Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik császárral szerettek...

Akik császárral szerettek volna szülni, és megkérdeztétek az orvost, hogy ez lehetséges-e, mit reagált? Hogy tettétek fel a kérdést?

Figyelt kérdés
Természetesen az olyan esetekre gondoltam itt akiknél nem volt olyan probléma ami ténylegesen indokolta volna a császárt.
2011. márc. 28. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Egy NORMÁLIS orvos mindenképpen lebeszélne, mert a császármetszés a gyereknek is nagyobb kockázat, meg az anyának is, és hacsak nem szükséges, nem célszerü igy szülni.

Nekem az elsö sürgöségi császár volt, a második sima szülés, és nem mondhatnám, hogy a császár volt a jobb. Utána kb egy hónap volt, mire rendesen tudtam mozogni, hogy ne fájt volna a seb, a helye a mai napig is eléggé látszik és érzékeny. A sima szülésnél 5 nap múlva már alig jutott eszembe, hogy frissen szült anya vagyok, már ami a saját állapotomat illeti.


Szóval nem értem, hogy miért akarnál egy felesleges mütétet kockáztatni, amikor semmi elönye sincs.

2011. márc. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Egyet értek az előzővel, szerintem se akarj császárral szülni. Beszélgettem császáros anyukákkal, akik azt mondták, inkább vajúdás meg gátrepedés, mint még egyszer császár. Én sem tudok konkrétan válaszolni, ne is haragudj, hogy offolok, mert én természetesen szültem, elhúzódott, nagyon fájt (nem kaptam epidulárist), repedtem is, de újra így csinálnék mindent. Két hét után a gátsebem gyönyörű, már lassan kímélő tornát kezdhetnék is. Egy császáros nem hiszem.
2011. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Ezek tök jó válaszok voltak eddig, csak rohadtul nem ez volt a kérdés!!


Én igenis megértelek, nekem szerencsére faros a baba, így megnyertem a császárt.

Érdemben annyit tudok hozzászólni, hogy én a SOTE I. klinikán fogok szülni, és itt pl. szerintem azon lehet elbukni, hogy hiába dumálod le a dokiddal, minden műtét előtt van egy professzori bemutatás, és ott nem biztos, hogy rábólintanak. Ott kell egy komoly indok, és van, hogy ő is megvizsgál, szóval kamuzni sem nagyon lehet. Nekem van egy nagy miómám is, és emiatt végig császárról beszéltünk, de a prof. például emiatt még sima szülést mondott volna, de szerencsére volt egy ütőkártyám, hogy faros! :) (1 hét múlva lesz a szülés)

2011. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak egy lehetőség: Próbálj meg olyan orvost fogadni(jól körül szaglászva persze) aki prof,vagy főorvos,vagy nagy tekintélyű.Hogy az ő feje fölött mát ne döntsenek.

Én még nem szültem,de nem is fogok addig gyereket vállalni,még tervezni sem,amíg megfelelő orvost nem találok.(tudom,a nagy tekintélyű orvosoknak is egyeztetni kell,de tuti,hogy ott már a másik nem fog kötekedni,ezt egy barátnőm mondta,ő 1,5 hónapig volt bent szülés előtt,látott és hallott egy-két dolgot)

Vagy magánklinika eseteleg.Minden pénztárca függő,de meg lehet és meg kell oldani,ha ezt akarod.

Ha körbe szagoltad a témát,akkor kész időpontot egy-két dokihoz és elmondod a bajod.Ennyi.Aztán mond rá valamit vagy esetleg megkérdezed,hogy a saját dokidat,akit ismersz,hogy ilyen esetben tud-e valakit ajánlani neked.Lehet,hogy ha ő nem,akkor aki ajánl,megoldja :-)

2011. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedeves 3. válaszoló köszönöm, hogy kiállsz mellettem. Úgy gondolom mindeninek szíve joga állástfoglalni sima és császár mellett, és én sem ítálen el aki fanatikusan csak természetes úton szeretne szülni. Már van választott orvosom, aki főorvos, bízom benne, hogy bele fog menni a dolgoba.
2011. márc. 28. 15:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az elsőnél szemészeti indikációja volt a császárnak. Most a dokim szerette volna másképp, de emlékeztettem erre, és mivel még mindig fennáll a dolog, újra papírt kell hoznom a szemésztől. Szóval való igaz, kamura nem mennék, mert felülbírálhatják őket.
2011. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

3.vagyok.Megírhatod priviben,hogy sikerült a dolog,érdekel.

Szerintem se kellene annyira elítélni azokat,akik ezt választják.Én is meg fogom fizetni,ha oda kerül a sor.

Próbáld finoman kérdezni,hogy mi a véleménye erről a dologról,aztán ha pozitív,akkor mennyiért vállal el.

Én így kérdezném.Az orvosok is sokszor már tudják előre mit akar a "beteg".

Tényleg kíváncsi vagyok.Köszi előre is,ha megírod,mi volt.

Anikó

2011. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, ketten vagyunk 3.-ak! :) :)


Persze, hogy kiállok érted, mert kissé idegesít ez a lázadás a császár ellen. Mindenkinek szíve joga eldönteni, és nem értem miért kell ennyire túllihegni ezt a dolgot. Semmi gond azzal, ha valaki elítéli, de ha így van, akkor minek ír egy ilyen kérdésre? Zárja be, aztán kész. Érdemben nem tud úgysem hozzászólni.

2011. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kisnita ***** válasza:
48%

Sziasztok csajok! Akkor beállnék én is a sorba :)


Első babámat császárral szültem 3 nap vajúdás után (indított szülés extra erős fájások, 2 zselé, annyi oxitocin, hogy egy lónak is sok lenne, stb) ezek után nekem ne mondja senki, hogy nem szülhetek császárral mert helyben kettéfejelem! :D

Viccet félre téve: Semmi bajom a simán szülőkkel vagy a sima szülést erőltetőkkel, sőt még az otthon szülőkkel sem, de ha nekik van joguk eldönteni, hogy hogy szülnek akkor nekem is.

Nem tudom ki találta ki, hogy a császár nagyobb kockázatot rejt magában mint a sima szülés mert ez nem igaz. Tessenek megkérdezni egy szülés-nőgyógyászászt és majd rájönnek.

A választott időben történő császár (az az a programozott) semmivel sem kockázatosabb egy hüvelyi szülésnél. A sürgősségi császár veszélyesebb, mert akkor életet kell menteni, mindenki szalad, rohan, a doki is siet, hogy élve kivegye a babát (nálunk is ez volt) ezért előfordul, hogy el van kapkodva a műtét és szövődményes lesz.

A császár utáni lábadozás egy nagy nulla a vajúdáshoz képest. Ajánlom mindenkinek csak akkor foglaljon állás ebben a témában ha már mind a kettőben volt része.


Nekem semmi fájdalmam nem volt (izomlázhoz hasonlító gyenge "fájdalom"), ugrottam, szaladtam egyből ahogy felkelhettem, szinte kipattantam az ágyból, az nap már én fürdettem a fiam, maximálisan el tudtam látni, teljesen olyan voltam mint a terhesség előtt, pedig még egy algopirin injekciót sem kaptam, inkább mondtam, hogy adják azoknak akiknek sajog a gátsebük, lement az a palack infúzió amit még a műtét előtt kötöttek be és szépen ki is vettem magamnak a branült mert a kisfiam szopi közben félig ki is rángatta. :) Sok gátsebes anyuka meg se ülni, se menni nem bírt.

Ha lesz még egy babám akkor azt csakis császárral szeretném szülni és ezrét mindent meg is fogok tenni.

Ahogy felmerül a gondolat, hogy legyen kis tesó elkezdek keresgélni a dokik között és elkezdtem gyűjteni rá a pénzt mert (sajnos) itt csak is a pénz dönt! Ha meg tudod fizetni a császárt akkor szíves örömest megműtenek, ha nem akkor felőlük addig szenvedsz ameddig akarsz. Persze vannak normálisabb, kevésbé pénz orientáltabb orvosok is, de ritka az ilyen.

Pesten a magán klinikákon több olyan doki is van a preferálja a császárt és meg lehet vele egyezni. Viszont vidéken elég kevés. Főleg azért mert a főorvosok, osztályvezetők a körmükre néznek. Én is a drága osztályvezető főorvos miatt vajúdtam ennyit mert azt mondta csak akkor császározhat a fogadott dokim ha életveszélyben van vagy a baba vagy én. Mikor már negyedszerre esett le a babám szívhangja és vissza se jött akkor rohantak már velem a műtőbe addig le se tojtak.


Szívem szerint támogatnék egy olyan kezdeményezést, hogy alanyi jogon MINDEN terhes nő dönthessen arról, hogy hogyan akarja világra hozni a babáját. Az otthon szülés sokkal-sokkal kockázatosabb mint egy prog. császár azt még is engedik, sőt most már jogszabály is van ezzel kapcsolatban. Aki meg császárral akar szülni, annak marad a keresgélés, a lefizetés, meg az álmodozás. Szerintem ez igazságtalan...

2011. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Pont az ilyen álcsászásros hisztigépek miatt kellett egy ismerősömnek 12 órát vajúdni, mert a főorvos nem engedte az ő egyébként teljesen indokolt esetében órákig a császárt mert a napi császár kvótát!! már elérte aznap az osztály és csak nagy könyörgés árán ment bele végül hogy megcsinálják neki is, akinél még indokolt is volt. nő vagy, anya akartál lenni szüld meg normálisan ha úgy hozza a sors ne kényeskedj!!
2011. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!