Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülés után 9 hónappal...

Első szülés után 9 hónappal normális, hogy vizeletcsurgásom van?

Figyelt kérdés

Ha pl. tüsszentek egyet, becsurog és sajnos nem csak pár csepp.:((

Szülés előtt nem volt ilyen problémám, a húgycsőnyílást sem láttam, most meg még mindig kb 5mm-re nyitva van, ugyanúgy, mint szülés után pár héttel. A hüvelyem szépen visszament. Lehet, hoyg valamit elrontottak? vagy esetleg katétereztek a tudtom nélkül?

Mi lehet ennek az oka?

32 évesen inkontinencia elég gáz, nem? mi a megoldás? intim torna nem nagyion segített. pereljem a kórházat?


2011. márc. 1. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

katétertől nincs ilyen probléma. Ezzel csinálni kell vmit:torna, orvos, ez nem normális. Kétszer szültem, elsőnél volt katéter, de szülés után egyből már jól működött minden

Ez nem a kórház hibája, vszleg hajlamod volt az alsó izomgyengeségre

2011. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a tudtod nélkül nem tudnak katéterezni, azt egyértelműen érzed
2011. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Korházat perelni, ezért?? Felesleges...

Egyszerűen meggyengült a záróizmod és ezért van. Szülés után ez elég gyakori. Ne aggódj! Az intímtorna segíthet. Sokszor azonban magától visszaáll minden.

2011. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A húgycsőnyílásodat nem láthatod, mert az bent van a hüvelyben! Szerintem kérdezd meg a dokit is, urológust is a dologról, ha lesz időd elmenni, addig pedig intimtorna napi 3x!
2011. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A kórházat perelni nem lehet, mert ez sajnos a szülésnél elég gyakori "mellékhatás". 27 hónapja szültem, de nem javult semmit az inkontinenciám. Csináltam intim tornát is, de semmi hatása nem volt. Sokat híztam szoptatás alatt, azt mondták hogyha lefogyok akkor javulni fog a helyzet, de nem így lett. Megbeszéltem a nődokimmal, hogy műtéti úton fogjuk megoldani a dolgot(stressz inkontinencia esetén erre van mód), de majd csak akkor ha nem szeretnénk több babát, mert nem olcsó a műtét és a következő szülésnél újból előjöhet. A műtét neve TVT (tension vaginal free tape) eljárás. Addig pedig sajnos ezzel együtt kell élni, ami nem túl kellemes...:(
2011. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!