Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hosszu, elhuzodo es eredmenyte...

Hosszu, elhuzodo es eredmenytelen (azaz csaszarral vegzodo) vajudasodat szulesinditas elozte meg?

Figyelt kérdés

Egy masik kerdes kapcsan jutott ez eszembe.

Egy ismerosom meselte, hogy inditott szuleseknel sokkal nagyobb az esely arra, hogy hosszu lesz a vajudas, de igy sem tagul a mehszaj es csaszar lesz belole.


Kivancsi lennek arra, hogy ez nalatok hogyan alakult!


Miert inditottak, milyen modszerrel es mennyi ido utan toltak a mutobe?


Koszonom a valaszokat elore is!


2011. okt. 31. 17:22
 1/10 A kérdező kommentje:

Az eredmenytelen szo rosszul hangzik, bocsi, ne ertse felre senki:

nyilvan egy gyonyoru baba lett az eredmeny, csak arra gondoltam, hogy a vajudas volt eredmenytelen, hiszen vegul megis csaszarmetszesre volt szukseg.

2011. okt. 31. 17:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik este elfolyt a magzatvíz, mentünk a kórházba. Akkor voltam 1 ujjnyira nyitva, majd kb. 2 óra alatt még tágultam 1 ujjnyit, aztán soha többet semmit. Kaptam oxitocint, aztán nem kaptam, aztán rábeszéltek az érzéstelenítésre, aztán nem adták. Kísérleteztek, hátha majd valamitől beindul. Szabálytalan és nem elég erős fájásaim voltak. A magzatvíz elfolyáshoz képest másnap délután 3-kor mondták ki, hogy legyen császár, és este fél 6-kor született meg a kisfiam.
2011. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen pontosan ahogy írtad!

Reggel 7-kor bekötötték az oxitocint, folyamatosan emelték az adagot a fájások jöttek is kegyetlenül, de nem tágultam semmit! Szűk egy ujjnyit kb.7 óra alatt. Akkor burkot repesztett a doki nagy nehezen. Azt hittük utána majd tágulok! Hát nem! Sokkal erősebbek voltak a fájdalmaim és semmit nem tágultam újabb 5 óra alatt! Úgyhogy este 7-kor betoltak a műtőbe! Ja, azért indították,mert már 10 napot ráhúztam, és elég nagy babát vártunk! Az is lett: 4500g!!! Hála az égnek, hogy császár lett!

2011. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellett indítani, mert zöld volt a magzatvíz. Túlhordásnál, belázasodtam, elkaptam egy tüdőgyulladást.

Burkot repesztettek, kaptam két üveg oxitocint, álltam, sétáltam, guggoltam, és szinte semmi görcs, semmi tágulás.

Kb. 2 óra próbálkozás után azt mondta a doki, inkább "kiveszik" a babát, minthogy várjunk, és baj legyen.

Ma már 3 éves, és virgonc kis ördög, szóval a császár nem volt rossz döntés, azt nem tudom, mi lett volna az eredmény, ha még várunk.

2011. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Túlhordás miatt indították a szülésemet.Fél öt fele kezdődtek a fájásaim hatkor megszületett a kislányom tehát vajúdással együtt másfél óra volt kb.

Első baba és most már 4 hónapos:)))

2011. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 nappal túlhordtam a gyerkőcöt, akkor megnézték a magzatvizet és zöld volt. Úgyhogy azonnal a szülőszobára mentünk, bekötötték az oxitocint de semmi sem történt (se fájás, se tágulás). Emeltek az adagon, de változás nem történt. Aztán burkot repesztett a doki, de úgy se jöttek a fájások. A gyerek szívhangja kezdett romlani úgyhogy toltak a műtőbe. Még a köldökzsinór is a nyakán volt szegénykémnek.

Kb. 3 óra alatt zajlott le az egész, mert meg kellett várni hogy kiürüljön a gyomrom. Ugyanis aznap délben ebédeltem. Mert akkor még nem tudtam hogy szülni fogok.

2011. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem sima szülésnek indult, 8,5 óra vajúdás után, mikor már teljen ki voltam tágulva mégis császár lett, mert annyira leeset a kislányom szívhangja, hogy vsz nem bírta volna ki. Sajnos így is percekig élesztgették.
2011. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezném, ugye nem lett semmi gond a babával?
2011. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lett semmi baja. 2 napig inkubátorban volt, kapott valami injekciós kezelést és ennyi. Meg persze 3 havonta kell hordanom kontrollra, fejlődésneurológiára. Jövő kedden lesz 9 hónapos és 2 napja elindult egyedül! :)))
2011. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
41+6 naposan indították meg a szülésemet mert már jóval túlhordtam a korom miatt is 32 vagyok 13 év után jött össze a bébi és már 4 kiló felett becsülték.Reggel 7-kor kötötték be az oxitocint és 11 30-ig ment,semmit nem tágultam,alig voltak fájásaim és a baba feje se jött lejebb,így 12 30-kor megcsászároztak.13 04 -kor megszületett a Bencénk))
2011. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!