Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után kell adni pénz?

Szülés után kell adni pénz?

Figyelt kérdés
januárban fogok szülni, nincs fogadott orvosom semmim, tehát aki épp bent lesz..sajnos nem állunk ugy anyagilag igy nem nagyon fogunk tudni adni pénzt..nagy baj lesz ez szerintetek? én félek ettől nagyon:(
2011. szept. 4. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem dehogyis! Nekem sem volt fogadott orvosom, és az ügyeletes orvos vezette le a szülést. Hozzáteszem, hogy nagyon rendesek voltak velem mind a szülés mind a kórházi napok alatt. Mi sem tehettük volna meg hogy pénzt adunk nekik, illetve ami volt azt inkább a babára költöttük!( Ez a munkájuk, ezért kapják a fizetésüket)
2011. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sincs belőle, ha nem adsz, ezen ne aggódj! 3 szobatársam ügyeletesnél szült, ugyan úgy ellátták mint akinek fogadott dokija volt! A dokinak úgyis csak a végén, mikor mész haza a kórházból, akkor adják a borítékot, szóval mindenkit egyformán ellát, aztán vagy kap vagy sem! A nővéreknek a végén ajándékkosarat, vagy bonbont adtak, mert szülés után ha császár, ő adja a szurit 3 napi reggel este, ő hozza a kaját, húzza át az ágyat ha véres, vagy bármi van, ők vannak ott segíteni, a dokit reggel látod vizitnél, és csak megkérdik hogy vagy, megy tovább!
2011. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen a növéreknek gondoltam valamit..akkor esetleg bonbont nekik? és azt is a végén vagy hogy? éncsak azért félek mert hallottam olyat hogy amig nem kapott pénzt oda sem figyelt rá utánna meg egyből törödött vele..:S
2011. szept. 4. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A nővéreknek én is vittem egy kilós kávét!
2011. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

én csak azért adtam neki, mert császárom volt. Ha sima szülés lett volna, nem kapott volna, mert a szülésznő végzi olyankor a "piszkos" munkát, a doki csak néha megvizsgál, meg aláírja a zárót. De nem foglalkozik úgy az emberrel, mint pl a szülésznő.

Sokan nem adtak az ismerőseim közül, és minden ok volt mégis.

2011. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nem volt fogadott dokim.Engem is császároztak,de én nem adtam.A műtőben 2 doki volt,utána egy harmadik kezelt akkor mind a 3-nak adhattam volna.Ettől függetlenül a dokikra nem panaszkodhatok elláttak rendesen.Nem muszáj pénzt adnod.
2011. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krisztivan ***** válasza:
100%
Nem kell adni.Én is ügyeletesnél szültem.A szobatársam is ugyanannál a dokinál szült csak neki fogadott volt.Nem jött hozzá többször mint hozzám és nem is volt kedvesebb vele.Pedig nem olcsó dokiról beszélek.Nekem kellemetlen adni hálapénzt.Ha meg van beszélve a tarifa az más.
2011. szept. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem értem, hogy alakult ki ez a "baromság", hogy hálapénzt adunk vagy nem adunk. A tanároknak sem adnak a szülők plusz pénzt, mert leadják a tananyagot a gyereküknek. Ez a munkájuk, ezért kapják a fizut. Sosem gondolkoztam ilyenen, hogy plusz pénzt adjak bármilyen orvosi ellátásért...
2011. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletes dokinak aki nem fogadott nem kell adni. én biztosan nem adnék mert akkor ennyi erővel fogadhatnék is olyat aki nekem tetszik bár nekem van fogadott dokim. Én is januárban szülök! :) Ne adj pénzt és ne izgulj rajta szerintem kifejezetten meglepődne a doki ha adnál mert nem szoktak. Én a nővéreknek sem adtam semmit mert hiába csaszis voltam amikor kikerültem az őrzőből senki nem segített semmit a baba végig velem volt, nem éreztem, hogy bármivel tartoznék. Viszont a szülésznő kapott mert reggeltől estig velem volt és próbált segíteni több-kevesebb sikerrel de végül mégis császár lett. :O
2011. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2011. szept. 4. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!