Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mikor összevarr a...

Szülés után mikor összevarr a doki, akkor ad érzéstelenítőt? Utánna mennyi ideig hagynak a szülőszobában a babával s a pároddal? Ha letelt a megfigyelési idő, hagynak lefürödni, s abban ki segít, a párunk, vagy a szülésznő?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a MÁV kórházban szültem Pesten, és du. 16:30-ra let meg a baba.

Szerintem nem adott a doki érzéstelenítőt varráskor. Az igazat megvallva minden öltést éreztem, de elviselhető volt. (A szakkönyvek szerint a szülés végére az izomzat úgy elzsibbad, hogy a varrást már nem érezzük....én nem ezt tapasztaltam.)

2 órát lehettünk együtt a szülés után, majd a babát elvitték az újszülött osztályra, azután vittek engem is hordágyon. A férjem oda akkor már nem jöhetett (este 7 volt amúgy is). Amikor lekerültem, jött a nővér, és mondta, hogy pihenjek még egy fél órát (egyébként megkérdezte hogy vagyok, kell-e valami), és majd jön, és segít zuhanyozmi, és elmondja, hogy mire figyeljek.

Nagyon kedves volt, kipakolta amit kértem, segített zuhanyozni, elmondta mire figyeljek, mit, hogyan használjak. (És ha reggel átvérzek, ne aggódjak, lecserélik a huzatot. Egyébként adtak egy gumilepedőt is, hogy komfortosabb legyen.)

A kórház baba-mama barát volt, de első éjszaka nem kaptuk meg a babákat, mert:

-megfigyelésen voltak első éjszaka

-hagyták az anyukákat pihenni.

A szobába látogató nem jöhetet be, a szoba ablakán keresztül láthatták őket, de mi kimehettünk a látogatóinkhoz.

Röviden ennyi.


Üdv!

2009. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én Győrben szültem.Azt bevallom nem tudom kaptam e érzéstelenítőt,mert addigra már semmit nem éreztem.

2 órát maradtam a szülőágyon a babával és apával együtt.Utána betoltak a szobába,ahol velem maradt a baba is.Azt mondták egy óra múlva kelljek fel,és ha nem szédülök,mehetek zuhanyozni.Ha kell segítség,akkor pedig szóljak a nővéreknek.

2009. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szia Pécsi vagyok, kaptam érzéstelenítőt, és szerintem a többiek is, csak nem tudod, hogy az injekciós tű, vagy amivel varrnak. Én is csak onnan tudtam, hogy úgy volt az ágyam, hogy a fenti lámpában láttam, elég rossz volt, de nem tudtam nem odafigyelni.


2 óra a megfigyelési idő, szinte mindenhol.

2009. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Miskolcom a megyeiben szültem. Én kaptam lidocaint, amikor összevarta. Bár nekem elég nagy volt a gátsebem, és repedtem is, mert nem gondolták, hogy 4400 g-os babuci lakik bennem.

2 óra a megfigyelési idő, a párom volt velem, a babámat elvitték rögtön melegíteni. Sokak azért nem is érzik a gátvarrást, mert a babájukban gyönyörködhetnek, sajna nekem ez nem adatott meg!

Én csak 6 óra múlva zuhanyozhattam, az akkori nővérke szigorúan betartatta a fekvési időt, és ki is kísért zuhanyozni. Mondjuk nem is bántam, mert majd össze estem. Engem eléggé megviselt a szülés, bár az maga gyorsan ment, hiszen szülésindítástól kevesebb, mint 4 óra alatt megvolt a babám. De utána nagyon nehezen jöttem helyre, persze ez nem törvényszerű, sőt!

Nagyon könnyű szülést, boldog babázást!

2009. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szintén Pécsi vagyok. Szülés után két órát voltam együtt a babával, meg a párommal, azután átvittek a csecsemős osztályra, ahol további két órán át nem engedtem felkelni. Utána jött a nővér és eljött velem a fürdőbe, kint várt, és néha beszólt, hogy minden rendben van e. A varrásnál én is kaptam érzéstelenítőt, az már semmi a szüléshez képest. Könnyű szülést, boldog babázást!
2009. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

2 óra 20 perc alatt szültem meg a lánykámat, 3 nap vajúdás után!

Érzéstelenítést kaptam és 1 óra apával és babával és 2 óra megfigyelés egyedül, néha bejöttek rám néztek felpofoztak mert állandóan elájultam, szinte semmire nem emlékszem:((((

De jó, nektek, hogy kikisértek, vagy legalább beszólogattak, hogy minden rendben van-e zuhanyozás közben!!

Engem ki se kisértek, csak annyit mondtak, hogy jó lenne, ha nem hagynám már el magam ennyire, mi az hogy még mindig szédülők és nem tudok felállni a szülés után 12 órával. Szó szerint nem tudtam felkelni az ágyamról, nem hogy még a zuhanyzóba egyedül lezuhanyozni! Este 7 kor a férjem és a nővérem segítségével még mindig szédelegve támasztottak és zuhanyoztak le, erre be jött két nővér és egy orvos mit képzelünk magunkról, hát nagyon ciki volt?! De tényleg nem tudtam semmit se egyedül a szülés után, a babámat is amikor behozták oda tették mellém és felemelni se tudtam, nem hogy magam ellátni:((((

Nekem ilyen volt a szülés utáni pár óra!

Boldog babavárás kíván majdnem 9 hónapos anyuka!

2009. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. febr. 14. 12:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én debrecenben a klinikán szültem.

Én kaptam érzéstelenítőt, mégis minden egyes szúrást éreztem. Az első szülésemnél nem. Elméletileg 2 óra a megfigyelési idő, akkor, ha minden rendben van veled is és a babával is. Az első szülésemnél kisfiamat inkubátorba tették, igy őt délután láttam (9.25-kor szültem), kislányomat megmérték, felöltöztették, és apa kezébe nyomták. Kb másfél óráig voltunk az örzöben, aztán kérdezte a szülésznő jól vagyok-e, le akarok e zuhanyozni, mondtam jól vagyok, és egyedül mentem zuhanyozni, (de ott volt a szülésznő, bekisért, kikisért, aztán felvittek szobára, kb 1-2 óra mulva hozták picurt is.(addig megvizsgálta a gyerekorvos)

Minden kórházban van egy bevált módszer, de attól füg, hogy van a baba és az anya.

2009. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én kaptam érzéstelenítőt, de majd belehaltam a varrásba. Kérdeztem is a dokit, hogy mi van már azzal az érzéstelenítővel. Azt mondta, hogy adott, de belül is szakadtam, és arra nem hat az érzéstelenítő. Amikor kívül varrt, azt tényleg nem éreztem.

Mi is 2 órát maradhattunk együtt a babával. Akkor elvileg le is zuhanyozhattam volna, de inkább a babával voltunk elfoglalva. Aztán elvitték a babát, jött a szülésznő, és megkérdezte, hogy ki tudok-e menni zuhanyozni. Felálltam, megszédültem, és visszaültetett. Mondta, hogy akkor majd reggel (ez éjfélkor volt). Reggel jött egy nővér, hogy felkelni, mint a laktanyában, menjek zuhanyozni, pisilni, már jobban kell hogy legyek. Hiába mondtam, hogy nem tudok, kitámogatott a zuhanyzóba, és otthagyott. Aztán csak arra emlékszem, hogy úgy mostak fel. Aztán lefektettek, és közölték velem, hogy engedély nélkül nem kelhetek fel. Persze nem is tudtam volna, de délutánra már nagyon kellett pisilnem, a rámszáradt vérről már nem is beszélve. De a nővérke azt mondta, hogy nem visz engem sehova, mert nem bír el, ha elájulok. Aztán megjött anyukám és ő segített kimenni Wc-re meg zuhanyozni. Utána őt is jól lecseszték, hogy hogy mert bejönni az újszülöttes kórterembe. Úgyhogy én így jártam.

Viszont a szobatársaim szülés után pár órával egyedül felügyelet nélkül mentek el zuhanyozni. Úgy látszik nem mindenki ilyen gyöszös, mint én. Igaz, 4,17 kg volt a baba.

2009. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én Bp.-en,a Szt.István khzban szültem,és nem volt gátmetszésem.A megfigyelési idő 2 óra volt,amit apával és a babával együtt töltöttünk.Ezután levittek az osztályra-a babát külön-apa jött velem(ebben a khzban a látogatók egész nap jöhetnek és a kórterembe is bejöhetnek)és ő felügyelt a fürdésnél.Ez a khz is bababarát,már az első éjszaka tied a bab,de ha nagyon kimerített a szülés,akkor kapod meg,amikor szólsz,h már készen állsz a dolgokra.Mivel nekem bő 2 óra volt az egész,és vágásom se volt,fürdés után egyből mentem a babámért.Ja,még a szülőszobán mielőtt lejöttünk el kellett menni pisilni-h minden oké-e,megy-e pisilés-oda a nővérke kísért be.2 gyerekes anyuka
2009. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!