Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ez normális, nem...

Szülés után ez normális, nem kell aggódnom?

Figyelt kérdés

6 hónapos volt a baba mikor megjött,most 7,5 hónapos de még mindig semmi.Ez normális?

Nem szeretnénk még újabb babát..

Kb 1hete eléggé fájt a petefészkem,lehet,hogy akkor volt peteérés?ha vére megjön egyből elkezdhetem szedni a fogamzásgátló tabit?(nem szoptatok már)


2011. szept. 24. 07:51
 1/5 anonim válasza:

Csinálj egy tesztet, nehogy későn derüljön ki.

Fogamzásgátlót a szoptatás alatt is lehet szedni (pl cerazette) pláne ha már nem csak kizárólag anyatejen él a baba, könnyen terhes lehetsz.

Amúgy még az is normális, hogy ilyenkor nem 28 napos ciklusaid vannak.

Menj el a dokidhoz, mindent el fog mondani!

2011. szept. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a barátnőm járt így már többször. Most 1 éves a kislánya, és volt, hogy két hónapig semmi. Elment dokihoz, és azt mondta neki, hogy ez normális. Sok idő kell mire rendeződnek a hormonok.És ha logikusan belegondolunk akkor igaz is, hiszen 9 hónapig teljesen másképpen működtünk :-)
2011. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokan tévedésben élnek,mert úgy tudják,hogy amíg szoptatnak,addig nem lehetnek terhesek! Ez nem így van! Bármikor újra teherbe lehet esni,még a szoptatás alatt is,hiszen nem tudhatod mikor van pé-d...


A kérdésedre válaszolva: igen,normális,ha 2-3 havonta van menstruáció! Ahogy előttem írták,idő kell,mire rendeződik a szervezet,mire beáll minden a régi kerékvágásba!


Üdv:3gyermekes

2011. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,kicsit megnyugodtam.Azért a dokit még kerülném amíg lehet. Tudom,hogy a szoptatás alatt is teherbe lehet esni.Egyébként mint írtam már nem szoptatok.Ezért azt gondolom,hogy a szoptatás abbahagyása is bezavarhatott(ez nem sokkal az után volt,hogy először megjött)
2011. szept. 24. 15:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát remélem én is tudok vmit segíteni, de én nem szültem.

Szóval júliusbnan volt egy gyulladás a méhnyakamon, ezt kivágták, és megkapartak. Augusztusba pontosan jött a havim, (2 napot késett csak),a megszokott ideig tartott, meg is lepődtem, hogy hú de jó, ezzel legalább nem kell foglalkoznom többet. Erre most, ebben a hónapban 1-1,5 hetet késett, ráadásul 2 napig csak épp hogy rózsaszín cseppek voltak, aztán barna folyás, mint a végén, most meg ma úgy dől belőlem a vér, mint a fene, nagy görcsökkel. Szóval már 5 napja menstruálok, de össze-vissza. Azt mondják, elég sok idő, mire helyre áll. Egyszülés pedig ennél nagyobb trauma a szervezetnek. Szerintem nem kell aggódnod még, de rákérdezhetnél a dokitól.

2011. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!