Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan történik a fájdalomcsil...

Hogyan történik a fájdalomcsillapítás szüléskor?

Figyelt kérdés
Gondolok itt akár a hüvelyi szülésre, akár a császárra.
2011. febr. 2. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Gerincbe történő érzéstelenítés (EDA). Neten sok infó van róla. Írd be a google-ba. :)
2011. febr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én még sokminden másról is olvastam az edán kívül... kaphatsz szurit a gátizomba, maszkon át gázt, ami lehet csak érzéstelenítő vagy kevert fájdalomcsillapítóval is, van a TENS, ami elektrosokk a derekadra csatolva, fizioterápián szokták még használni, aztán infúzión át a vénádba is kaphatsz gyógyszert, kérdezd meg a dokit, szülésznőt, hogy a te kórházadba mik a bevett módok.
2011. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
EDA a legjobb! Gáz sz*rt sem ér.
2011. febr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mendy1025 ***** válasza:
7%
én nem kaptam fájdalomcsillapítót,rendes szülésem volt.
2011. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem mindegy, hol szülsz, mindenhol mások a lehetőségek.

nálunk pl konkrétan nincs semmi. sem eda, sem gáz, csak vizes borogatás...

2011. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én gázt használtam Nyíregyházán szültem, a varrásnál használtam mert borzasztóan fájt, erre egy idő után már lecsökkent a fájdalom, majd arra lettem figyelmes, hogy valami nagy zajt hallok a távolból, ez volt a saját HORKOLÁSOM:D Ekkor már semmit nem éreztem. Nekem nagyon bevált!

2011. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hol? Székesfehérváron vegyél nagy levegőt! Eda nincs, mert nincs anesztes, csak ha fogadsz. Gáz egy van csak, ha foglalt, akkor azt sem kaphatsz. Egyébként úgy tudom máshol is csak úgy, ha még nem vagy nyitva 2 ujjnyira. Én mindkét gyerekkel úgy mentem be, hogy már annyira ki voltam nyílva, mindegy is volt. Gázt kértem, de azt mondta a doki, hogy már nagyon előrehaladott a dolog, nem ad, mert a kitolásnál észnél kell lenni. Gátmetszést, varrást persze érzéstelenítették, de nekem a varráshoz az sem sokat ért.
2011. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha simán indul, akkor megvárják míg igazi fájásaid lesznek.(ha nincsenek megf.fájások oxitocinnal rásegítenek) Ha nem kértél epit, akkor max gázt szívhatsz,ami szerintem szart sem ér. Ha császár akkor epit kapsz gerinc mellé és ébren lehetsz a szülés alatt. A császár nem fáj csak utánna, viszont abból sokkal tovább tart a felépülés.
2011. febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz utána a kórházban ahol szülni fogsz! Nálunk nincs lehetőség fájdalomcsillapításra!
2011. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!