Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki a budapesti István kórházb...

Aki a budapesti István kórházban szült, mit kellett a babának bevinni? Gondolok itt arra, hogy saját ruhában volt ott baba? Vigyek pelenkát, fürdetőt? Vagy ott adnak?

Figyelt kérdés
Milyenek a körülmények? Császár után mennyi idővel lehetett hazamenni, akinek az volt?
2011. febr. 14. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A babának mindent vinni kell. Naponta 2-3 pelust, krémet adnak. De már a szülés után a saját ruhájába öltöztetik a babát, és popsitörlőt is vinni kell. Azért nincs gond, ha otthon marad a cucc, van nekik kincstári is a feledékenyeknek, mint én:)
2011. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, rányomtam az entert. A körülmények: kicsit zsúfolt, és mivel a szobákban reggeltől estig szabad a látogatás, elég nagy a zsivaj. Én imádtam, ahogyan azt is, hogy a baba folyamatosan velem lehetett, már első éjszakára sem vittél el. Nincs is rá helyük. A fürdő kulturált, nekem valahogy még azt is sikerült kifognom, hogy mindig egyedül tussoltam. Pedig naponta 3-szor is mentem, mert július volt.

A császárosokat nem tudom, mikor engedik haza, én normálban szültem, 48 órásan már kinn voltunk.

A személyzet kedves, segítőkész, bár általában erősen el vannak havazva. De ha valakinek segítség kell a szoptatáshoz, mindig segítenek. Összességében nagyon szerettem ott szülni.

Első voltam.

2011. febr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, messze lakom, úgy izgulok, hogy minden rendben legyen, vigyek mindent ami kell, de jó, hogy van kincstári.:)
2011. febr. 14. 14:49
 4/12 A kérdező kommentje:
Mikor szültél? Házassági anyakönyvi kivonatban elfogadják az eredetit (2005-ös). Szerinted most ott is látogatási tilalom van az influenza miatt?
2011. febr. 14. 14:52
 5/12 anonim ***** válasza:

2009 nyarán szültem ott, és ha minden jól megy idén nyáron is ott fogok. Én is messze lakom, jó 110 km-re, de nálunk császároztak volna, ott pedig ez szóba sem került.

A látogatási tilalomról nem tudok semmit, hívd fel Őket telefonon.

Mikorra vagy kiírva?

2011. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Programozott szülés lesz így kb március 10. Majd felhívom őket, de jó olyanoktól infót kapni akik már tapasztaltak.

A látogatást persze megkérdem csak gondoltam hátha tudja valaki. Nálunk a férjem még a terhesgondozásra sem jöhet be velem annyira szigorúan veszik, pedig alig bírok menni.

2011. febr. 14. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Az apukás kérdésekben is nagyon lazák. Végig benn volt a férjem, sőt azért sem szólnak, ha több kísérő van veled.

Egyszemélyesek a szülőszobák, van alternatív is labdával káddal, bordásfallal, szülőszékkel, franciaággyal. De a sima szoba is klassz, fenyőkomód, karosszék, labda van mindegyikben. Képzeld, madeira függöny van az ablakokon.

Nagyon normálisak voltak velünk: egy nappal eltolódott az indítás, és mivel messziről jöttünk, megengedték, hogy a férjemmel az alternatív szobában aludjunk együtt.

2011. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem császármetszés lesz ez biztos egészségügyi okok miatt.Majd megkérdezem bent lehet e apa, nagyon szeretném. Mi 200 km-re lakunk. Már fel kell mennem előtte 1 héttel, látogatóm nem lesz csak a férjem, ha soron kívül feljön. Már nagyon várom, hogy túl legyek rajta. Félek a szoptatástól is azt hallottam, hogy nem adnak neki semmit várják, hogy legyen tejem. Ebben van tapasztalatod?
2011. febr. 14. 15:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Császárnál sajnos nem lehet benn a férjed, legalábbis 2009-ben így volt. Erre én is rákérdeztem, biztos, ami biztos. De a műtét után ugyanott teszik rendbe a babát, ahol a többieket, és ott már Ő is ott lehet, sőt meg is foghatja.

A szoptatás miatt ne aggódj. Tényleg nem adnak semmit a babának, de hidd el, nincs is rá szüksége, amíg beindul a tejed. Ezt nyugodt szívvel merem neked mondani, 4 gyereket szültem, és sosem volt ebből probléma, pedig sem a MÁV-ban, sem az Istvánban nem adtak nekik pótlást.

2011. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Gratulálok! Akkor most jön az 5. baba?

Köszönöm a válaszokat, remélem minden rendben lesz.

2011. febr. 14. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!