Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nehezebb a császár mint...

Miért nehezebb a császár mint a hüvelyi szülés?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 21:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nem nehezebb:)rosszabb!!!a felkelés,felépülés nagyon rossz
2011. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egy hasi műtét, abból is a nagyobb fajta. Mint minden műtétnek ennek is van kockázata... Emellett később is mindenféle kellemetlenségeket okozhat.. pl. különböző összenövések odabent.

Aztán. a műtét után nehéz mozogni, ellátni a babát az első napokban...

Szóval, ha van lehetőséged, inkább a sima, hüvelyi szülés...

2011. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Én császáros voltam, igy utólag jobban örülök, hogy nem a vaginám kellett, hogy szétszakadjon, mint egy rosszul sikerült szülésnél, hanem tervezett vágás volt :(
2011. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Két barátnőm is császár után hüvelyi úton szülte a másodikat, azt mondták, hogy a császár után tovább tartott a gyógyulás.

Az egyik barátnőm az első császár után sokáig keresgélt, amíg talált egy olyan orvost, aki másodjára nem automatikusan császározza, hanem megpróbálják a hüvelyi szülést. Aztán a szülőszobán üvöltött, hogy azonnal hívják az altatóorvost és császározzák meg. :-)

Mind a ketten azt mondták, hogy a szülés sokkal nehezebb volt, de végül nem bánták meg, mert a császár mégis egy hasi műtét.

2011. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tovább tart felépülni, nagyon fájdalmas tud lenni a sebgyógyulás és veszélyesebb is sokkal.
2011. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A nehezebb nem jó szó erre.

Mindkettőnek megvannak a maga előnyei, hátrányai, veszélyei.

Mindkettő lehet jó és rossz is...


Számomra egy dolog nehéz, a vajúdás... :)

2011. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az én elméletem az, hogy a császár azért rosszabb (ha nem nézzük azt hogy hasi műtét), mert a sima szülésnél a fájdalmas részekhez kérhetek csillapítást. (EDÁval szültem). Császárnál a fájdalom utána van, de akkor már a szopttaás miatt nem lehet fájdalomcsillapítót szedni.


Amit hátrányként emlegetnek hüvelyi szülésnél, abba én belefutottam, mert kicsit tágabb maradtam. De ez is orvosolható, és még mindig könnyebb, mint egy hasfelvágás.

2011. ápr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Császárral szültem 8 hónapja (nem én akartam). Nem volt rossz, nem kellett vajúdnom, maga a mûtét nem fájt, 1 óra volt max és a sebem már nem látszik. Négy órával utána felállni és az elsô 2-3 nap elég kemény volt, de lehetett Algopyrint szedni. Utána is nehezen mozogtam kb. 1-2 hétig és a szoptatás alatti méhösszehúzódásokkor fájt nagyon a sebem. De aztán minden happy lett épp, mikor kaptam egy trombózist a kismedencémbe (a császár miatt, amihez nem minden kórházban adnak vérhigítót... no comment). Két hét intenzívosztály (én voltam a harmadik kismama ott a hónapban), baba otthon.........

Most egy évig injekcióznom kell magam napi kétszer és hordhatok szexi gumiharisnyát. Második gyerek kérdéses... eredetileg tervben volt...

2011. ápr. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%
Mindekettőt próbáltam:)De inkább 1000 császár,mint 1 hüvelyi.
2011. ápr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

2 sima, 1 csaszar = 1000 csaszar inkabb mint egy sima szules


1. szules huvelyi uton: utanna me 6 het korhaz fertozes miatt + 2 plasztika


2. szules huvelyi uton: kb a koldokomig repedtem szet es 1.5 oraig stoppoltak.+1 plasztika


3. csaszar harantfekves miatt: ha tudtam volna elore inkabb mind a 3 gyereket csaszarral szulom.1-2 napg kellemetlen, de nem veszes.


A gatam a mai napig faj minden mensi elott es kozben, amig a csaszaros hegem talan 1-2 honapig erzekenyebb volt csupan.

2011. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!