Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen EDÁ-val szülni? Mennyit...

Milyen EDÁ-val szülni? Mennyit érzel a fájásokból? Mikor adják be? Meddig kell utána feküdni?

Figyelt kérdés
Utolsó szülésem oxitocinos volt. 1,5 perces fájások másfél órán keresztül, a kerítésszaggató fajtából. Sokkal rosszabb volt, mint a sima szülések. Most babát várok, és várhatóan ez a szülés is oxis lesz. Elgondolkodtam az EDÁ-n, de nem szeretném teljesen kihagyni a szülés élményét sem. Ezért várom a tapasztalaitokat.
2011. márc. 28. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Én oxitocint és edát is kaptam, ennek ellenére gyönyörű élmény volt a szülés! Ha úgy döntesz, hogy kéred, akkor már az elején bekötik a branült a gerinchez, de csak később kezdik adagolni a fájdalomcsillapítót. Azt hiszem max 2- vagy 3 ujjnyi táguláskor kötik be legkésőbb. A branül bekötés nálam sokáig tartott, mert gerincproblémám van, de semmit nem éreztem belőle, mert mindig helyi érzéstelenítést adtak. Nekem úgy sikerült az adagolás (4 adagot adnak be max), hogy a tolófájások előtt kaphattam meg az utolsót (van ahol már nem adnak be olyankor). A fájásokból annyit éreztem, mint mikor keményedtem terhesség alatt, a tolófájásokat meg úgy éreztem, mint mikor kakálni kell. A varrást sem éreztem. feküdni semeddig sem kellett utána, már a szülőágyról én szálltam le. A legjobb döntésem volt az eda kérése!!!!! 15 órás vajúdás után lett meg a kisfiam de abszolút nem éreztem fáradtságot a szülés után.
2011. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az első válaszadóval! Én azért éreztem fájdalmat, de elviselhető volt, volt is, meg nem is, de legalább tudtam tolni, nekem utána a varrás fájt, de nem kellett egyáltalán feküdni, és semmi utóhatás sem volt.

Nagyon örülök, hogy kértem!

Ha úgy hozná a sors, megint kérném!

2011. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az érdekelne még, hogy szülés közben mennyi mozgásra van lehetőség EDA mellett?
2011. márc. 30. 07:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mozoghattam, az nem befolyásolta, de ez úgy tudom kórházfüggő( Én Bp.-i Bajcsybam szültem tavaly nyáron), a dokit kérdezd meg.

Én a fájásvizsgáló miatt nem kelhettem fel, de nem is akartam :-)))

Második voltam.

2011. márc. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt a választ is köszönöm. Nem tudom, miért van bennem ellenérzés az EDÁ-val kapcsolatban, de próbálom magam meggyőzni, hogy jobb lenne,mert az utolsó szülésem élményét nem feltétlenül kívánom megismételni.
2011. márc. 30. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!