Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan kell hatékonyan nyomni...

Hogyan kell hatékonyan nyomni a kitolásnál?

Figyelt kérdés
csak erőlködni kell a nagyvilágba, vagy mint amikor nagywc-zel?
2011. febr. 14. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első se rossz, de az utóbbival többre mész. A lényeg, hogy lefelé nyomj.

Bár minden elismerésem azoké, akiknek ez elsőre sikerül-biztos sokan vannak. Nekem sajnos nem ment; a fejem vörösödött, így nyilván nem lefelé nyomtam, ami pedig nagyon fontos.

De a szülésznő ezt úgy is mondani fogja a szülésnél.

2011. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokat segít :)

[link]

2011. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hiába mondták, hogy lefelé nyomjak, nem tudtam mi az, az első nagy levegővétel ki is jött az orromon rögtön a nyomásnál,aztán rájöttem, hogyha leszorítom a derekamat az ágyhoz, sokkal jobban megy, elindult kifelé a gyerkőc!:)
2011. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint amikor nagyWC-zel. Lefelé összpontosíts.
2011. febr. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Így van, mint amikor nagywc-zel.

Nekem azonban nem sikerült jól nyomnom, mert csak iszonyat erős feszítést éreztem, de a baba haladását nem, így az orvosnak kellett a hasamba belekönyökölve kinyomnia a picurt.

2011. febr. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült jól nyomnom, nem kellett segítség, kb 5 fájás volt, és első baba. A lényeg, hogy arra koncentrálj, hogy kifelé és lefelé nyomj. Úgy feszül minden a legjobban, de ne törődj a fájdalommal, minden erőddel lefelé koncentrálj. A nagywc-zéshez hasonló, igen. Próbálj oda koncentrálni, ne csak az erőlködésre.
2011. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
arra figyelj h ne arcból nyomj, mert elpattannak az erek, becsukott szemmel kell, és nyugi érezni fogod, jön majd magától! :) de próbálj ne felső hasból hanem alsó hasból nyomni, úgy gyorsabb.
2011. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Finoman és nőiesen: mintha kakálnál egy nagyot! De tényleg! :-D

És bocs- de én mikor szültem, ezerrel gondolkodtam a kitolásnál, hogy nagy levegő, fej előre, szembecsuk....... lefele présel, és egyszer csak a szülésznő felkiáltott, KAKILJON EGY NAGYOT!!! ezek után két nyomásra már kint is volt!! :-D tényleg bocs, ha undi voltam, de így történt- és tényleg, hidd el, ez a leghatékonyabb módszer a kitolásra!

:-)

2011. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim annyit mondott nagy levegő,mintha lemerülnék mély vízbe,és nyomni közben lent a szülésznő hajtogatta pisi,kaki.
2011. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jesszusom, ezek után biztosan elmegy néhányak kedve a szüléstől! Na jó, ettől még nem!

Mindenkinek tökéletesen igaza van. Sajnos ugyanúgy jártam, mint sokan, hogy az elsőnél nem éreztem rá nyomásra, másodjára pedig pontosan tudtam mit és hogyan kell csinálni. Szem becsukásra kell, nagy levegőre kell figyelni és persze szigorúan lefelé nyomni, pont mintha nagy WCznél. Fájások között koncentrálni, hogy a következő még sikeresebb legyen, mert minden egyéb elveszi az energiát és az erőt.

Könnyű és gyors szülést!

2011. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!