tudom, az anyatej sokkal jobban segíti a fejlődésüket. Volt valaki hasonló helyzetben, vagy tudtok valami tanácsot ilyen helyzetre? Meg úgy egyáltalán a császármetszésről, előtte, utána mi fog történni? (magát a műtétet tudom, hogy érzéstelenítő, vagy altatás, meg felvágnak kiveszik a babákat, aztán összevarrnak)
2009. febr. 4. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Programozott császárom volt,és megmondom az őszintét,de nekem nem volt leányálom:(.reggel bementem a szülőszobára,ott előkészítettek,infúzió és nst-re raknak,majd jön a műtős fiú bevisz én ott kaptam meg a spinalis érzéstelenítőt,majd lefektettek és elém raktak a paravánt,meg ujjamra a pulzusmérőt,majd a katétert megkaptam és hozzá is kezdtek,de még vártak,mert nem használt az érzéstelenítő és így elaltattak.Utána egy napig nem kelhettem fel,és ugye a fejedet nem szabd 24 óráig mozgatni,na én ezt nem tudtam és hetekig fájt s fejem.Hát a felkelés sem volt leányálom,jó 10 perc volt mire felkeltem,de mindennap jobb és jobb lett!nekem a babát behozták,mert nem tudtam állni napi5e ft-ot,így is 2 hetet voltam bent!

könnyű szülést!

7 hetes baba anyukája

2009. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A műtét után jön az őrző. Nem kell tőle megijedni, ez nem igazán az intenzív osztályt jelenti. Általában egy külön kórterem a szülészeten belül, ahol császáros mamák vannak. A szülés utáni első 24 órában fokozottabban figyelnek itt a mamákra. A felkelés ideje kórháztól illetve az érzéstelenítés módjától függ. Általában 12-24 óra múlva fel lehet kelni. A babákhoz való eljutás nem biztos, hogy fog menni a saját lábadon, de szoktak adni tolókocsit. A császár után kicsit később nagyjából a harmadik nap után indul csak be a tej. Fejned kell nagy valószínűséggel, mert a babák állapotától függ, hogy mikor lehet szoptatni. Az ilyen pici babáknak is a lehetőségekhez képest minél hamarabb adnak anyatejet. Az adagjuk sokszor csak pár mili először, de ha jól tolerálja a pocakjuk akkor folyamatosan emelik az adagjukat. Vigyázz nagyon magatokra!
2009. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1 vagyok,ha kérdésed van írj nyugodtan privit,szívesen válaszolok!
2009. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!