Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik hosszú időt töltöttek...

Akik hosszú időt töltöttek szülés előtt kórházban valami miatt, írnátok nekem tapasztalatokat, hogy miként lehet kibírni?

Figyelt kérdés

A 36. héttől be kell feküdnöm, és már most kivagyok. Tudom, hogy hülyeség, de nem így terveztem a terhesség végét, és most félek, hogy marad valami, amit nem intéztem el, vagy ilyesmi, mielőtt bevonulnék hetekre.

Parázok, hogy ennyi időt kell bent lenni, és ha látogatási tilalom lesz, meg is őrülök. Ti hogy bírtátok?


2011. febr. 14. 08:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

37. hét elejétől feküdtem bennt a DEOEC- terhespatológián.

én se így terveztem már előre megvolt minden kórházi csomag a babának is minden.


viszonylag jól bírtam a család lakást felújított igy olyan volt hogy heti 2x volt látogatás nem lett volna jobb ha naponta jönnek.

mindennap beszéltünk telefonon de az nem ugyanaz.


vittem könyvet rejtvényt ott voltak a szobatársak a nővérek akikkel lehetett beszélgetni a végén már mi ágyaztunk magunknak ... jó volt valahol. nagyon összekovácsolódtunk van akivel azóta is tartom a kapcsolatot.


a kórházon kivül talán lehet sétálgatni a parkban. a kaja cinkes vigyél vegyél fóliás szalámit van hütő ha nem jó a reggeli legyen mit enned.


bögrét vigyél meg étkészletet is mert adnak teát meg mindent de a saját kanál jobb mint az ottani szeneslapátok amit kanál helyett adnak.

2011. febr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Már én is mindent összecuccoltam, csak indulni kell. Remélem nekem is akad majd valami cimborám bent, és hamar eltelik az idő.

2011. febr. 14. 08:59
 3/14 anonim ***** válasza:

Biztosan lesz.


vigyél kényelmes ruhát szabadidő cuccot mert nem kell egész nap hálóingben lenni a dokik se fognak szólni érte.


kispárnát is csomizzál mert nem szokott lenni .

kávét is vihetsz 3-in 1-eset mert mikró is van meg tudod főzni ott nem adnak csak venni lehet nagyon drágán.


vigyél kézpénzt de ne sokat és ne nagy címletet.! büfébe legyen pénzed meg újságra. ilyesmikre.


ékszert hagyd otthon mert nem biztonságos.

2011. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A 35. héttől voltam bent, 4 hétig. Első éjjel sírtam. Aztán megszoktam a gondolatot, és igyekeztem elfoglalni magam. Olvastam, rejvényeztem, és a legfontosabb: nagy mákom volt a szobatársaimmal. Nagyon sokat beszélgettünk, nevettünk. Nagyon sétálni nem tudtam (nem volt hol, meg tilos is volt), néha kiültem az udvarra napozni, mikor nem volt tele bagós kismamákkal.:) Volt aki kötögetett, laptopozott, ilyesmi. A nap fénypontja az volt, mikor megjöttek estefelé a látogatók. Mindennap jött valaki. Csak addig kell kitartani, amíg megjönnek, aztán ha elmennek már mindjárt fürdés, alvás. :)
2011. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ó, most olvasom, lehet, hogy látogatási tilalom lesz :(

Szegénykém, akkor marad a telefon.

2011. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34. héttől kellett befeküdnöm, engem is letört a dolog, de a baba biztonsága mindennél fontosabb volt, így lassacskán megbarátkoztam a gondolattal. Egy hónapot vendégeskedtem a DEOEC terhespatológián. A szobatársakkal jól összebarátkoztunk, sokat beszélgettünk, sétáltunk lent a parkban, olvasgattam, rejtvényeztem. Eleinte bezártság-érzetem volt, de szabadon járhattam-kelhettem, hét végére saját felelősségre haza is mehettem, ekkor aláírattak mindig egy papírt (ezt a lehetőséget kétszer mertem kihasználni, mert nagyon hiányzott a családom, főleg a hatéves kislányom...). Minden nap ugyanaz volt a napirend, reggel vérnyomásmérés, reggelizés, nagyvizit, ebéd, NST minden nap, délután kisvizit, vacsi, esti vérnyomásmérés, fürdés, tv-zés vagy beszélgetés a folyosón, lefekvés. Nap közben a kutyát sem érdekli mit csinálsz (volt, hogy kimentem a városba cipőt venni...), lényeg, hogy az előírt vizsgálatokon ott legyél és a reggeli viziten is, egyébként szabad ember vagy:-) Mondjuk a kijárkálást nem vették jó néven, ha kiderült, én is csak egyszer voltam a városban, de ettől egy kicsit felvidultam. Az eleje volt nehéz, de aztán szépen belejössz és szerintem nem marad majd nagyon rossz élményed róla. A nővérek nagyon kedvesek voltak, mosolygósak, készségesek (pedig nem adtunk nekik semmit, gondolok itt hálapénzre). Ne izgulj, minden rendben lesz, főleg, ha próbálod meglátni benne a jót is. Így a kedved is más lesz. Jó egészséget nektek!
2011. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, örülök, hogy megírtátok a tapasztalataitokat!

Minden jót nektek, és gratula a babákhoz mindenkinek!

Remélem, hamarosan már én is megölelgethetem a kicsi lányom! :D

2011. febr. 14. 12:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Jó nagy vastag könyvekkel. Ha jó idő van akkor a park részen lehet sétálgatni.


Rajtam röhögtek az orvosok, mikor jöttek vizitre, hogy scifit olvasok hangosan a gyereknek (Asimov) :D Megjegyzem 1 évesen már az apjával nézték a Battlestar Galakticát Második szava a robot (jobot) volt :D

2011. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30. héttől feküdtem bent, csak mert ikerterhes voltam.Nehezen.Sok könyv,a mi szobánkban volt tévé is.De a végére így is ki voltam teljesen.Nem könnyű de gondolj arra,hogy nem biztos hogy 40 hét lesz az a 40 hét.Meg tényleg a baba és a te érdeked.Kitartást.
2011. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy vagyok vele, hogy a baba mindenek előtt, főleg, hogy 8 éve várok rá. :)

Március 21-ig mindenképpen meg fog születni, mert nem engedik ráhúzni, sőt, lehet, hogy 1-2 héttel előbb ki is kell jönnie, majd a tápanyag és oxigénellátásától függ.

Köszi mindenkinek, hogy írtatok!

2011. febr. 14. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!