Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Meddig tart a nehéz...

Anyukák! Meddig tart a nehéz depis időszak szülés után, amikor már átalussza az éjszakát vagy legalább csak egyszer kell fel enni? Ez nagyon kimerítő, jó lenne biztató válaszokat kapni.

Figyelt kérdés
Gondolom változó,de félek addig nem fogom bírni szusszal.Tapasztalatok?!Nem lehet kimerülni teljesen?
2011. febr. 9. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A szülés utáni depresszió komoly dolog, te fogalomzavarban szenvedsz. Ilyenkor az anyát nem tanácsos egyedül hagyni a gyermekkel, például.
2011. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, depis nem voltam, így ezt nem tudom. Viszont a gyerekeim különböző időben kezdték átaludni az éjszakát, bizony elég sokáig igényelték az éjszakai evést...

1. baba: 6 hónapos korától (anyatej+ tápszer),

2. baba 4 hónapos korától (csak anyatejes),

3. baba 8 hónapos korától,

4. baba 2,5 éves! korától (most lesz ennyi) alussza át az éjszakákat...

Hogy lehet bírni? Hozzá lehet szokni, hogy az ember nem alszik 8, csupán 5-6 órákat, azt se nagyon mélyen. Ha tudsz, nappal, mikor a babád alszik, te is pihenj, aludj! Így elviselhetőbb... De mondom, hozzászoksz :)

2011. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azzal tudlak biztatni, hogy a kelést meg lehet szokni. Mi mondjuk egy ágyban alszunk, ami egy fokkal könnyebb. Félálomban, fekve szopi, azt alvás tovább. Tényleg fontos lenne elkülöníteni, hogy depresszióról, vagy csak kialvatlanságról van-e szó. Mindenesetre használd ki a napközbeni lehetőségeket a pihenésre. Egyébként akár 3-4 éves korig is simán kelhetnek éjjel. :(
2011. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Szió!


Nekem lassan 6 hós a kiscsajom, végigalussza az éjszakát, de mivel nem szopik, én kelek éjjel 2x fejni...kész vagyok tőle, de ha azt akarom, hogy anyatejet kapjon, hát ez van.

Amúgy most hogy kezd mozgolódni, forog, stb., már a nappal is gáz:-DDD , nincs tőle 1 perc nyugtom se.


Én nem akartam, de azt hiszem muszáj lesz segítséget kérnem anyóstól, hogy bírjam... Te is tedd ezt, ha van vki akire számíthatsz...muszáj kimozdulni a babó nélkül, hogy ne kattanjon be az ember...Amúgy bírni fogod, hisz a gyerekedről szól, Én sem gondoltam ezt magamról...

2011. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom pár hetes korától végigalussza az éjszakát,lassan 5 hónapos,de nem bizakodom el,mert jól emlékszem,hogy nagyobbik gyermek később kb 8 hónaposan kezdett el ismét többször sírni éjszaka.
2011. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egyre jobb-könnyebb lesz idővel, mégha most úgy érzed már nagyon az erőd végén vagy, nekem az elején úgy éreztem nagyon nehéz volt, hasfájós volt + nem aludt csak ringatva, kb.3 hónapos koráig volt hogy éjfélig ringattuk aztán fel kelt még 1-2 x, aztán olyan 6 hónapos koráig egész sokat aludt, szinte magától kiságyban na aztán jött a fogzás hú így belegondolva sokkal fárasztóbb volt fizikailag,mert egy éjszaka felkelt vagy 10x amíg ki nem bújt a foga (2 hónapig) viszont már sokkal jobban bírtam, hozzászokik az ember, kitartást!
2011. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A sírós depi, nekem 3 napig tartott. Nem folyamatosan, hanem pontban este 6kor tört rám és bömböltem este 9-ig ok nélkül. Aztán egyik napról a másikra mintha elfújták volna. Amúgy szülés utána 1 héttel jött elő ez a dolog.

Alvás: eleinte kiborító, h mindig mész és sokáig szopik és mindened berosdásodik és fáj.

Most 5 hós és már megszoktam, átáll az ember. De már gyorsabban szopik, de általában csak cumizni akar, benyomom a szájába aztán kész, visszaalszik.

Este nálunk csak fürdetés, kaja és betettem az ágyba mindig. Sose volt gond az elaltatással. Este se mese, se ének, se ringatás. Így szoktattuk, szerintem neked is érdemes. Éjjel fölsír, akkor eleinte dühített ,aztán már nem. Arra gondolok, h most viszont olyan kis cuki, szóval megéri:)

2011. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tarts ki!! A mi fiúnk most 3hónapos és már csak egyszer kel éjjel, egész kipihent vagyok:) De élénken emlékszem, hogy mennyire rossz volt egy éjjel 3szor kelni, nappal meg egy zombi voltam, de ugye mindent meg kellett csinálni, sétálni menni, stb... Plusz még tejlázam is volt többször is. Ha tudsz, tényleg kérj segítséget! (Én tudtam volna, de nem akartam, kiborultam volna, ha nem tudok mindent egyedül megcsinálni.)
2011. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk két hét volt durva, azóta egyszer kel éjszaka, kb fél kettőkor, de már egész sokat alszunk. Vége a depinek is azóta. Kitartás, én úgy éreztem nem lehet már jobban fáradt az ember, de a helyzet folyamatosan javul!
2011. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtató válaszokat aranyosak vagytok.Remélem hamarosan jobb lesz.
2011. febr. 10. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!