Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik nem a kötődő nevelés...

Akik nem a kötődő nevelés hívei: számotokra is fontos a megszületés utáni "bababarát" rendszer? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl az azonnali bőrkontaktusra, a szülőszobai cicizésre, az ott zavartalanul együtt töltött 1-2 órára, majd a rooming-in-re, stb.


Nem vitát szeretnék indítani, csak érdekel. Köszi!


2011. febr. 20. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Furcsa ez a kötődő nevelés kifejezés, most olvastam utána, ahogy kiirtad a kérdést, még sosem hallottam.

Én valahova középútra sorolnám magam, de mivel császáros lett a babám, nem volt esélyem vele tölteni az első rövid időt, és szoptatni is csak másnap hajnalban szoptathattam, és ezeket sajnálom.

Szerintem segit az együttlét ráhangolódni a babára, "felfogni", hogy mi is történt. Nekem a császár után ez lassabbnak tűnt. Szerencsére a szoptatással nem volt gond ennek ellenére sem.

A room-in pedig szerintem nagyon praktikus és jó, nekem az volt az egyetlen jó a kórházban, hogy legalább a baba velem volt. Amúgy alig vártam, hogy kijöjjünk, az ágyam szörnyen kényelmetlen volt, zaj volt és fáradt voltam.

2011. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, en sem vitatkozni akarok, de szerintem nincs olyan kategoria, hogy a "nem kotodo neveles hivei", max. mindenki masra alapozza azt, hogy a kotodes mitol alakul ki, hiszen ez minden anyanak fontos, ha nem is gondolja at tudatosan.


Nekem szemely szerint nem voltak olyan fontosak az altalad fent emlitett dolgok, de nekem nem is volt ezekre lehetosegem, mert csaszaros voltam. Viszont szoptattam 2,5 evig, ami sokat segitett a kotodes kialakitasaban. Nem hiszek abban, hogyha valamit nem teszunk meg, azt massal ne lehetne potolni megfelelo modon.

2011. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy szót mondok: imprinting.
2011. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

jó, ha egyből megkapod, egy szobában, te ápolgatod a kórházban is, csakhogy szerintem egy picit túlzás.

Értem ezt ügy,hogy pl nekem az volt, hogy szülés után 2 órára mikor betoltak a kórterembe, egyből jött a baba.

Reggel szültem. Namost a babák a születés utáni első 12órát ált átalusszák, mert elfáradtak, utána viszont jön egy kb 1-2 napos nyüglödés: fél kint, még nincs elég tej, ilyenek.

Ha reggel szülsz, akkor a szülés után ,mikor a baba alszik, te nem tudsz, mert nappal van, szobatársak vannak, esetleg már látogatók.

Este, mikor végre aludnál pár órát, mert kimerült vagy a szülés miatt, nem tudsz, mert feléberedik a baba, és kezdődik az ordítás.

Aggódsz, mert nem tudsz mit kezdeni vele, mert még nincs tejed, még ugye ömlik a véred minden kis fészkelődésre. Meg éjjel jön az éjszakás nővér, hogy béna vagy, hogy üvölt a gyereked, ilyenek.

Szerintem az lenne a jó módszer, ha az első éjszaka, csupán csak ennyi, de az első éjszaka a tiéd maradhatna, mert 48óra ébrenlét egy szülés után, hát nem egy rózsás dolog. Mivel hulla vagy, a tej is nehezebben indul be. Szóval jó ez a rooming-in. de az első este annyira nem.

(kétszeres tapasztalat)

2011. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Várom a többit is.
2011. febr. 20. 22:25
 6/15 anonim ***** válasza:
Nalunk a korhazban eleve ugy volt, hogy probaltak egy szobaba tenni az egynapon szuloket, igy mind az 5-en ugyanakkor szultunk es elso ejszakara senkinek sem hoztak ki a babajat. Akkor valaszthatsz, hogy "kered"-e. Szoval ilyen szempontbol nem volt gond, de ennek a rooming-in rendszernek is van hatranya, de elonye is.
2011. febr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szia!

igen nekem fontos volt! az azonnali bőrkontaktus megvolt de nem sokáig hiába kértem nem hozzták vissza:-(

viszont hamar megkaptam utána és az első éjszakát leszámítva velem is maradt hozzáteszem az első éjszakán végig nem tudtam aludni a baba hiánya miatt ! nem első gyerek tehát tudom mivel jár de nekem vele/velük volt jó szülés után is ha ott a pici a fájdalom is kisebb! ha lesz még babám biztos határozottabban fellépek hogy minden említett feltétel teljesüljön maradéktalanul!

2011. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hgy e mintd két szülésem eléég kimerítő volt, ráadásul mind kettőnélé szülés utáni omplikációk voltak.

Örültem, hogy élek.

A babát rámtették, de után el is vették.

2011. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

elző

mind kettőt csak másnap szoptattam, viszont ez első is sokéáih cicizett amásodik meg mejdnem 2 évesen még cicizik.

na enekm ez fontos.

2011. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, szinte rögtön el is vitték. Pár óra múlva hozták ki szoptatni, de akkor olyan kis idegennek tűnt. Másnap rooming-inbe kerültem, nagyon jó volt megismerni őt még a kórházban. El is múlt a kezdeti idegen érzés már másnap. Tehát nekem bevált. És nem hinném, hogy visszafordíthatatlan károsodás éri azokat a babákat, akik hagyományos, nem bababarát helyen születnek. Mi se úgy születtünk.
2011. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!