Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A programozott császáros...

A programozott császáros szülést választó nőket miért nézik le? Lehet ilyet választani Magyarországon? Hol? /Agresszív válaszolók kíméljenek, csak higgadt észérveket várok. /

Figyelt kérdés

Nyilván akik ezt választják, nagyon félnek a szüléstől, de attól még szeretnének gyereket és erre a kompromisszumra jutnak önmagukkal.Nem biztos szerintem, hogy gazdagok, lehet átlagpolgárok, de gyűjtenek erre pénzt.

Nem értem először is, hogy másokat miért irritál, hogy egyesek így gondolkodnak. Nem igaz az az elv, hogy másoknak ehhez semmi köze?? Ezzel nem árt másoknak, mert ezeket a műtéteket többnyire olyan helyen végzik, ahol az állam nem finanszíroz, tehát nem mások elől veszik el a műtőket.

Ki mit gondol erről?


2009. febr. 18. 17:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

szia

én császárral szültem, nem programozottal, de akövetkező mindenképp az lesz.hidd megtalálni rá az orvost.

sima szülésnek indultunk, csak 5óra alatti teljes tágulásom ellenére babó nem akart leindulni, én meg nem akartam, hogy a hasamra ugorjanak(mert ilyenkor az van, ismerősömnek meg is van az eredmény,törött vállal kinyomott baba:(, szóval csak ez tudod lebegni a szemem elött)én szinte könyörögtem az orvosomnak hogy császározzanak,fogadott doki volt, ő is indokoltnak látta így lett a császár.ügyeletesnél valószínű kinyomták volna.

szerintem nem jó kedvből kérik sokan aműtétet, csak épp ésszel gondolkodnak, mert (egy jó nevű nőgyógyász nyilatkozta nem is olyan régen a tv-ben)nem attól lesz valaki jó anya, mert megszenvedett a szülésért.(arról nem is beszélve hogy császárnál is van szenvedés, utána)

nekem hirtelen ez jutott eszembe a programozott császármetszésről

2009. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

hidd megtalálni rá az orvost.

javítás:

hidd el meg lehet találni rá az orvost.

2009. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Annyira rossz ez a lincshangulat a témában. Épp olyan érthetetlen számomra, mint a másik tábor számára, hogy valaki miért választ ilyet:) SZóval 1-1.

A lényeg nem az, hogy lesz egy egészséges kisbaba???

MOst őszintén?!

2009. febr. 18. 17:59
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
A 2 nappal ezelőtti :Miért császároznak annyi nőt c.kérdés válaszaiból tudsz véleményeket olvasni a császárosokról. Nemhogy a programozott császárosokat,de azokat is akik sajnos akaratuk ellenére így tudtak szülni szerintem lenézik,sőt volt aki a császárt nem is tartotta szülésnek,hanem műtétnek.Én is a természetesség híve vagyok,mivel biztosan ez a legjobb a babának,de ha komplikációk vannak akkor ott a császáros szülés.Gondolom nagyon ritka az amikor egy kismama annyira fél a szüléstől,hogy programozott császárt kér.Én császárral szültem,de aki simán szült sokkal hamarabb felépült.Sőt nekünk nem előtte,hanem utána fájt.Nagyon rossz amikor kezd elmenni az érzéstelenítő hatása és rád tör a fájdalom.Ráadásul meg sem tudsz mozdulni...stb.Én 9 hónapja szültem,de még mindig nagyon csúnya a vágásom.Szóval nem valószínű,hogy ez a fájdalommentesebb.Egyébként,ha már a szülésnél fogsz tartani minden fájdalmad elszáll annyira fogod várni,hogy láthasd.Tudom könnyű ezt mondani,de így lesz.Én is nagyon félek minden fájdalomtól,de amikor eljött az idő csak izgalmat éreztem és próbáltam összeszedni magam.Ja, és arra gondoltam,hogy erős leszek,hogy büszke legyen a kisfiam az anyukájára.Sok sikert.
2009. febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Az első kérdésedre válaszolva, általában rosszalják ha a nő nem akar megküzdeni a gyermeke születéséért.

Én abszolút természetes úton szerettem volna szülni és imádkoztam hogy ne legyen komplikáció, hál'Istennek sikerült!

Több olyan barátnőm van akit császároztak.

Én megértem őket és nem ítélem el , ugyanakkor én magam át szerettem volna élni a szülést Á-Z-ig. Erre vágytam mióta az eszemet tudom.

De mindenkinek szíve joga úgy szülni ahogy akar.

2009. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

En kettot szultem teljesen siman, fajdalomcsillapitas nelkul, most varom a harmadikat. De egyaltalan nem itellek el. Szerintem meg kellene, hogy adjak a lehetoseget a valasztasra.

En is nagyon feltem a szulestol, nekem is voltak ilyen gondolataim. Aztan vegul ugy dontottem, hogy probaljuk meg, vegul is nem tudtam, hogy mire szamithatok. Es szerencsere sokkal rosszabbra szamitottam, nem is volt olyan borzaszto.

Azert szerintem erdemes kivarni, hogy magatol elinduljon a szules, mert az akkor mukodesbe lepo hormonok jot tesznek a babanak is meg neked is. Aztan gondolom ugyis lesz fogadott orvosod, beszeld meg vele, hogy ha a szules megindulasa utan meg mindig szeretned, akkor legyen lehetoseg csaszarra. Mert ki tudja. Lehet, hogy te sem fogod annyira fajdalmasnak talalni, mint ahogy azt sokan eloadjak. Szerintem egy probat meger.:)

Egyebkent azert ellenzik sokan, mert ha csaszarral szulsz, akkor nem javasolnak tobb, mint ket babat. A harmadik mar rizikos lehet, mert szetnyilhat a varrat. Ugy tudom, hogy 3 csaszar utan mar felajanljak azt is, hogy elkotnek.

Az orvosodat nem kerdezted meg errol? En ugy tudom, hogy a legtobb vallal programozott csaszart is.

2009. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én a lányomat hüvelyi úton szültem 3 éve, az ikerfiaimat viszont csaszival (3,5 hósak).

Így mindkét fajtát megtapasztalhattam, és szerintem egyik sem jobb, vagy roszabb a másiknál. Mindkettőnek megvannak az előnyei és a (lehetséges) hátrányai is.


Úgy gondolom, igazából tökmindegy a módszer, amíg a baba érdekeit szolgálja.

Azt nem tartom elfogadhatónak, mikor egy anyuka csak és kizárólag a saját szempontjai miatt csináltat programozott császárt.

Mert sajnos ilyen példákkal is találkoztam most legutóbb a kh-ban:

A egyik csaj a szülei házassági évfordulóján akart mindenáron szülni, methogy ez a tökéletes ajándék; a másik meg kikalkuláltatta egy számmisztikai szakemberrel, hogy melyik dátum biztosítja majd a legszerencsésebb életet a gyereknek. Fel sem merült bennük, hogy esetleg a picibaba még várt volna a világrajövetellel...

2009. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Igen, de miért rosszalják??? Tudnak rá okot??

Nem saját magukról van szó, hanem másokról, akikhez nekük semmi közük!Akiknek a döntése egyáltalán nem fog kihatni a saját (mármint a rosszallók életére. )Akkor mi az ok?

2009. febr. 18. 18:26
 9/27 A kérdező kommentje:
És köszi, hogy írtad, hogy mindenkinek szíve-joga választani.
2009. febr. 18. 18:27
 10/27 A kérdező kommentje:
És azt elfogadod, kedves korábbi, hogy a félelem az ok, amiért ezt kéri valaki?? Ha ő úgy érzi, hogy neki csak így elképzelhető a szülés?
2009. febr. 18. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!