Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurális érzéstelenítéssel...

Epidurális érzéstelenítéssel feküdni kell vajúdás alatt? A bevezetett adagolócső miatt kérdem.

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem addig kellett feküdnöm, amíg a hatás be nem állt. Utána végig álltam.
2011. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

EDA-t megrepedt burok vagy repesztett burok után kötnek be.Nekem úgy volt,hogy burokrepesztésig azt csináltam amit akartam,labda,kád,séta,bordásfal,aztán repesztés után fél órával kötötték be az EDA-t.Ezután feküdnöm kellett a szülőágyon,már a szülőingben.De mivel az ég világon semmi fájást nem éreztem(pedig 100-as felett volt a görbe folyamatosan)ezért még jól is esett feküdni,pihenni,sőt kicsit aludtam is.

Tudnod kell,hogy az EDA csak a tágulást csökkenti nullára,viszont amikor elkezdődnek a kitolási fájások,arra már nem hat.

Én ahogy szépen szundikáltam,egyszer csak feljajdultam,mert jöttek az erős tolófájások.Na akkor már szültünk:)

2011. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kizárólag az Eda miatt nem kell feküdni, ha nincs más probléma (én sokat kellett feküdjek, mert folyton kaptam valami infúziót (lázcsillapítót, hányáscsillapítót, oxitocint..), meg a lázam miatt szinte végig rajtam volt az nst a baba szívhangja miatt, de ha nincs semmi ilyen lehet állni, sétálni. Én egyébként a tolófájások előtt kaptam meg a 4. adag érzéstelenítőt, így éreztem h mikor kell nyomni, csak nem fájt.
2011. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen anyagot fecskendeznek be. Nekem feküdnöm kellett, de léezik az ú.n. "sétáló EDA", ezzel fel lehet még állni.
2011. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!