Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második papás szülésnél hová...

Második papás szülésnél hová tettétek a nagytesót, míg a szülés tartott?

Figyelt kérdés

Senki nem tud készenlétben állni, hogy akkor aznap nem megy dolgozni, hanem a gyerekre vigyáz... Van egy ismerősünk, nyugdíjas már, ő biztos elvállalná, csak hát akkor még szoktatni kell hozzá a gyereket.

Van valakinek jobb ötlete?

Ti hogy oldottátok meg?


2011. febr. 18. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:

férjem munkatársáék, akik egyébként szomszédok is, nem volt hozzájuk szoktatva a gyerek, mégis kibírta. Nem baj ha ordít meg minden, lényeg, hogy "életben tartsék" :)

Ennyit kibírhat ő is a szomszéd is

2011. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekunk a sogornom segitett. az a szerencse, hogy o is ugyanebben a varosban lakik ahol mi.(kulfoldon elunk, es nekunk csak o van segitsegnek) mar elore megbeszeltuk vele, hogy keszenletben all, es a munkahelyen is szolt, hogy mi a szitu, es a fonoke beleegyezett, hogy eljohet akar mikor amikor nekem elindul a szulesem.
2011. febr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is mindenki aktív korú még, a nagy pedig még csak 27 hónapos volt a kicsi születésekor. Jó előre mondogatták a munkahelyükön, hogy lehet, hogy el kell majd szaladniuk, ha beindul a szülés, így is lett, az egyik nagymama jött el a munkahelyéről.
2011. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez lesz a bajom. nekünk itt senki sincs az ég világon. Pár jó ismerös, de rájuk nem hagyhatom, nem barátok vagy régi ismerösök, csak a szomszéd stb... és mi van ha éjjel indul be és akár egy napig is eltart?
2011. febr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a nővérem fog a lányomra vigyázni.

Szerintem nálatok nagyon jó ötlet az, ha a nénihez szoktatod kicsit, bármikor jól jöhet a segítség. A terhesség végén is sok a vizsgálat, nem kell magaddal vinni mindig. És lenne pár óra szabadidőd is. Még ha fizetni is kell a néninek.

2011. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyáméknál volt és várta, hogy megszülessen a huga, de szerencsére ő már nagy volt.
2011. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekünk anyukám fog készenlétben állni. majd szól előtte időben a munkahelyén, hogy várhatóan lesz egy nap, amikor el kell mennie.

az ő munkahelyén is meg kell, hogy tudják oldani, egy ilyen nap lesz csak :)

2011. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt (22 hó különbség), minden nagyszülő, barát, ismerős, rokon még dolgozik. Végül egy baráti házaspár bevállalta, ők voltak az A terv, de még néhány házaspárt beállítottunk B,C.. tervnek. A feleség mondta, hogy ő el tud jönni a munkahelyéről, de legalább 1-1,5 óra, mire hazaér. Szerencsére a szomszédasszony is felajánlotta, hogy átjön, amíg ideérnek a lányomért.

A lányomra előtte soha senki nem vigyázott, csak a férjem és én, soha nem is aludt máshol.

A szülés persze este jött rám, majdnem munkaidő végén, szóval el is kellett jönnie a baráti feleségnek is, meg az én férjemnek is, addig én itthon vajúdtam, a lányom meg csak nézett, nem értette, miért mászkálok ringó csípővel körbe a lakásban.

Mindegy, a lényeg, hogy mi mentünk szülni a férjemmel, a házaspárnál pedig ott aludt a lányunk, és nem volt semmi baj, simán elaludt este, és reggelig aludt, úgy ahogy itthon is szokott. Pedig előtte alig 4-5 alkalommal találkozott ezzel a házaspárral, de mindig úgy, hogy mi is ott voltunk.

Minden jól jött ki, de előtte én szétaggódtam magamat, hogy mi lesz, hogy lesz.

Szerintem annyira nem kell szoktatni a gyereket, ha rádjön a szülés, elviszed valahova, és kész, nem lesz semmi baja. Legfeljebb sír egy kicsit, de aztán apa úgyis megy érte. Ha meg valami rokonnak közben lejár a munkaideje, odamehet ő is a nyugdíjas ismerőshöz segíteni.

Megértelek, hogy aggódsz, de most már a mi tapasztalatunkból írom, hogy kár ezen leállni, a gyerkőcöd jól fogja magát érezni, és hidd el, nem fogja végigordítani a szülésedet, akárhány órát is fog tartani.

Csak lelkileg készítsd, hogy anya távol lesz, anya nem lesz, babázni mész, stb stb.

Nekünk még az volt a para egyébként, hogy az elsőt is nagyon hamar megszültem, és emiatt a másodiknál sietni kellett, hogy hamar beérjünk a kórházba, mert sejtettük, hogy még gyorsabb szülés lesz. Szerencse volt, beértünk a kórházba, 50 perc múlva már meg is volt a második lányom, még jó, hogy nem a kocsiban szültem meg :)

Bocs, egy kicsit hosszú lettem :)

2011. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Ez a lehetőség nem is jutott eszembe, hogy valaki szólhat a munkahelyén, hogy lehet, hogy el kell majd mennie... Majd megkérdezem róla a húgomat, csak ő lakik a városban.

Abban azért nem bízom, hogy a gyerek legfeljebb sír egy darabig és majd elhallgat, mert eddig ahányszor belelendült a sírásba, még soha nem hagyta csak úgy magától abba. Ráadásul csak 14 hóanpos lesz akkor. Az idős néni is jó megoldás lehet, csak az a baj, hogy nem tudom, mennyire bízhatok benne. Olyanokat mond, hogy ő soha nem félt attól, hogy bármi baja lehet a gyereknek akármilyen ételtől, nem is lett semmi bajuk. Így kaptak a gyerekei két hónaposan tápszer helyett tehéntejet (mert a tápszertől nagyon meghíztak), kolbászt, szalonnát, epret stb.-t pedig amikor éppen gondolta. És komolyan nem tudom megítélni, hogy a legjobb szándékkal nem akarja-e majd nekem is bebizonyítani, hogy nyuuugodtan ehet-ihat a gyerek akármit, majd meglátom, hogy semmi baja nem lesz tőle! Na mindegy, ez más téma.

Még egyszer nagyon köszönöm a tippeket! :)

2011. febr. 19. 11:32
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk anyósom ráér, csak épp 400 km-re lakik...sztem oda kell hozzánk költöznie 1-2-3 hétre. :) amúgy én nem tudom, hogy lesz, mert a kislányom eléggé anyás, más még nem vigyázott rá. csak a nagyanyja egyszer, amikor moziba menünk az apjával, 2 évesen (2 éves 8 hónapos lesz mire megszületik a kistesó). persze addigra sokat változik ő is, de én azon is agyalok, hogy talán nem a férjem jön be velem, hanem anyósom (jó viszonyban vagyunk), a férjem meg marad itthon a kislányommal, végül is neki elég rossz lesz az is, hogy anya eltűnik pár napra, legalább az apja legyen ott. de ezt még meg kell beszélni velük, meg ez még soká lesz, szpet elején vmikor. :)
2011. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!