Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csázár után egyszerűbb a...

Csázár után egyszerűbb a császár? Vagy megpróbáltátok spontán világra hozni a babát?

Figyelt kérdés

Második babámat várom októberre, a fiam júliusban lesz 3 éves.

A dokim már kérdezte, hogy szülni szeretnék-e vagy legyen császár?

Én azt mondtam szülni szeretnék, látnotok kellett volna, hogy összeszaladt a szemöldöke.

Nyilván neki is nehezebb lesz/lenne levezényelni egy ilyen szülést.

Akik voltak hasonló helyzetben hogy döntöttek és miért?


2011. márc. 14. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan csak egy császárom volt,de beszéltünk róla a dokimmal,ha lesz még babám,akkor mindent elkövetünk,hogy ne kelljen császározni újra,de nem sok eséllyel kecsegtetett.Azt mondta kb.5% esélyem van,hogy meg tudjam szülni természetes úton.
2011. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 23 hónap volt a császár és a sima között, semmi gond nem volt a másodiknál! (Az első azért lett császár, mert nem fordult be.)

Választhattam, és ezt választottam, lényegesen könnyebb volt a felépülés, nekem a szülés is gyors volt, megint így döntenék.

A dokidnak miért nem tetszett, hogy simán szülnél?

2011. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is az első baba császár volt,toxémia miatt.Most 33.-ik héten járunk a kistesóval 2 hete még faros volt akkor azt mondta a dokim hogy programozott császár,azóta megfordult úgyhogy majd jövő héten rákérdezek hogy mit mond.
2011. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az orvosok azért nem szeretik, ha simán akarsz szülni császár után, mert felléphetnek komplikációk, szétválhat pl. a császármetszés utáni heg...nekik nagyobb felelősség, ha simán akarsz szülni.
2011. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is császáromvolt nem tudott befordulni,a második is császárlett mert epilepsziás vagyok és a doktornő javasolta,én simát szerettem volna de nem igy lett,és féltem is a császártól mert aztmondták hogy az első elviselhető de a második már igen fájdalmas.De szerencsére nálam nem igy lett.
2011. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első baba császáros lett sajna,hozzám képest nagy volt,4150g(35kg-ot híztam) így amikor jött a második mondtam a dokinak,hogy nő vagyok tudnom kell milyen érzés igazából szülni. Azt válaszolta,hogy akkor nagyon oda kell figyelni a testsúlyra és ő mindig szól,hogy hol tartok a babával.(12kg-ot híztam)A 40.héten spontán született a minikém 2900g-mal.Élmény volt.:)
2011. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó olvasni, hogy lehet természetes úton szülni császár után.

Persze, ha babám egészsége a tét, nyilván nem kockáztatom, de múltkor azt mondta az orvosom, hogy ő semmi jónak nem az elrontója, úgyhogy meg lehet próbálni a spontán szülést is.

Nem akarok rágörcsölni, mert a lényeg úgyis a végeredmény:

Egy gyönyörű, egészséges baba!:)

2011. márc. 24. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!