Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha epidurális érzéstelenítést...

Ha epidurális érzéstelenítést szeretnék, azt ugye nem tagadhatják meg a kórházban? Éjszaka sem, ugye? Meg ha nincs fogadott orvosom, akkor sem, ugye?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok, ott 24 órában rendelkezésre áll, nem tudom, hogy ez a többi kórházban hogy van, szerintem kérdezd meg.
2009. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kérheted bármikor, bárkitől. Nem kell hozzá fogadott orvos, ez jár neked, ha kéred. De hozzátennék valamit: nagyon veszélyes, csúnya szövődményei lehetnek.
2009. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nekem adott a dokim, az segített kitágulni, és már úgy éreztem, hogy nem bírom tovább. Nekem jó volt. De a dokim is profi ebben. Azt mondta a dokim, hogy az esetek 2%-ban adja be. Úgyhogy szerintem csak úgy szíre-szóra nem adják be, pláne, ha nincs fogadott orvosod. Szerintem ha nekem nem lett volna dokim, akkor nem adtak volna nekem.

Terhesgondozásra én sem fogadott dokihoz jártam, szerintem felesleges, de szülésre nem árt megfogadni valakit.

2009. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fájdalmas, és nem voltak szövődményei sem.

első

2009. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20.14 es! Mit értesz az alatt, hogy szövődmény? Csak mert én pár hét múlva szülök és "beletettem a pakliba" az eda-t. Én eddig csak jót olvastam róla. Érdekelne.
2009. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül tökéletesen beadni,akkor le lehet tőle bénulni.Előfordult már,hogy a nő soha többé nem tudott járni!

Érdemes végiggondolni az előnyt és a kockázatot!

2009. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Két esetben nem adnak epidurális érzéstelenítést. Az elsö, ha belépsz a szülöszoba ajtaján, s még a "küszöbön" szólsz, hogy megkezdödtek a fájások, s kérek egy EDA-t. Ilyenkor elöször megvizsgálnak, illetve várnak, mert ha leállnak a fájások, akkor csak vaklárma volt. A másik, ha bemégy és már kb. 8 cm-re ki vagy tágulva. Ilyenkor sem adnak, mert akkor a kitolási szakaszban nem tudnál aktívan tolni.

Ja és akkor sem, ha már volt egy császáros szülésed, kb. egy-két éve.

De minden egyéb esetben kaphatsz!

2009. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!