Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültél így? EDA téma. Bővebbe...

Szültél így? EDA téma. Bővebben lent. Légyszi! Írnátok minél többen?

Figyelt kérdés

Az első babádat EDA nélkül, de a másodikat, akár harmadikat már EDÁval? Milyen volt? Mi a különbség?

És... egyáltalán milyen? Érezni akkor is a tolófájást?

Mennyire használ? Érdemes beadatni?

Bocsi a sok kérdésért, de én most így vagyok. Az első kisfiamat fájdalomcsillapítás nélkül szültem, de most felmerült bennem a kérdés, hogy mi lenne, ha ...

és ismeretlen számomra ez a terület.


2010. febr. 2. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még csak egyszer szültem, de EDA-val.


Csupa jót tudok írni róla, a saját tapasztalatomat. A beadása nem fáj. Nem lehet lebénulni tőle,mert sokan félreértik, nem gerincbe, hanem gerinc mellé adják.

A fájásokat nem éreztem, a tolófájásoknál viszont éreztem egy nyomást, tehát tudtam mikor kell nyomni.

Este 6 kor kerültem szülőszobára 5 perces fájásokkal, 22.05kor már meg is született a kislányom. Utána a gátvarrás sem fájt, mert még hatott az EDA.


Egy hátránya volt, hogy a 2 órás megfigyelés után még nem tudtam spontán pisilni, ezért lecsapoltak, de nem fájt az se.


Ezen kívül mellékhatás nálam nem jött ki. Másnap délben vették ki a kis csövet, de az meg abszolút nem fájt, és azt sem éreztem, hogy bent van.


Szóval szerintem szuper, ha lesz mégegy kisbabánk, őt is EDA-val szeretném megszülni.


16 hós kislány anyukája

2010. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy gondoltam, hogy nem akarok az elsőnél EDA-t. De aztán 9 óra vajúdás után annyira kimerültem és annyira nem volt még kilátásban a baba, hogy "rámtukmálták" az EDA-t:-)))

A fájások már nem voltak erősek de a tolófájásokat utána éreztem, mert folyamatosan adagolják ahogy szólsz hogy már megint fáj:-) én meg nem szóltam sokszor mert azért érezni akartam mi történik:-)))

Sajna utána császár lett(nem az EDA miatt), mert a drága lányom 3 tolófájás után meggondolta magát:-((

De az EDA jó volt:-)

2010. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó találmány!

Mindent érzel, vizeletet szabályozol, akár még sétálni is tudnál, tudsz nyomni, érezni a fájásokat, de csak erős feszülésnek, összehúzódásnak, nem igazán fájdalomnak.

Mivel nem kerül semmi a véráramodba vagy a tüdődbe (pl gáznál) , ezért a babába sem jut át semmilyen károsító anyag.

Én csak ajánlani tudom!

Viszont elég szűk a keresztmetszet, hogy ki kaphat, mert úgy tudom 2 ujjnyi tágulás alatt nem adhatják még, 4 ujj fölött meg már nem.

2010. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is még csak egyszer szültem,de EDA-val és én is csak pozitívat tudok írni.Éreztem az összehúzódásokat de nemvolt már fájdalmas,sőt a nyomási ingert egyáltalán nem csökkentette.Mert én már akkor éreztem,h nyomnom kell mikor a méhszáj még csak 3 ujjnyi volt,szóval még nem kellett volna ,h nyomjak.Ekkor kaptam az eda-t.És utána még a szülésznő azt mondta,úgy könnyebben tágulok ha állok,így megpróbáltam sétálni és simán sikerült.

Utána 2 órával spontán tudtam pisilni is,nem kellett katéter és semmilyen más mellékhatást sem észleltem.

Én ajánlani tudom mindenkinek aki teheti!

2010. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az elsőt szültem EDA-val, a másodikat ala nature, mert semmire nem maradt idő, sem beöntésre, sem fájdalomcsillapításra. Hogy őszinte legyek, a második sokkal nagyobb élmény volt számomra! Nem éreztem utólag a kettőt összehasonlítva, hogy EDA-val kevésbé fájt volna, ráadásul a fájdalomcsillapítás nélküli szülésemnél hihetetlen katarzist éltem át!
2010. febr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az elso lanyomat fajdalomcsillapitas nelkul szultem 30 ora vajudas utan. A masodik lanyomat mar a 33.heten 3300 g-ra becsulte a doki es O javasolta az eda-t, hogy ha barmi tortenik szules kozben, jobb ha van. De sajnos nekem semmit nem hatott. Ugyanugy ereztem a fajasokat, azt amikor pisilni kellett. A szuleszno szerint tul almos volt az anesztes doki, es nem talalta el jol. Most a harmadik babamat varom es azt hiszem ujra kerni fogom, hatha most csokkenti a fajdalmakat.
2010. febr. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia! nekem programozott csaászár volt, de ha természetes szülés lett volna, tuti kérem az EDA-t, mert csupa jót hallottam róla! egyik hugomnak is volt, ő is azt mondta jó, meg a mamánk is mondta, hogy milyen jó a mai anyukáknak, hogy már ilyen jó találmányok vannak :)
2010. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont úgy szültem, ahogy kérdezed, tehát elsőt minden nélkül, a másodikat EDA-val.:)

Mindkét szülésemet indították, mert nem akartak kibújni, de ez semmit nem befolyásolt.

Első: nagyon fájt, teljesen más tudatállapoba kerültem, azt sem tudtam hol vagyok, nem tudtam szabályozni magamat...

Második: edaval minden szuper volt, mivel a fájások nem voltak olyan erősek, így teljesen magamnál voltam, nem készültem ki, tudtam mikor mi van, és érezni igenis a tolófájásokat és pikk-pakk megszültem a 4240gos fiamat.

Én is csak ajánlani tudom, de csak ígí, h. a második szülésre, mert ha vki elsőre kéri és a másikra nem, az borzasztó lehet. De így, h. tudod milyen és ahhoz képest edával szülsz, szuper.

Ha van kérdésed, írj nyugodtan priviben.

2010. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés de hátha hasznos lesz másnak.

10napja szültem Eda-val,36.hétre ezért kötelező volt!

Mondjuk először örültem hogy kaptam...majd szülés után 5.napon alig bírtam lábra állni úgy fájt a medence keresztcsont találkozása. 3x szúrtak mert 2x bemozdultam állítólag. Mind 2x éreztem a csípőmig a nyilallást..most egy hete szenvedek és csak a wc-ig közlekedem...várom hogy helyre jöjjön :(

2019. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!