Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segitség tanácsot kapnék?

Segitség tanácsot kapnék?

Figyelt kérdés

Lenne 2 kérdésem.

1: Hogyan kell a nyomást vissza tartani hatékonyan amikor még nem lehet?

2: Mehetek másik kórházba ha elindul a vajúdás, nem küldenek vissza a kerületibe? (kerepesi)

Pl AEk, Péterfi. nagyon nem akarok kerepesen szülni.

nagyon bunkók, és még lehetőség sincs epire csak ha hónapokkal előtte lebeszélem és fizetek.


2011. febr. 15. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Elvileg ha már elkezdődtek a fájások, nem küldhetnek át másik kórházba onnan, ahová bementél. De mondom, "elvileg". Volt már rá példa (unokatesómat simán továbbküldték, majdnem a kocsiban bújt ki a baba...) Ahol én szültem, ott is volt egy olyan kismama a kórteremben, aki körzetileg nem oda tartozott, őt nem küldték el. Szóval kórháza válogatja.


A nyomás visszatartásáról... Nekem azt mondták, sóhajtsam el. Ennek már lassan egy éve, de még a mai napig nem jöttem rá, mit akartak ezzel mondani :D

2011. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nigra ***** válasza:

Szia ! :)

1. válasz: Felületes, pihegő úgymond "hu hu" légzéssel lehet visszatartani, vagy minimálisra csökkenteni. :)

2: Ha mentő visz akkor ha nem szólsz, hogy "X kórházba megyünk" akkor a legközelebbibe visz. De ha már ott vagy a kórházban nem fognak visszaküldeni, viszont érdemes első babánál 5percesekkel elindulni, mert sok szülésznő 10-15percesekkel még hazaküld és mire hazaérsz fordulhatsz vissza :)

2011. febr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nem érdemes még 10-15 perces fájásokkal elindulni, mert előfordul, hogy azzal még hazaküldenek. Kivéve ha messze laktok, mert akkor előfordulhat, hogy még haza sem értek, már fordulhattok is vissza.


A mentő valóban a legközelebbi kórházba fog vinni, ha csak nem nevezel meg konkrétan egy kórházat, ahol esetleg a fogadott orvosod dolgozik.

2011. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont most néztem ki a Péterfit. Fogadott dokim nem lenne.

És itt van lehetőség EDa-ra. Max 5 percesekkel elindulok a XV kerületből, csak nem fognak elküldeni.

2011. febr. 15. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Mentőorvos vagyok.

Akárhány percesek a fájásaid, ott szülhetsz, ahol csak akarsz... Akiket "elküldtek", simán perelhettek volna, a szülészetben szabad a kórház és orvosválasztás. Úgyhogy nyugi. Ha nem mentővel mész ( s alapból mindek is mennél azzal), hanem mondjuk a pároddal, azért én ne várnék 5 perces fájásokig a XV. kerületből..., ilyen szempontból a Péterfy nincs túl jó helyen..., én 10 perc alatt azonnal mennék...

Szép szülésélményt!

2011. febr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves utolsó.
2011. febr. 15. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:
az epi nincs benne az alapszolgáltatásban, ha nincs komplikáció. Ha nem orvosi oka van, hanem hobbiból kéred,mindig le kell beszélni előre és ki kell fizetni
2011. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!