Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ha apás szülésem...

Szerintetek ha apás szülésem lesz, akkor mennyi az esélye annak, hogy a férj "elundorodik" a feleségétől?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 22:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk a gyógyszertárban szokott lenni BabaPatika magazin, és pont most volt benne az apás szülésről egy cikk! :-) Az a lényeg, hogy mindketten akarjátok! Leírok pár dolgot belőle, hátha a segítségedre lesz!


Tanácsok leendő apáknak a szülés idejére:

Az első és legfontosabb szabály: a leendő anya a főhős, az van, amit ő szeretne.

Semmi sem kötelező, csak abban vegyen részt, amiben jólesik.

Biztassa, dicsérje sokat a párját vajúdás alatt.

Sok nő szereti, ha párja diktálja a légzés ütemét.

A szülést nem az apának kell levezetnie, de sok mindenben segédkezhet: például borogathatja a kedvese homlokát, masszírozhatja a derekát fájások közben, csak ami jólesik. A kismama számára úgyis a jelenléte lesz a legfontosabb.

Fel kell készülni arra, hogy a fájások önt is váratlanul érő érzéseket válthatnak ki az anyából(például nem engedi, hogy hozzáérjenek, vagy kiküldi önt a szülőszobából) Ekkor nem szabad megsértődni, el kell fogadnia ezt a döntését.

Ha úgy érzi, nem kapott elegendő felvilágosítást, információt a szülés haladásáról, bátran kérdezzen.

Bár a fényképezés és videózás nagyon fontos feladata lehet a papának a szülés alatt, nem biztos, hogy a kitolási szakban ezt a felesége is így gondolja.

Vannak olyan apukák, akik nem utasítják el egyértelműen az együtt szülés gondolatát, de azért tartanak tőle. Nekik üzenem, hogy ne aggódjanak, bármikor meggondolhatják magukat, és kimehetnek a szülésről.


Tanácsok várandósoknak az együtt szüléshez:


Tájékozódjon az adott kórház szokásairól: például kivel szülhet együtt, több ember is bemehet-e a szülőszobába.

Ne erőltesse az együtt szülést, ha a párja nem akarja!

Ha a leendő apa nem kíván részt venni a szülésen, gondolkozzon el, hogy családjában, vagy a barátnői között ki lenne alkalmas erre.

Ha úgy látja, hogy senkit nem talál, válasszon saját szülésznőt, aki több időt tud ön mellett tölteni a vajúdás alatt.

Sokat segíthet, ha beszél rutinos együtt szülőkkel.

2011. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is bent volt a Férjem, ő élvezte, mindent látott és nézett (gátmetszéstől az összes vizsgálatig), még jobban szeret azóta. De gondolom emberfüggő is, ha nem akart volna ott lenni, akkor hagyom persze. Ő választotta és nem bánta meg :)
2011. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret téged 0.
2011. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon relatív,kinek mi a jó.

Gondolj bele:neked jó lenne,ha bent lenne? Ő szeretné-e?

Ez a két legfontosabb.

Én csak a magam verzióját látom: amolyan egyedül szenvedős fajta vagyok,nem szeretem,ha látnak pláne olyan kiszolgáltatott helyzetben.Mert a szülés igen is kiszolgáltatott helyzet.

Nálunk nem lesz bent a Párom,mert én nem akarom.Ő nagyon szeretné,de nem és nem.Nem is azért,mert esetleg megundorodna(bár ez is eszembe jutott,van rá példa sajnos az ismerőseim között,csak a feleséének nem mondja el,hogy mikor szeretkeznek,eszébe jut a felesége szenvedő arca és,hogy nem tud segíteni,illetve a varrást véletlen látta,akkor vitték vissza a babát.Az a kép is előtte van,de persze ezt csak nekünk,a két gyerekkori barátjának mondta el,a feleségét ezzel soha de soha nem bántaná meg,sokkal jobban szereti annál)

Szóval én semmi esetre sem szeretném,ha ott lenne a párom,de annak az esélye,hogy "megundorodik" szerintem max 10% lehet(sok a pozitív példa is itt az oldalon például)

2011. márc. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, és sok sikert a babához!:)
2011. márc. 10. 13:16
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk az első gyerkőcnél én nem akartam, hogy bárki is bent legyen (mondván, ne nézze senki, ahogy kínlódom), de aztán úgy alakult, hogy apuci bent maradt végig, és nem bántuk meg! Egyrészt neki is egy élmény volt, másrész, tényleg mégjobban összekovácsolja az embereket. Ja, és szex terén sincs gondunk egymással, úgyhogy most a másodiknál is bent lesz!
2011. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!