Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben a kitolásnál...

Szülés közben a kitolásnál egyedül nyomtad ki magadból a babát, vagy a doki rásegített?

Figyelt kérdés

Nem tudom, pl egyik barátnőm szült nemrég, két nyomásra megvolt a baba, alig vajudott, szerencsére gyorsan ment minden, mégis a doki felpattant mögé és a két nyomással ő nyomta ki a lányát- ez nem baj sztetek?

én kétszer szültem.

1.nagy baba, nyomtam mint egy.... az utolsó két nyomásnál segített picit a doki- de lényegében én csináltam, csak a legvégén, mikor fáradtam segített be.

2.4nyomás volt és én csináltam mindent. :-)


2010. dec. 16. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

a doki mind a két szülésemnél ült a szoba sarkában, esetleg néha kiment

senki nem segített rá egyikre sem ;-)

2010. dec. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
4 kg-os babám született, aki ráadásul szalutálva jött a világra, hiába nyomtam, eléggé megszorult. A szülésznő passzírozta ki belőlem, ha ő nincs, nem tudom megszülni. Így is teljesen végigrepedtem kívül-belül. Szóval nekem volt segítségem, de én örülök neki, hogy nem lett végül császár.
2010. dec. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített az orvos, szegény férjem attól lett rosszul, hogy a doki beletenyerelt a hasamba, én meg nem éreztem belőle semmit.
2010. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél rásegített, és sürgősségi gátmetszés is volt+oxitocin, mert lelassult a baba, így is szilvakéken jött ki (bár én ezt szerencsére nem láttam, azonnal elvitték, oxigénezték a csecsemősök)

Másodiknál nem volt semmi komplikáció, ott nem kellett még az orvos sem nagyon volt jelen, csak a szülésznő segített.

2010. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
lelassult a szíve, bocsánat, természetesen nem a baba, bár ő is elég lassú volt (26 óra) :o))
2010. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Bocsánat az offért!

Akinek szalutálva született a babája: Hol szültél?


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Az utolsó 3 nyomásnál rámkönyökölt a doki elég rendesen, állítólag nagyon csúnya látvány volt, de én nem éreztem vészesnek!:)

2010. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is segített a végén, de nem is éreztem. Csak örültem, hogy végre kibújt a Babóka!
2010. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A fejénél segített be egy picit.3-4x indultam neki a buksijának. Ahogy a feje kint volt, még egy nyomás és kint volt.
2010. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem segített/segíthetett.Farral született a lányom.A fejét mégsem nyomhatja meg!
2010. dec. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is a fejének segített be egy kicsit, hogy meginduljon, utána már nem nyomkodott. Nem éreztem gáznak, de másnap azért már igen:)
2010. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!