Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel jár a szülés? (Kérdésed...

Mivel jár a szülés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, hogy vágtak, meg varrtak, meg ilyesmi. Számomra ez kicsit ijesztő, mert szeretnék majd gyermekeket, és olyan szörnyűnek hangzanak ezek a dolgok! Kisegítenétek?
2011. jan. 24. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hidd el, nem kell félni! Annál szebb dolog a világon nincs!

Ha fél, keress olyan kórházat és orvost, akiben megbízol, beszéld meg vele még a teherbeesés előtt,hogy mire számíthatsz! Sok helyen szülhetnek gátvédelemmel, és akkor nem vágnak, varrnak!

2011. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha vágnak, azért teszik, hogy segítsenek neked, meg a babának, minél gyorsabban megszületni. A vágás nem fáj, nem is érzed, jó esetben a varrást sem (én egyáltalán nem éreztem:)

Még véletlenül sem volt szörnyű, gondolj bele, ha mondjuk gyökérkezelésre mégy a fogorvoshoz, ott sokkal szörnyűbb dolgok zajlanak, mégis túléled:) Ennek meg legalább értelme van.

2011. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon megnyugtattatok :))) Amúgy 17/l és most még korai lenne, talán 5-7 év múlva szeretnék gyermeket, csak kíváncsi voltam :)
2011. jan. 24. 21:04
 4/10 anonim ***** válasza:
17 évesen még sokminden szörnyű és ijesztő, ami egyébként nem az. Hidd el, ehhez is érni kell, később majd te sem látod olyan borzasztónak.
2011. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bármennyire fáj, bármit is vágnak, a szülés ezzel jár, és ha már ott tartasz majd, hogy babát vállalsz, akkor már nem ez fog számítani. Inkább csak a baba egészsége. Utána pedig a vágások ellenére is egy örök élmény marad, mert az eredménye egy kisbaba.

Nekem tök nehéz szülésem volt, de a kislányom fantasztikus. S ez a lényeg! :)

2011. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2.babám 1hetes. Simán szültem, az utolsó pillanatban a dokim közölte, dönthetek, nyomok egyet, a szülésznő segít, és 50%kibújik a kicsi, nem repedek, vagy nyomok segít a szülésznő és szrá repedek, vagy nem nyomok most, vág egy hangyát, és repedés nélkül úszom meg biztosan.

Vágott, kezdő és záró öltéssel 4öltés volt összesen. Kellemetlen amikor összestoppol, meg baromi hosszú, ha szépen dolgozik.

Tegnap kiszedte a varratokat, picit duzzadt még a gátam, de törökülök, futok, van egy egy hülye mozdulat amit érzek. Slusz.

Ha nem muszáj akkor nem vágnak bécsikaput. A vágást nem érzed, és a szülés utáni rendbetételben nem a varrás a legrosszabb, hanem amikor szépen kitisztítják a méhüreget, az sem fájdalmas, csak baromira xr érzés. De való igaza, ott nem házaséletet élünk:)

2011. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor kibújik a kisbabád és a melledre teszik, se a vágás, se a varrás, se más egyéb nem fog érdekelni, csak mosolyogsz és potyognak a könnyeid örömödben!:) Ilyen idősen nekem is szörnyűnek tűnt a szülés (15 éves voltam, amikor a húgom született és anyukám otthoni vajúdását is láttam, a kórházi dolgokat pedig elmesélte, mert kifaggattam). Kb. 27-28 éves koromban jutottam el oda, hogy nem érdekel a fájdalom, sőt, mindenképp természetes úton, minden fájdalomcsillapítás nélkül akarok szülni. Így is lett, 29 évesen szültem az első babám. Ahogy sok minden másra az életben, így erre is meg kell érni! Ne aggódj emiatt, majd eljön egyszer az az idő, amikor te is másképp fogod látni a gyermekvállalást, és a szülést. Ez így természetes! A húgom most 16...ő dettó ugyanígy gondolja mint te! Teljesen el volt szörnyedve a szülésemtől (16 órát vajúdtam) és azóta is azt hajtogatja, hogy ő inkább örökbe fogad majd egy babát. Csak nevetek rajta, mert tudom, hogy 10 év múlva mindent el fog követni annak érdekébe, hogy babája legyen:)
2011. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm a sok választ :) Amúgy talán tudatlannak tűnök.. de mit értetek gáton?
2011. jan. 25. 17:15
 9/10 anonim ***** válasza:
A gát a hüvelybemenet és a végbélnyílás közötti izom.
2011. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
O.o huh, ijesztő :D Rendben, köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 26. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!