Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igényeltétek a segítséget az...

Igényeltétek a segítséget az első pár hétben a szülés után? Ha igen, miben? Melyik időszak/hány hét a leghúzósabb?

Figyelt kérdés
nemsokára megszületik az első babám, sokan felajánlották a segítségüket, ami jól esik, de fogalmam sincs, mit mondjak nekik, azt sem tudom, hogy mire készüljek. Lehet, hogy valóban szükségem lesz rá, lehet, hogy csak egyedül szeretnénk majd maradni.
2011. márc. 3. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Császáros voltam. Én annyi segitséget kértem csak, hogy főzzenek ránk 2-3 héteig. A nagyim megfőzött a férjem pedig elhozta. De készenlétben volt mindenki 1 hétig. Csak telefonálnom kellett volna, ha segitség kell. De 2 hét után, ha nem is minden nap, de főztem magunkra. A férjem 2 hétig volt itthon velünk.

8,5 hós ikrek anyukája

2011. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én nem kértem segítséget, na jó, hétvégén anyósom főzött, de amiben igazán kell segítség arra ritkán ajánlkoznak: kád súrolása, porszívózás stb.Megoldottam mindent egyedül, pedig 2 kicsivel voltam , a férjem is csak hétvégente volt itthon, 1 hét után már én takarítottam mindent.Mégis azt ajánlom, hogy a gyermekágyat próbáld kifeküdni, főzést, takarítást bízd másra:)
2011. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog, amit csak akkor fogsz tudni, amikor már benne leszel. Szerintem leginkább szüleid, testvéreid, rokonaid segítségét kérd. Megkérheted mondjuk a leendő nagymamát, hogy fürdesse meg először babádat.

Ismerősök valószínű csak udvariasságból mondták, és olyasmire gondoltak, hogy esetleg fél órára bevállalják, mikor épp alszik és elmész fodrászhoz. Vagy átjönnek hozzád, és amíg te főzöl, ügyelnek a kicsire, vagy csak átmennek és meghallgatnak.

Gratulálok nektek sok boldogságot és könnyű szülést kívánok!

2011. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom egy tündér volt az elsö hetekben evett és aludt, így volt segítségem ami nagyon jó volt, mert fáradt voltam, megfözött, takarított, és enegem szorakoztatott (anyám + nénikém felváltva).Párom 5 hetet volt itthon.

Èn egyedül lenni nem szeretek.

De ha egyedül maradtam volna sem lett volna baj, mert lányom 1x kelt fel éjszaka.


Akinek 2 óránként kel éjszaka + hasfájos szerintem az nem bírja egyedül az elsö heteket. Èn legalább is teljesen kimerültem volna, de mivel tudtam aludni éjjel így nem volt olyan húzos.

2011. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én örültem, hogy a kispapa is kivett szabit, azért, hogy elintézze a TAJ kártyát és egyéb kártyákat a babának. Erre nem lett volna energiám. Párom anyukája pedig egy hétig volt velünk, az is nagyon jó volt, mert nem kellett takarítanom és főznöm. Emiatt az első négy hét nem is a legnehezebb volt, az azután jött. (mivel négy hétig csak aludt meg evett a lányom és utána kezdte hogy ha ébren volt, akkor vagy ordított, vagy rázogatni kellet a kis hátsóját és ez ment hónapokig. Aztán megtanult mászni, onnantól jobb volt, néha elfoglalta magát.) Tapasztalatból azt mondom, fogadj el segítséget. Szinte biztos voltam benne a szülés előtt, hogy senkit nem akarok majd látni a babámon kívül egy darabig, de egyáltalán nem így volt, sokat segített, hogy volt kivel beszélgetni.
2011. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia, én szerencsés voltam, mert a férjem 3 hétig velünk volt szülés után, óriási segítséget jelentett. Ő takarított, főzött, bevásárolt, mert óriási fájdalmaim voltak az első hetekben, ráadásul migrénes fejfájás is gyötört. A babám hasfájós volt, azzal is igen megszenvedtünk. Szerintem neki köszönhetem, hogy nem lettem depressziós, mert egyedül nem bírtam volna. Sokat sírt a babám pont a hasfájása miatt, bennem a baba sírása olyan szintű feszültséget indított be, amit még soha nem éreztem, a gyomrom is görcsben volt folyton. Fürdetésben is elkelt a segítség, amíg beletanultam mindenbe.
2011. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem is a főzés volt az első hetekben "kritikus pont". Anyukám viszont főzött ránk, úgyhogy ez nagyon jól esett.

Párom pedig sokat segített a takarításban az első hetekben. (Én is császáros voltam.)

2011. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Az első 2 hét, de inkább 1 hónap nagyon húzós, igenis kell a segítség. Nem szabad szégyellni.


Főzés, takarítás, mosás, vasalás, bevásárlás...ezekre sem idő sem energia nem jut a kialvatlanságtól, néha még az embernek saját magára sem; attól ahogy testileg-lelkileg rád nehezedik az anyaság, a felelősség, az hogy mindenben helyt kell állni.

Sokszor a biztatás, /hogy jó szülő vagy, az eleje mindenkinek nehéz/ is nagyon sokat jelent...


El kell fogadni a segítséget, abba kell őket bevonni, amiben igazán jól tudnak segíteni, lelkileg is! de csak közvetlen családtagokat, nagyon jó barátnőket 1-3 főt érdemes megkérni.


Én még most is örülök, ha néha a nagypapa átjön és addig én kényelmesen meg tudok főzni, vagy együtt főzünk-nekem ez még mindig nehézkes a 4 hós babám mellett is.


Az is valós tény, hogy néhány hét nemalvás idegtépő tud lenni és kész csoda, hogy nem történik többször olyan tragédia, mint nemrég a jogásznővel és kutatómérnök férjével. Nem védem egyáltalán, sőt szörnyű, hogy előbb nem vették észre a szakemberek, hogy gond van vele!


Persze, hogy nem a gyermekét bántja az akinek nincs különösebb pszichés problémája, hiszen ő a mindene, a szeme fénye, az élete; de a lakás "átrendezése", egy-két ökölcsapás a bútorokba már legtöbbünkkel megtörtént vagy eszébe jutott, hogy egyébként nem bírja tovább, ki kell adni a feszültséget ...

Csak erről senki nem beszél, mert később elfelejtődik, a kisbabában egyre több öröm lesz, egyre könnyebb.


Sok boldogságot a babához és kitartást az első időszakra!

2011. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

Megőrültem volna, ha hetekig itt pörörg körülöttem valaki.

2011. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút megértelek, de vigyázz, nehogy úgy járj mint én.

Büszkén és dölyfösen elutasítottam minden segítséget, mert hát én kemény csaj vagyok, és különben is, hadd legyünk békében itthon. Mindamellett én is császáros voltam, ikrek jöttek... jó nagy hülye voltam, hogy nem kértem a segítségből.

Azt javaslom, hogy ha valaki néha szívesen kitakarít, kivasal, megfőz, bevásárol, azt fogadd el, köszönd meg. A babát viszont ne add ki a kezedből, hozzád és a férjedhez kell hogy szokjon, s az a normális, ha őt ti gondozzátok.

2011. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!