Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinek késő este/hajnalb...

Ha valakinek késő este/hajnalban folyik el a magzatvize és indul el a szülés, akkor felhívja a fogadott orvosát miközben az igazak álmát aludja?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen:-) Nálunk így is történt a dolog. DE mondta, hogy akármi történik, hívjam nyugodtan bármikor. Hajnal 3-kor elfolyt a víz, összepakoltam, és induláskor felhívtam. Mondta, hogy majd fogad az ügyeletes, ő pedig reggelre ott lesz.
2011. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges fölhívni, hisz a szülés előtt az esetek többségében még sok a teendő (ha minden rendjén folyik) azt pedig úgyis az ügyeletes intézi. Majd ők értesítik az orvost, aki mire kell odaér. Én nem zaklatnám hajnalba.....ugyse ugrik be. Nekem hajnal 3kor folyt el a magzatvizem, bementem, 7re, mire a szülőágyon feküdtem már ott is volt az orvosom. 9kor szültem. Miközben, kúp meg fürdés, meg szívhang nézés volt, a korház értesítette az orvosomat.
2011. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem azért fizetek súlyos pénzeket, hogy bármikor felhívhassam. Ő is tudja, hogy a gyerekek bármikor kipottynhatnak, az a dolga, hogy készenlétben álljon, úgyhogy mindenképp. Max. visszaalszik, ha nem látja indokoltnak, hogy bemenjen.
2011. márc. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éjjel fél 3kor folyt el a víz, de eszembe se jutott felhívni! Egy kialvatlan orvos kinek jó??? Lehet, hogy onnantól kezdve még egy nap, mire megszületik!

Bementünk a kórházba, gondoltam ott majd eldöntik, érdemes-e már riasztani :) Megnéztek, aztán annyit mondtak: várunk. Még órákig fájásaim se igazán voltak... Reggel meg amúgy is az én dokim jött, úgyhogy emiatt nem is hívták előbb. Mire kezdtek fájásaim lenni, már túl volt a doki a reggeli viziten is. 10.20-kor meg meglett a baba :)

2011. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem azt mondta a doki, ha elfolyik a magzatvíz, vagy ötpercesek a fájások, menjek be kórházba, és ha az ott ügyeletes megvizsgált, és tényleg szülünk, akkor szólnak neki.

vagyis nekem nem kellett telefonálnom, csak mennem :)


nagyon sokan még teljesen zártak, amikor elkezd folyni a magzatvíz, és még onnantól tényleg órák múlva lesz csak baba, azért szeritem teljesen felesleges a dokit éjjel felhívni. De ez doki függő is! Rá kell kérdezni az orvosodnál.

2011. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tiszta volt a magzatvíz és nem kezdődtek el a fájások, akkor nem hogy a dokit nem piszkálnám éjjel (valóban nem hiányzik a kialvatlan doki), de még a kórházba sem indulnék el. Az első fájásokkor viszont útban az autó felé azonnal hívnám.
2011. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem éjfélkor folyt el a magzatvíz, egyből fel is hívtam. De már egy másik szülést vezetett le épp, mikor beértünk.
2011. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szülésznőmet hívtam, mert úgy beszéltük meg, hogy majd ő értesíti a dokimat.
2011. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én felhívtam, mert a 36. héten jártunk és aggódtam. Arra gondoltam, hogy ha zavarom, úgyis ki van kapcsolva, vagy le van halkítva. Egyébként éppen ügyelt.
2011. márc. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!