Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segitseg! Itt nem vesznek...

Segitseg! Itt nem vesznek kenetet a szules elotti hetekben, szerintetek hazudjak?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek es itt nem tesztelnek streptococcus b-re, szerintetek hazudjam azt, hogy korabban mar volt es pozitiv lett, csak hogy kapjak antibiotikumot szulesnel? 35hkm
2011. máj. 8. 12:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Miért kéne antibiotikumot kapnod szülésnél?
2011. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Magyarországon sem mindenhol. Ahol én szültem nem teszteltél. Miért aggódsz ennyire?
2011. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ezert:


Streptococcus B-szűrés

A terhesség 36. hetében végzik el hüvelyváladékból a Streptococcus B-szűrést. A Streptococcus B baktérium a tünetmentes várandósok hüvelyváladékában 5-35%-ban mutatható ki. A baktériumot hordozókban gyakrabban fordul elő idő előtti burokrepedés, koraszülés, az újszülöttben pedig vérmérgezés, agyhártyagyulladás alakulhat ki, melynek halálozási aránya igen magas (15-20%). A fertőzést túlélő csecsemőkben agykárosodás, mozgás- és értelmi zavarok maradhatnak vissza. A magzat általában a szülőcsatornán áthaladva fertőződik, a véráram útján, a méhlepényen keresztül történő fertőződés rendkívül ritka.

Streptococcus B-hordozás esetén a szülés közben az anyának intravénásan adagolnak antibiotikumot, majd szükség esetén az újszülöttet is antibiotikum-kezelésben részesítik.


Itt meg semmilyen kenetet nem vesznek a terhesseg alatt! Mig tudom, hogy otthon azert igen...

2011. máj. 8. 13:32
 4/21 anonim ***** válasza:
Tőlem sem vettek, még erről nem is hallottam. Nem lehet beszélni a dokiddal, hogy csinálja meg? Vagy nincs fogadott orvosod?
2011. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam most állapították meg (36.hét), hogy bennem van. Szerencsére az én dokim nézte a kenetben, bár nem kötelező, amit felháborítónak vagy érthetetlennek tartok!

Veszélyes és komoly dolog, plusz lehet is kezelni, én is fogom kapni vénásan az antibiotikumot szülés közben.

És még így sem vagyok teljesen nyugodt..

Nagyon nem szeretném, ha baja lenne a kisbabának.

Szerintem menj el valami maszek szűrésre, és vidd a szülésre a leletet, ha pozitív!!!!!!

Tényleg nem értem, hogy nem kötelező itthon sem....

2011. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
én most nagyon megdöbbentem,hogy nem mindenhol vesznek kenetet!! nálunk a 32.héten vették le,és akinél gond van azt kezelik,mert kölönben szülésnél elkaphatja a baba..
2011. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Itt nincs orvos, csak ha baj van. A vedonok egyben szulesznok is. Olyat lehet csinalni, hogy jopenzert rendelek a netrol egy cuccot, amivel magamnak megcsinalhatom, es utana visszakuldom elemzesre. Hat eleg rohej....
2011. máj. 8. 14:55
 8/21 anonim ***** válasza:
hát akkor inkább rendeld meg!Én is a múlt héten kaptam meg az eredményt,bennem is van,de nem csak szülés közben kapom majd az antibiotikumot,hanem már most szednem kell penicilint 4x1-et,hogy addig is csökkenjen a baktérium száma!
2011. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem vettek le kenetet, de nem jött meg az eredmény mire be kellett feküdnöm, így annyit értem vele, mint te... Így papírom nem volt, az, hogy kaptam-e antib-t bfogalmam sincs.
2011. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Megrendeltem, ingyen kikuldik, a labor munka kerul majd penzbe. De mi van, ha nem lesz eredmeny, mire kene.... nagyon gaz, ha hazudok rola?
2011. máj. 9. 00:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!