Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki le tudná írni mihez...

Valaki le tudná írni mihez foghatóak a szülés fájdalmai (mármint maga az efektív szülés), milyen érzés, tényleg kibírhatatlan?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod hasonlítani semmihez, mert ilyen fájdalmat még nem éreztél. De nem kibírhatatlan. Ha odakerülsz, próbálj arra gondolni, hogy egyszer vége lesz. S tényleg, amikor vége, s kezedbe adják a babát, azonnal elfelejted!


Boldog babavárást!

Könnyű, gyors szülést!

2009. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez változó.Nekem így történt:Elfolyt a amagzatvízem és elkezdődtek a fájások 6 órán keresztül vajúdtam volt olyan perc amikor azt hittem végem,de csak arra gondoltam hogy nem sokára látom a kislányomat és így sikerült.Kikell tűzni egy célt és sikerül.Hidd el!Szurkolok!

Bolodg Baba várást és Könnyű Szülést!

27+4 hetes kismami(15 hónapos kislány anyukája)

2009. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyfolytában ezen paráztam, de amikor már ott voltam, akkor egy olyan állapotba kerültem, hogy semmi nem érdekelt, csak legyen meg. Én viszonylag könnyen szültem. A vajúdás olyan mint a mensi görcs, csak sokkal erősebb és a derékból indul kifele.

Maga a szülés (ez morbid), de olyan mintha székrekedésed lenne, de ki kell nyomni.

Én nem hittem el, de tényleg igaz, hogy abban a pillanatban, amikor kibújik a manó minden fájdalmat elfelejtesz.


Könnyű szülést kívánok és ne izgulj, mert úgy sokkal rosszabb :)

2009. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mindenkitől hallhatod,hogy semmiféle más fájdalomhoz nem lehet hasonlítani és most hogy már én is átéltem,teljes mértékben el is hiszem :) A tolófájásokat leginkább erős kakilási ingerhez hasonlítanám,de sokkal intenzívebb....

Nem kibírhatatlan,sőt...nem kaptam fájdalomcsillapítót,és még fájáserősítővel gyorsították is a szülést,mégis azt mondom,hogy újra vállalkozunk egy második babára is.

Egyébként a hormonoknak köszönhetően hamar elfelejtjük a fizikai gyötrelmeket és majd a következő szülésnél megint önkívületben kapkodok a levegő után :)

2009. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt senki nem tudja neked megmondani mert mindenkinek más sőt még egy embernek sincs két egyforma szülése. Persze, hogy fáj de szerintem nem elviselhetetlen. Attól is függ ki mennyire bírja a fájdalmat és az is hogy mennyi ideig húzódik el a vajúdási szakasz.
2009. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem ez leírhatatlan, igazából én szinte nem is voltam ezen a földön, szinte hallucináltam, amikor már komolyabb fájdalmaim voltak. A kitolási szakban pedig egyszerűen nyomnod kell visszatarthatatlanul. 8,5 hónapos a babám, a szülési fájdalmakra már másnap sem emlékeztem. Igaz nagyon megviselt a szülés, és nehezen épültem fel!

Könnyű szülést, boldog babázást!

Üdv!

2009. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mind igaz amit előttem leírtak, de azt is tudni kell, hogy a fájdalomfokozódás során szükségszerű fokozatosság nagyon sokat jelent. vagyis nem hirtelen zúdul rád, hogy sokkot kapj, hanem menetelsz végig a fájásokon.

Sokat segít, ha átadod magad a fájdalomnak. Kezdetben gondold azt, hogy a fájdalom egy ló és te lovagolod.

Egy idő után úgyis legyőz, de semmi baj meg kel adnod magad, azzal a gondolattal, hogy akarod a fájást.

Arra gondolj majd, hogy tágulsz és ezt te akarod is, mert minden egyes fájás előbbre visz a kisbabához.

Sohasem arra gondolni mennyi van még hátra, hanem , hogy már mennyit haladtál.

Kitolásnál jó nagy légvétel után, szemet szájat becsukva szép lassú mélységgel toljál, mintha nehéz székletet kellene kinyomni.

Veled egyidőben nagyon édesanya éli majd át ugyanezt, nem vagy egyedül

Szép, boldog szülést kívánok!

2009. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia ! Én minden fájásnál a legzésre oszpontosítottam kozben pedig azzal bíztattam magam hogy ki kell bírnom a kovetkezo fájás erosebb és erosebb lesz végul eljutottam oda hogy megszuletett a kisfiam. Kitarás ! Nagyon-nagyon fáj de nem kibírhatatlan és a jutalom minden kinccsel felér!!!
2009. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kibírhatatlan, mert túléltük mindannyian, de rettenetesen tud fájni. De nem mindenkinek, van, aki könnyen szül. Nekem nem volt fokozatosság, mert úgy indították be a szülést, és szünet nélkül fájt erősen. Nekem a hasam alja fájt, és a szeméremcsontom. Piszkosul fáj, de mindenképp megéri!

A tolófájások már abszolút kibírhatóak, nem vészesek.

Én utána viszont hamar regenerálódtam.

2009. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!