Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azoknak, akik már többször...

Azoknak, akik már többször szültek és viszonylag kevés idő telt el a szülések között, milyen élményei vannak a 2. szülésről?

Figyelt kérdés
Könnyebb vagy nehezebb volt?Könnyebben tágultatok?A 2.babámat várom és az az igazság,hogy az első szüléstől nem féltem,de most,hogy tudom mi vár rám eléggé be vagyok tojva...pedig problémamentes,meghitt szülésem volt,igaz,hogy 24 órát vajúdtam,de az kibírható volt,csak hát az a fránya fájdalom,miután megrepesztették a burkot...
2011. márc. 13. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az elsővel se vajúdtam sokat (4ó), a másodikkal talán egy fél órával hosszabb volt a vajúdás, de cserébe a kitolás hipp-hopp ment. Volt két tolófájás, majd a harmadikra "kirobbant a gyerek". Nem úgy volt, h előbb a feje, majd a következőre a válla vagy ilyesmi, mint az elsőnél.

A többedik szülésnél a kitolás szinte mindig könnyebb

2011. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 év 3 hónap különbséggel szültem. Mindkettőt indították, oxitocin, burokrepesztés.

az elsőnél iszonyatosan fájt a hátam, lassan tágultam, 14 óra + 5 óra oxit után született meg a fiam, nem sok kellett a császárig.

A második szüléstől nagyon féltem, leginkább a hátfájástól.

De ez a szülés egy élmény volt! Szivesen megismételném! Éjjel voltak enyhe fájások, az orvos előző napi vizsgálatának köszönhetően, de reggelre elmúltak. Ezért oxit kaptam, 4 óra alatt, gátvédelemmel megszületett a lányom.

2011. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az elsővel 72 órát vajúdtam és 2 órát nyomtam,de nem sikerült megszűlni császárral lett meg a lányom./ év után lettem ismét terhes és belebetegedtem a félelembe.A védőnő lélektúrkászhoz akart küldeni,annyira odáig voltam./így belegondolva már bánom/aztán a nagy napon éjjel fél egykor jöttek az ötperces fájások csak úgy a semmiből de olyan gyenge volt,hogy el sem akartam indulni a kórházba,de férjem rosszul nézett ki az ijedtségtől,gondoltam legalább az ő kedvéért induljak meg.Bevitt,fél 2-kor megnéztek,majd mondták,hogy rátesznek a gépre,és várjak 10 percig nyugodtan az ágyikón amíg felveszik az adataimat.(gondoltam utánna beöntés stb.)és közben éreztem,hogy fájdogál,de a férjemmel beszélgettünk,hogy aznap mi lesz a program mert engem tuti haza küldenek,hiszen nem is fáj!!!45 perc múlva meg ott pihegett a pici fiam a hasamon:)))El sem hittem,hogy szültem csak úgy a semmiből egyszer csak nyomni kellett.Tök jó volt nem is éreztem,hogy kicsúszott úgy elvoltam foglalva azzal,hogy lefelé nyomjak.Még fájni is elfelejtett.:)))
2011. márc. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi korrigálom 6 év után.
2011. márc. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont így voltam én is, az első terhesség során egyáltalán nem féltem a szüléstől (vagy csak ritkán). Aztán megtudtam mi a magyarok istene:))pedig nem is volt hosszú vajúdás (5-6 óra).

A másodikat 19 hónappal később szültem,már pár hetes koromtól azon szorongtam, úristen csak megszülni ne nekem kéne..:)

A lányommal 3kor mentem be a szülőszobára olyan fájásokkal amiket szinte alig éreztem, max. kellemetlennek nevezném de fájdalmasnak semmiképp.

4kor burkot repesztettek fél óra múlva megszületett a közel 4.5 kilós lányom:)

A burokrepesztéstől nagyon nagyon fájt, na de az csak olyan 30-40 perc volt kibírtam, éreztem, hogy gyorsan jön. Utána kicsit tovább stopppoltak mint az elsőnél na de addigra már ott volt a lányom akit nézegethettem, ki foglalkozott a fájdalommal:)

Most a harmadikat várom.Remélem olyan szülés lesz mint a második.

2011. márc. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1. baba: 2 nap vajúdás. Oxitocin 8órán át, azt hittem belehalok, majd pár nyomás után meglett a fiam.


26 hónappal később született a kislányom. Rutin vizsgálatra mentem a 37. héten és akkor bő 2 ujjnyira ki voltam tágulva. Délutánra visszahívtak, sétáltunk a párommal pár órát 2 perces fájásokkal, amik elviselhetőek voltak. Majd burkot repesztettek, rá 1,5 órával megszületett a kislányom 4250 gr-al, 5 nyomásra, ő is természetesen.

Szóval én is rettegtem a 2 napos vajúdástól, a fáradtságtól, az éhség-szomjúságtól, az iszonyatos fájdalomtól az oxitocintól. Erre teljesen meglepődtem, hogy ilyen gyorsan jött a 2. baba, és nem kevés súllyal.

Remélni sem mertem, hogy ekkora szerencsém legyen. Igazi szülésélmény volt a 2. szülés, az első pedig a pokol.

2011. márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

olyan jó ezeket olvasni!!

a másodikkal vagyok félidős. és nem félek :)))

2011. márc. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az első babám 5-6 óra vajúdás után lett meg 3800 grammal 57 centivel egy csodás kisfiú.

A második gyerkőcöt 4 év után vállaltuk be.

Éjjel 11 óra 20-kor ment el a magzatvíz és 0 óra 50-re lett meg. Gyors és szuper szülés volt. Egy gyönyörű kislányom született 3790 grammal és szintén 57 centivel.

Nekem a második szülésem sokkal gyorsabb és könnyebb volt.

Most várom a harmadik gyerkőcöt a 18 hétben vagyok, remélem hasonló lesz mint a második.

Én nem féltem mikor a másodikat vártam.

Nyugodj meg, szerintem a tágulás már gyorsabb lesz mint az elsőnél.

2011. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!