Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszules. Velemenyek,...

Otthonszules. Velemenyek, ervek, ellenervek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Érvek:nincsenek

Ellenérvek: Veszélyezteted a saját, de még a gyermeked életét is, nincs közvetlen orvosi segítség, szóval bármi komplikáció van akkor elég kicsi rá az esély hogy időben kórházba jutsz, és valamikor is a kezedben tarthatod a kisbabád...

2011. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én speciel ellene. Az én szülésem bonyolult volt és a végén kellett az inkubátor a kicsinek, ráadásul felszálló betegségként tüdőgyulladást is kapott. 3 orvos, 2 gyerekorvos és 3 szülésznő volt bent a végére, hogy minden rendben legyen. Ha otthon szültem volna meg, akkor most valószínűleg nem lenne egy ilyen szép és okos kislányom. Soha nem bocsájtanám meg magamnak.
2011. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Érveim nekem sincsenek.

Ellenérvem pedig annyi, mint az előttem írónak is, hogy ha bármi baj van, idő, mire lesz segítség.

Nekem meconiumos (bocsi, ha nem így kell írni, szóval zöld) volt a magzatvíz. Végig CTG-n voltak; figyelték a baba szívhangját... Biztonságban éreztem magam; tudtam, hogyha bármi történik, vagy romlik a helyzet, rögtön tudnak lépni. Otthon erre nincs lehetőség...

2011. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én ne szülnék itthon az biztos.Nem kockáztatnám sem a babám,sem a saját életemet.Egészséges nőnén,komplikációmentes terhességnél is előfordulhat szülés közben baj,és a kórházban ott a segítség.Engem nem érdekelnek az ilyenek,hogy otthoni környezet meg stb.nekem semmi bajom nem volt a kórházzal,habár szülés előtt egy hónapot,utána egy hetet töltöttem bent.Nem ér annyit,hogy baja legyen a babámnak.Tudom,hogy kórházban is előfordul komplikáció és műhiba,de akkor is kisebb a kockázat,mint otthon.
2011. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, érveim nekem sincsenek, és amiket hallottam, azt is lehet ellentételezni.

Érv:

1. az otthoni környezet kevésbé bizonytalanít el - hát engem halálra rémített volna, ha otthon kell szülnöm.

2. Kényelmes: annál nagyobb kényelem, mint az alternatív szülőszobában volt nincs otthon se, és még csak takarítani se nekünk kell.

3. bensőséges: a vajúdás nagyobb részében 3-an voltunk, apa, én és a baba. Halkan szólt a zene, és le volt véve a fény. Rajtam volt a ctg, de ez inkább megnyugtató volt.

4. nem viszik el egyből a babát - itt sem vitték el. A karomban volt, amíg pulzált a köldökzsinór, és utána apa vitte a vizsgálatra.

5. nem erőltetik a gátmetszést - itt se erőltette senki, megbeszéltük a szülésznővel, hogy ha úgy látja repednék, akkor vágnak. Végül pár öltésnyi vágás volt, már a helye se látszik. Nem fájt, nem éreztem.


Ennyi érv jutott eszembe - de ezt is mind lehet támadni, hiszen állami kórházban! olyan bensősége, kényelmes és biztonságos volt a szülésem, amennyire szerettem volna.


Ellenérv: soha nem kockáztatnám azzal a gyerekem életét (és nem mellesleg a sajátomét se), hogy nincs a közelben egy szakértő segítség. Neonatológus, nőgyógyász, stb.

Aki azonnal tud segíteni ha baj van. Ha vészesen leesik a babám szívhangja, mire beérek a kórházba, addigra lehet nem él, vagy sérült marad. A kórházban meg perceken belül már ki is veszik ilyen esetben.

Nem is tudnék otthon a szülésre koncentrálni, csak attól rettegnék, nehogy legyen baj. Nekem fontos, hogy biztonságban érezzem magam, és ez itthon nem megy szülés közben.

2011. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akinek az otthonszülés jön be az nyilván érveket lát mellette, aki pedig nem gondolja jó dolognak az nyilván ellenérveket hoz. Így van ez mindig ebben a témában.
2011. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mellette: nyugis, megszokott környezet, van kire támaszkodni, mert a párod ott lehet, kényelmes, és ott úgy viselkedhetsz, ahogy akarsz. Ha komplikációmentes a szülés, amit előre nem tudsz, akkor jó dolog.

Ellene: Nekem most lesz a 3. császárom, tehát én bele se vághatnák. Ebből következik, hogy ott nincs meg a megfelelő szaktudás vészhelyzet esetére. Amiben ugye te is és a baba is meghallhat!

2011. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van olyan ismerősöm aki otthon szült. Ahogy leírja,elmeséli picit irigylésre méltó,főleg ha már nem az első baba és rögtön otthon vagy együtt a családdal. DE!! Nekem nem lenne hozzá bátorságom,a férjem sem támogatna ilyen dologban.
2011. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Unokanővérem Hollandiában él, ő otthon szült. Azt mesélte, hogy milyen jó volt, hogy az otthoni, megszokott környezetében történt és el se tudná képzelni, hogy kórházba szüljön.
2011. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Átéltem már egy szülést, ami könnyű volt és komplikációmentes. De halálra rémülnék, és rmegnék a félelemtől, ha valamiért otthon kellene szülnöm. Nagyon megnyugtatott, hogy orvosok voltak ott, akik tudják mit kell tenni, ha gond van. Nem csak hogy nem tudok érveket az otthon szülés ellen, én elítélem azokat a nőket, akik ezt választják, mert szerintem nem a gyerekre gondolnak elsősorban.
2011. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!