Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nem niagara-vízesés-sze...

Akinek nem niagara-vízesés-szerűen folyt el a magzatvize, hanem csak szivárgott, annak utána hogy zajlott a vajúdás ill. szülés?

Figyelt kérdés
Én attól félek, hogy nem fogom észrevenni, hogy megindult a szülés.. A magzatvizem mintha szivárogna már 2 napja, de nem vagyok benne biztos, és olyat is hallottam már, hogy vkinek a fájások sem jönnek meg infúzió nélkül? 39 hetes vok
2010. aug. 15. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Orvosnál voltál már? Ha szivárog a magzatvíz, akkor nem otthon kéne ücsörögni, hanem orvoshoz menni, hogy megnézze, minden rendben van-e a babával és majd ő elmondja, mit kell ilyenkor tenni.
2010. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne, hogy ez magzatvíz, azért is írtam ki a kérdést.
2010. aug. 15. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy szivárog, mindenképpen menj orvoshoz, nehogy valami gond legyen. A barátnőmnek is 2-3 napig szivárgott, mikor elment dokihoz és azonnal vitték szülni, mert már kevés volt a víz. Nekem nem szivárgott, viszont nem is hirtelen folyt el. Először én sem tudtam mi történik, nem voltak fájások. Felhívtam a szülésznőmet aki mondta, hogy várjunk 1 órát, aztán majd meglátjuk. Hát jöttek is szépen egy óra múlva a 4-5 perces fájások. Akkor indultunk be a kórházba. A vajúdás nem volt fájdalmas, végig röhögcséltük a férjemmel, aztán amikor megkaptam az infúziót onnantól nem volt megállás. Másfél óra alatt megvolt a kisfiam. Már 17 hónapos.

Biztos, hogy észre fogod venni, ha megindul, viszont ha tényleg úgy érzed szivárog mindenképpen menj dokihoz, akár az nőgyógy ügyeletre is!

2010. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én se nagyon várnék ezzel, nehogy késő legyen, ehhez még mentőt is lehet hívni nyugodtan... ha nem vagy magad is orvos hogy megállapítsd, akkor senki sem vár el tőled diagnózist, hétvégén azért van a mentő meg az ügyelet.

Max. hamis riasztás lesz, és megvonják a vállukat, de legalább megnéz valaki! Ezért vannak!

A magzatvíz mennyisége véges, ha két napja szivárog, már tenni kellene valamit...az is lehet,hogy ez még nem a szülés, de már nem engednek vissza a kórházból, inkább ott tartanak.

Én nagyobb biztonságban érezném magam, ha látott volna egy orvos, és nem kérdéseket írnék ki a neten:)

2010. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is mennyél el az orvoshoz.Én bennt feküdtem amikor arra kelltem,mintha néha-néha,valami kicsorogna belőlem ami szintelen volt(de nem pisi)Megvizsgáltak,de nem tudták megmondani az-e.(akkor már 42 hetes voltam)De a lényeg hogy nem harapták le a fejem,neked se fogják.
2010. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A 2 nap alatt eddig 3-szor vettem észre, hogy egy egészen pici víz kifolyt ( a bugyimon kb. 4-5 cm-es átmérőjű nyomot hagyott), nem folyt végig pl. a lábamon, és mivel semmi fájásom nincs, én emiatt nem hívnám ki a mentőket. Ha nem lennék 39 hetes, simán hüvelyi folyásnak venném, hiszen semmi extrát nem érzek, ezért vagyok bizonytalan, hogy ez egyáltalán magzatvíz-e.
2010. aug. 15. 14:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyu! Ha van orvosod, hívd fel és menj el egy vizsgálatra. Ha nincs orvosod, akkor menj el a nőgyógyászati ügyeletre!
2010. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak szivárgott! Éjjel fél 2 körül kezdődött. Fájás egyáltalán nem volt, mégis tudtam, hogy ez a magzatvíz. Pedig még csak 35 hetes voltam.

Reggel bementünk a kórházba, dokim megvizsgált, tényleg magzatvíz volt. Küldött is a szülőszobára, bekötötték az oxitocint, mert fájás még mindig nem volt. És nem is lett. Este 6-kor már műtöttek, mert hiába az egész napos oxi, egyáltalán nem tágultam, és egy szem fájásom nem volt. Szóval nekem infúzióval sem jöttek meg a fájások.

Ne várd azokat a fájásokat, mert nem feltétlenül lesznek. Irány az ügyelet! Ha a vized szivárog, akkor jobb ha közel az orvos, ha nem, akkor meg megnyugodhatsz! De ezzel nem szabad játszani!

2010. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem nem egyszerre folyt ela víz, de azért egyértelmű volt, hogy az volt. a pisit lehet befolyásolni, visszatartani, a magzatvizet nem.


Ha a magzatvíz folyna, azonnal kórházba kell menned, mert nagy lehet a fertőzés veszély, 24 órán belül meg kell indítani a szülést. (Nekem is oxytocinnal gyorsítottak, mert nem jöttek amúgy a fájások).


Legalább hívd fela kórház szülészetét és kérj tanácsot!!

2010. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Patikában lehet kapni indikátoros betétet. Ha a magzatvíz szivárog bekékül a betét.

Ha elmész dokihoz Ő is indikátorral néz majd meg.

Ha szivárog akkor hanyatt fekvés mentő hívás a lágyrészek (kar,láb) előresésének elkerülésének végett.

2010. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!