Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szemtengelyferdülésem lehet...

A szemtengelyferdülésem lehet indok a császárra?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam itt h akinek erős szemproblémája van annak ajánlott a császár,mert nagy az esélye h romlanak a szemek az erőlködéstől szülésnél...


Ez tényleg így van? Mivel nekem gyerekkorom óta szemtengelyferdülés miatti kancsalságom van, ami persze kezeltetve lett,úgy hogy elértük h tudom szabályozni h egyenesen nézzek, viszont az egyik szemem elég gyorsan romlik bizonyitottan emiatt.


Ezek szerint nekem is jobb lenne majd a császár? És ezt előre meg lehet beszélni az orvossal?

Köszi előre a válaszokat! Nem vagyok elég jártas a témában uh ha butaságot kérdeztem bocsi! :) 22/L


2011. febr. 4. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Kérj egy szakvéleményt a szemészedtől! Nekem is hasonló bajok vannak a szememmel 1 éves korom óta! ÉN szülhettem volna rendesen is, ha nem kellett volna megcsászározni!
2011. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem 6 dioptria felett császároznak, szülés előtt engem is elküldtek szemészetre, de ott azt mondták szülhetek simán. Persze harmadik zselé után se indult be a szülés, úgyhogy császároztak. Októberben szültem.
2011. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Az én szemeim -4.0 a másik-3.0 ezek szerint a császár nem lesz indokolt..a babaprojektet a párommal olyan 2 éven belülre tervezzük,kérdés h addig mennyit fog romlani a szemem :S
2011. febr. 4. 22:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én szemüvegem +3,75!Első voltam
2011. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

második vagyok

az egyik szemem +3,5 a másik +4

2011. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nyugodtan bevállhatom majd a hüvelyi szülést :) Persze azért ha eljön az ideje megyek szakorvoshoz is , csak a biztonság kedvéért :) Köszi nektek!
2011. febr. 4. 23:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Engem elküldött a nőgyógyászom szemészetre és csak az ő igazolásuk alapján egyezett bele a természetes szülésbe. A szemészeten egyébként azt mondta a doktornő, hogy bár valóban van kockázata esetemben a hüvelyi szülésnek, de ez a kockázat még mindig kisebb, mint a császármetszésé. Azt a tanácsot adta csak, hogy lehetőleg csukott szemmel nyomjak majd és akkor nem lehet gond...

Nem is volt :)

2011. febr. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5 és 0,5 diopriás a szemem és szemtengelyferdülésem van,simán szültem. Mindenképpen elküldenek szemészhez,aki megvizsgál és megmondja ajánlja vagy nem a hüvelyi szülést.
2011. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem -8,5 dioptriás mindkét szemem. A doki semmilyen szemészeti kivizsgálásra nem küldött, élből császár.
2011. febr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez butaság, h -6 felett császár.


-7 mindkét lencsém, -7,5esek a szemeim.


Simán szültem, sőt, én direkt elmentem szemészetre papírért, hogy ne toljanak azonnal műtőbe.


Akkor császároznak, ha olyan gond van a szemeddel, pl. műtötték a retinád stb.

2011. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!