Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kényes téma: Miért ragaszkodna...

Kényes téma: Miért ragaszkodnak a nők a császármetszéshez?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, hogy mi késztet egy kismamát vagy leendő kismamát arra, hogy a gyermekét műtéti úton hozza a világra?


Mit gondoltokk erről, hogy valóban fájdalom mentes?

Mitől féltek, hogy inkább ezt az utat választjátok?


Leginkább azok az esetek érdekelnének, amikor nem egészségügyi probléma miatt szükséges a sectio.


2010. okt. 24. 01:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Legtöbbször súlyos ok indokolja a császármetszést, így nem kell leszólni azokat, akik duplán szenvedik meg ily módon a szülést. Mert abban egyetértünk, hogy amíg a természetes úton szült nő másnap már ugrál, addig a császáros csak fekszik és fogja a hasi sebét. Szóval szülés az is (mert sokan szeretik azt mondani, hogy nem), méghozzá nehezebb szülés, és ha választhatna a kismama, gondolom, hogy nem a nehezebbiket választaná. Viszont mióta -hála Istennek- létezik a császármetszés, azóta babák és anyák millióit mentették meg ily módon, mert elég gyakori pl hogy a gyerek nem fordul meg, és máris nem tudna megszületni természetes úton, nem is beszélve az egyéb komplikációktól. Mi a fontosabb: a két élet, vagy a "h (ős)" (inkább szerencsés) anyák demonstrálása a hüvelyi úton történő szülés mellett? Meg kellene már érteni végre, hogy egyik sem kevesebb a másiknál, mindkettő az élet szolgálatában áll.
2010. okt. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
Ujabban sok no a csaszart valasztja, egeszsegugyi problema nelkul, mert az orvosa akkor bent van, nem golfozik, a karrierje ezt a kituzo napot engedi meg, hogy szulhessen, apuka az nap epp raer, nyaralas elott/utan van, nem akarja nemiszervet kitagitani, es meg nagyon sok naptari es hiusagi okokbol valasztjak kismamak ezt a sszulesi modot.
2010. okt. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

őszintén szólva dunsztom sincsen!

én császárral szültem NEM KÉRÉSRE! és ha lett volna választásom tuti h nem így szülök! természetesen nem minden esetben rosszabb egy császáros szülés, van mikor az anyukának és a babának is csontjai törnek, mert nem akar a doki császározni v későn veszi észre h baj van!

am ez tény h sokan nem veszik ugyanolyan számba a cs.szülést mint h hüvelyit! nekem is benyögték h minek annak gyerek aki nem tudja megszülni...

2010. okt. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy tudom, hogy nem a kismama dönti el, milyen módon szül (császárral vagy természetes módon), hanem az orvos!


Csak indokolt esetben választja az orvos a császármetszést, mert azért annak vannak kockázatai, az egy MŰTÉT!!!


Mondjuk az tényleg igaz, hogy manapság egyre több celeb szül császármetszéssel, valószínű, hogy ők rábeszélik az orvosaikat erre a módra, mert így megkímélhetik magukat a többórás fájdalmas szüléstől, aztán meg biztosan azért is, hogy az altestük ne sérüljön a szülés miatt...

Aztán ezek az anyukák lesznek, akik csak 6 hónapig szoptatnak (nehogy tönkremenjen a mellük) és gyorsan fogyókúrába kezdhetnek, hogy újra bombázók lehessenek...

2010. okt. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
47%
Kulfoldon nem csak a "celebek" donthetik el hogy csaszar vagy nem. Ha elso csaszar a tobbinek is annak kell lenni. Nem igaz amit gyerekkoromban mondogattak hogy csak ketto csaszar lehet. Ismerek noket akik harom sot negy gyereket szultek igy.
2010. okt. 24. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekem császár, második természetes 1 év múlva.
2010. okt. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%

Semmi közöm hozzá, hogy ki hogyan szül. Úgy gondolom, hogy ha törvényben fogják szabályozni az otthonszülés választásának lehetőségét, akkor lehessen császárt is kérni. Nem gondolom, hogy az otthonszülés kevésbé lenne veszélyes, mint egy császármetszés.

Egyébként én is császáros vagyok, mert 8 órányi oxitocin injekció után sem tágultam semmit, nem jöttek a fájások, és a babám szívhangja is leesett. Nem erre készültem, de nem dőltem kardomba, hogy nekem nem ment a hüvelyi szülés. Ez van, beláttam, hogy nem vagyok rá képes... És ezek után megmondom őszintén, a második babámat is (ha lesz) császárral szeretném világra hozni!

2010. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
Bocs az off-ert, de az elso valaszolonak uzenem, hogy termeszetes uton szultem es nem ugraltam masnap es mivel szakadtam es 3 vagasom is volt, 8 hetig omlottem es irtozatosan fajtak a sebeim!!!
2010. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 kisnita ***** válasza:
47%

Nem olvastam el az összes választ, de ígérem el fogom csak előbb leírom hogy én mit gondolok.

Nekem a kisfiam sürgősségi császármetszéssel született 51 óra vajúdás után szívhang probléma miatt. Magyarul annyi gyógyszert kaptam már és olyan erős fájások voltak, hogy a kicsi sem bírta már a megterhelést és minden fájásnál leesett a szívhangja.

1. Nem igaz, hogy aki császárral szül (úgy hogy vajúdik előtte) duplán szenved, mert a műtétből semmit nem érzel, ha jó az anesztes doki akkor a spinális beadását sem érzed (én csak annyit éreztem, hogy nyomja a hátam az öklével, de magát a szúrást nem). És a műtét utáni idő is egy nagy 0. Akkor már lehet érezni valamit, mert azért csak fel vagy vágva, de az sem igazi fájdalom. Inkább olyan izomláz szerű fájdalom mint amikor sok felülést csinálsz és érzed, hogy ez sok volt a hasizmodnak. Ez azért van így mert ma már nem vágják át a has izmait hanem széthúzzák őket így sokkal könnyebben gyógyul és szinte fájdalom mentesen. Esküszöm szoptatás közben nagyobb az a fájdalom amit a méh összehúzódása okoz (olyan mensi görcs szerű) mint egyébként a műtét miatti a fájdalom. Tapasztalatból beszélek, nekem tényleg abszolút nem fájt a sebem, akkor volt egy picit kellemetlen amikor nevetettek és tüsszentéskor mert akkor feszült, de ez is csak az első 2 napban volt. Mire hazajöttem teljesen úgy éreztem magam mint a terhességem előtt.

2. Nem tudok a császármetszés ellen szóló érveket mondani. Bebizonyították, hogy a választott időben történő császárnál semmivel sem nagyobb a kockázat és a szövődmény fellépésének esélye sem mint egy normál hüvelyi szülésnél.

3.A tej belövellését sem befolyásolja mert attól függetlenül, hogy hol bújt ki a baba az oxitocin nevű hormon még ugyanúgy termelődik az anyák szervezetében.

4. A felépülés is sokszor könnyebb mint a hüvelyi szülésznél amikor végeznek gátmetszést vagy kívül belül varrni kell a kismamát. Én nagy vidáman szaladoztam, teljes mértékben el tudtam látni a babámat, én fürdettem, én pelenkáztam mindent én csináltam (sőt még egy szobatársam babáját is segítettem ellátni) közben a sok gát varrott kismama nem bírt ülve szoptatni, alig bírtak menni, stb. Szóval akárhonnan nézzük kevesebb fájdalommal jár a szülés és a felépülés is egy császárnál mint egy hüvelyi szülésnél.

Én azért szeretnék legközelebb is császárral szülni (programozott), hogy megkíméljem magam attól az 51 órás pokoli vajúdástól amit az elsővel átéltem, mert az tényleg kemény volt. Inkább vállalnék 100 császárt mint megint átélni ugyan azt és ezt nem azért mondom mert kényes vagyok és nem is alacsony a fájdalom küszöböm mert elég sok olyan dolog történt már velem ami jó nagy fájdalommal járt, én mégis kibírtam.( pl: érzéstelenítő nélkül varrták a karom egy baleset után.)

Ha adott egy lehetőség amivel fájdalom mentesen vagy sokkal-sokkal kevesebb fájdalom árán világra tudom hozni a gyerekem úgy hogy a másik módszertől kicsit sem veszélyesebb ez a módszer akkor mért ne válasszam ezt?

Szerintem mindenkinek meg kellene adni a lehetőséget, hogy úgy hozza világra a gyerekét ahogy akarja. Én azokat is meg értem akik át akarják élni a fájdalmat és azt az érzést ahogy kicsusszan belőlük a babájuk, semmi baj nincs ezzel, maximális megértem őket, de akkor ők is értsenek meg engem, hogy egy 3 napos vajúdás után nincs kedvem hüvelyi úton világra hozni egy gyereket.

2010. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Sziasztok! Az a baj hogy egyből elkezdenek azok az anyukák mentegetőzni akiknek így alakult nem pedig direkt így akarták! Mert ez megint más, ott életről volt szó. De pont itt olvastam nem egy olyan kérdést, hogy a drága hölgyemény kiírja a kérdését aminek az a lényege hogy mikor kell egyeztetnie az orvosával hogy császárt akar! és most 12 hetes. Na ezen nagyon felkapom a vizet! Mi a bánatnak szül az ilyen gyereket???? Mit hisz az ilyen? Na ezt én sem értem és ezeknek a nőknek nem engedném hogy szaporodjon!!
2010. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!