Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy oldjam meg, hogy nem...

Hogy oldjam meg, hogy nem legyen sértődés? Anyós téma.

Figyelt kérdés
hamarosan szülök, és anyukám jön hozzánk 1 hétre segíteni, miután hazajöttünk a kórházból. Anyósom 5 utcával lakik arrébb tőlünk, viszont a férjem (és én se nagyon )nem szeretné, ha anyuka is jönne, mert 1 ember bőven elég, és reméljük, h a második héten már nem is kell segítség. Szerintetek nem lesz sértődés? Egyáltalán elmondjam-e anyósomnak, h nem kell jönnie, vagy ne hozzam fel a témát, csak ha ő kérdezi...?
2011. márc. 1. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kényes kérdés, egyrészt érthető, hogy nem akarsz sok embert magad köré, csak egyet, ahogy az is, hogy ez az egy ember a te anyukád, de azért a másik nagymamát is meg lehet érteni, ha ez rosszul esik neki. Valami kompromisszumot muszáj lesz kitalálni.
2011. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem említi, ne hozzátok fel a témát. Ha ő hozza fel, akkor mondjátok meg neki, hogy a saját anyukádat szeretnéd segítségnek. Ha nagyon nem hülye, akkor ezt felfogja ha. Ekkor is akadékoskodik, akkor csak közöljétek vele, hogy Ti anyukádat szeretnétek, és legyen szíves ne jöjjön. Ha megsértődik, az ő baja, idővel úgyis kénytelen lesz kiengesztelődni az unoka miatt. Nehogy már hagyjátok, hogy elrontsa az első babás heteiteket!


Gyors és könnyű szülést!

2011. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első hétben anyósod csak néha menjen babát látogatni. A második héten pedig fogadd el az ő segítségét is. Akkor sem leszel még olyan fitt,hogy ne férne rád a segítség. Régen a kismamáknak 3-4 hétig segítettek a rokonok. Az orvosok akkor még legalább 6 hét pihenést ajánlottak az anyukáknak.

Ha nem kell a háztartással törődnöd,akkor is elég dolgod lesz a picivel. Még akkor is,ha a férjed segít.

2011. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! alapjában véve jóban vagyunk, szeretem anyósom, de sztem természetes, hogy anyumat szeretném, benne bízom, előtte nem kellemetlen semmi, stb . Csak anyósom meg sértődős fajta, ésnem szeretnék kellemetlenséget, sem megbántani őt. Lehet, h tényleg jobb, ha hallgatok, talán fel sem ajánlja... eddig nem került szóba!
2011. márc. 1. 15:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom úgy volt vele, ha már a másik nagyi jött, akkor neki is jönnie kell. Anyukám itt volt egy hétig ahogy hazajöttünk a kórházból. Aztán volt 3-4 nap szünet, majd jött anyós 3 napra. Egy éves elmúlt a fiam, de az eddig eltelt idő alatt az a 3 nap volt a legborzalmasabb...

Olyanokat főzött, amiktől üvöltött a gyerek (jó fokhagymás brassói pl.), nem csinált semmit, csak ült és nézte a paprika tv-t (náluk nincs). Már én éreztem magam kellemetlenül mikor nekikezdtem vasalni, mert akkor rögtön mondta, hogy majd ő megcsinálja. Addig bezzeg nem törte magát míg ott állt a ruhahalom. A vasalás vége az lett, hogy a forró, működő vasalót letette a szőnyegemre, és szépen megolvasztotta. Mehetett a kukába...


Többet inkább nem is írok! Ha tudod próbáld meg elkerülni, hogy menjen! Én császáros voltam, de sokkal szívesebben szenvedtem volna egyedül, minthogy anyóst kerülgettem...

2011. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, ettől félek, hogy ha anyu jön, úgy érzi, ő is jöhet... igazából anyum igazi lányos anya,kedves, nem szól bele semmibe, nem akadékoskodik, stb... anyósom meg: okostojás, semmi nem jó, csak amit ő mond, csinál... na ezért nem szeretném, én még csak tudom kezelni, de a férjem hosszú távon kiakad tőle... nem szeretnék veszekedést az első hetekben. első baba , első unoka, szóval lesz harc, és ezért is vagyok tanácstalan
2011. márc. 1. 15:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom itthon lesz szülés után 2 hétig. Ő fog segíteni. Úgy is össze kell így hármunknak csiszolódni, nem kell más ebbe a képbe.

Mindkét leendő nagyinak elmagyaráztuk - talán megértették. Persze jöjjenek: 1-1 délutánra.

2011. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!

Hát igen, így könnyebb, hogy egyik nagyi sem jön, talán így jobban megértik! Nálunk is itthon lesz a párom,de én kifejezetten szerettem volna /szeretném, ha édesanyám is velünk lenne. Könnyű szülést Neked!!!

2011. márc. 1. 15:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy volt, hogy anyukám nagyon de nagyon segíteni akart, már jó előre eltervezte, hogy mit is csinál majd az unokával. De aztán a férjem közölte, hogy a gyerek a miénk, nem másnak "csináltuk", mi fogjuk fürdetni, öltöztetni, pelenkázni stb. Ő is itthon volt 2 hétig. Volt sértődés belőle, de legalább mára beletörődött. (4hós a kicsikém)Egyébként én simén szültem, de ahogy hazajöttünk a kórházból másnap már mostam és 3 nap múlva már főztem, idegesített volna ha más csinálja meg nem is szeretem ha más téblábol a konyhámban. Délutánonként lepihentem nekem bőven elég volt, mondjuk nem volt könnyű szülésem, de a babám 1szer kelt éjszaka így akkor eleget tudtam pihenni.
2011. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyukám volt a fő segítségem 4 napig. Szerdai napon jöttünk haza, szombatig itt volt anya reggeltől-estig. De a babával mindent én csináltam, ő csak főzött, takarított ilyesmi. Sokat nem kellett takarítani, rend volt és tisztaság. Vasárnapi napon apósék hoztak ebédet, utána hétfőtől-péntekig anyósom jött fel, feltakarított ha kellett, és hozott főtt ételt. Nálunk ő ajánlotta fel, de eszébe sem jutott, hogy első héten ő segítsen és ne anyukám.
2011. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!