Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek. Mára vagyok...

Nagyon félek. Mára vagyok kiirva. Nagyon félek a szüléstől. Milyen a szülés? Mennyire fáj? Minnél közelebb érkeztem egyre jobban félek.

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 11:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a lényeg, hogy lazíts, ne stresszelj.

tényleg nagyon fáj, nem is gondoltam volna, hogy létezik ilyen fájdalom.

Bár ilyenkor nem szokás ezt írni, de nem jó szerintem csak azt hallani, hogy nem vészes, túlélhető, mert ott az ember nagyot koppan.

De általában túléli mindenki.

Ez persze vicc, de próbálj nem ezen agyalni.

Mindenkinek más, nagyon függ attól, hogy hogyan éli meg, hogyan készül fel rá, ha így folytatod, neked nehéz lesz.

2011. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

ne félj!:) vannak már fájásaid?

ha kérsz érzéstelenítést akkor nem fog fájni..

van dokid?

2011. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
mindenkinek más.gondolj a babádra csodás lesz megpillantani.
2011. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem még van elvileg 3 hetem,de próbálok úgy gondolni az egészre,hogy túl kell esni rajt,nem akarok stresszelni elötte és közben sem,majd csak lesz valahogy!Most így gondolom,és remélem szülés közben sem fogom másként!!

Ha próbálok együtt működni mindenkivel,lehet könnyebb dolgom lesz,mert ha csak kiabálok és félek mindentől,az senkinek sem lesz jó!!!

2011. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sokat keményedik a hasam,görcsöl a derekam,de nem redszeres.

Dokim nincs,csak szülésznöm.

2011. aug. 8. 11:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
na akkor tök jó h van szülésznőd!! nagyon sok múlik rajta is!!! a férjed bent lesz Veled?
2011. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen bent lesz. :)
2011. aug. 8. 11:39
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj,ha már a kórházban leszel már úgyse fogsz félni csak arra fogsz gondolni hogy minél előbb kint legyen a babád.Ha a férjed bent lesz veled az jó.A fájásról nem tudok írni,mert engem császároztak mivel nem indult meg a szülés.De a férjem bent volt velem a műtőbe,és nagyon megnyugtató volt.Nekem nem volt se dokim se szülésznőm,de egy szavam se lehet.
2011. aug. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mikor már felpörögnek az események (amint beérsz a kórházba) már nem lesz időd félni. Én is hasonlóan voltam ezzel mint te, csak én próbáltam letagadni, hogy be vagyok sz@rva :) Ott éles helyzetben már tényleg nincs időd ilyesmivel foglalkozni :)
2011. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én tegnapra voltam kiírva és nem félek. Sőt már nagyon várom. Mikor még nem voltam terhes rettegtem tőle, aztán ahogy közeledett az időpont tűnt el a félelem.

Nekem az segített hogy rengeteget olvastam utána, tájékozódtam, mindent az utolsó apró részletig tudok mi fog velem történni, a lehetséges komplikációkat is kívülről (ezek amikre úgy kell gondolni hogy mi nem fog velem történni :)), gyakoroltam a légzéstechnikát, intimtornát, terhestornát, gátmasszázst, meditálok, tehát szerintem mindent megtettem ami emberileg lehetséges hogy könnyű és szép szülésem legyen.

Én is jóslózok már, 10 percesek vannak, és úgy várom már hogy beinduljon, de nagyon lassan haladok. Mondjuk tényleg van így felkészülni időm lelkileg, mindig is lassú szülést szerettem volna, bár sokan ezért nem normálisnak tartanak. Egyelőre nem durva a fájdalom, jól elpihengetek, várom a férjem munkából, mert velem is jön majd. :)

Pánikolni, stresszelni nem szabad, mert akkor tényleg olyan is lesz az "élmény". Állj hozzá pozitívan, hogy menni fog, megcsináljátok, és kibírod, mert muszáj, és a babádért bőven megéri!

Sok erőt kívánok neked!

2011. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!