Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Székesfehérvári kórházban mit...

Székesfehérvári kórházban mit adnak és mit kell bevinni vajúdáshoz, illetve ha befektetnek előbb? És a gyermekágyas részlegen?

Figyelt kérdés

3 éve szültem, akkor adtak szüléshez, sőt utána is hálóinget, eldobható pelust a picinek, a feje alá is valami vízhatlan lapot, mindent a köldökápoláshoz és popsikrémet is, csak popsitörlőt kellett vinni, meg ruhapelust a szoptatáshoz-böfiztetéshez. Meg magamnak szülés utáni napokra a hálóingeket, egyéb ruhaneműt, de a babának semmi ruhát nem kellett, csak hazafelé menet hozta be apa.

Most hallottam ilyeneket, hogy nincs se hálóing, se eldobható Tena szüléskor, se pelus, se semmi...

Egyébként ez felháborító, még az evőeszközt is be kellett vinni, meg poharat! A wc papírt is! És a szülőszobán még le is csesztek mennyi cuccom van, pedig teljesen minimumot csomagoltam AKKOR. Ha tényleg nomád körülmények vannak, lesz 2 nagy bőröndöm :/


2011. jan. 26. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a szülésznőm mondta, hogy szülésre kell betét, mert már nem tudnak adni. Hálóinget is mondott, de szerintem az csak akkor kell, ha szülés után lezuhanyzol és abban mész ki az osztályra. Apukának ruha lent a portán kapható 1000Ft.

Babának mindent kell vinni (köldökápoló szertől kezdve a popsitörlőig mindent) kivéve ruha, de akár azt is viheted. Én ennyit tudok.

2011. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,én március elején fogok (remélem) szülni fehérváron.A kórház adott a védőnőmnek egy listát ,hogy mit kell vinni.

Íme:

SZÜLŐSZOBÁRA:

-Iratok:

-várandós gondozási könyv

-laboreredmények,előző zárójelentések

-az újszülött anyakönyvi kivonatához szükséges dokumentációk

(szem.ig., lakcímkártya, TAJ kártya, hiteles házassági anyakönyvi kivonat)


-Ruhaneműk:

-köntös

-hálóing

-lapos sarkú,kényelmes papucs,zuhanyzáshoz papucs


-Testi higiéniát biztosító eszközök:

-tisztálkodási szerek

-WC papír

-egyszer használatos WC ülőke

-Tenafix

-egészségügyi betét


-Élelmiszerek:

-üdítőital(szürt gyümölcslé/tea,szénsavmentes ásványvíz)

-nem romlandó és nem fűszeres ennivaló

-szőlőcukor,citrom,csokoládé,keksz


-Egyéb:

-fényképezőgép/kamera

-vajúdás alatt relaxáláshoz kedvenc kazetta


Együtt szülés esetén,a hozzátartozónak:

-papucs

-enni és innivaló


GYERMEKÁGYRA(a felsoroltakon kívül):

-bimbóvédő(ha kell)

-szoptatós tea

-evőeszköz

-egészségügyi betét


Újszülött kórházi ellátásához javasolt:

-1-2 db textilpelenka

-popsi törlőkendő

-vékony pamut sapka

-kesztyű vagy zokni

-nadrágpelenka(3-4 db/nap)

-popsi krém

-köldökellátáshoz alkohol,steril mullap

-hintőpor


Újszülött hazaadásához:

-textilpelenka

-body

-rugdalózó

-kiskabát

-pamut sapka

-bundazsák vagy pólya (évszaknak megfelelően)

-takaró

-bébihordozó,mózeskosár


Én 2 éve szültem ott,akkor még sok mindent adnak.

2011. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 melcsiboszi ***** válasza:

Jó ezeket tudni, én márc. 23-ra vagyok kiírva, szintén fehérváron fogok szülni, szóval lehet, hogy találkozunk majd! :-)

Amúgy szerintem érdemes mindent vinni, hiába, a válság a kórházi ellátáson is megérződik, úgy látszik... :(

A mikellababanak.hu-n és más helyeken is jó kis listákat lehet találni arról, hogy miket kell/lehet vinni a kórházba, ajánlom mindenkinek! ;-)

2011. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
melcsiboszi, én április közepére vagyok kiírva, szóval ha 1 héttel túlhordod a babád, már szívesen szülök Veled :D
2011. jan. 27. 09:44
 5/5 melcsiboszi ***** válasza:

Nem rajtam múlik! :-) Bár abban reménykedem, hogy inkább előbb jön a kissrác, nem később, de ezt úgyis ő fogja eldönteni. :)

Hát halljátok, engem nem fog érdekelni, hogy mit mondanak, hogy mennyi a cuccom. Majd megmondom, hogy ha a kórház biztosítaná ezt meg ezt, akkor máris feleakkora pakk lenne. Ez van... :S

2011. jan. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!